Skoči na vsebino

Chat is back ...


dvorjan

Priporočeno sporočilo

pred 5 urami je pob napisal:

 

To je to, ko se razf*ukaš na avtocesti in kjer ni odstavnega pasu, da se pol odbijaš kot pri fliperju. :(

Ce nisi bil ti kriv, imaš itak povrnjeno, sicer pa nimas kaj...pleh je pleh, vazno da je s tabo vse ok...

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Napalil si se, po mojem preveč. Bodi previden, vzemi si čas, preveri servise (tudi izredne), podatke v računalniku (na koliko dela regeneracije), fizičen pregled pri zaupanja vrednem mehaniku, se z jim posvetuj, itd, 

 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz poznam (poleg sebe) še dva človeka, ki imata Mazdine dizle. Vsem je skupnih pet stvari:

- prvih nekaj kilometrov (od 5 do 7) naredimo bolj umirjeno, ker cesta ne dovoli česa bolj divjega

- nato sledi "napenjanje" mašine (bodisi po hribih bodisi po avtocesti - od 25 do 110 km)

- zaključi se spet z nekajkilometrsko umirjeno vožnjo

- nobena ni imela manj kot 340.000 km, najbolj zvožena jih ima 470.000 - in še teče

- vse imajo povprečno porabo med 6,5 in 7 litrov, stroškov pa, razen rednih servisov, komaj kaj - kakšen končnik, kakšen zglob, pa amortizerji, (kar pri takih kilometrih niti ni čudno). Je pa res, da je "tavelik" servis preko 1100€. Še dobro, da je na vsakih 5 let...

 

Zdaj, kaj in kako je delal lastnik pred teboj in v kakšnem sranju je motor, je pa vprašanje, na katerega boš odgovor zvedel šele po nekaj letih lastništva...

 

 

 

 

Dodatek:

sem se spomnil, da je tudi tu na forumu en model, ki ima Mazdo 6 z dvolitrskim turbo dizlom in tudi blizu 500.000 prevoženih kilometrov. Tudi on ima podoben režim vožnje. Tudi on nima težav z motorjem - vsaj kolikor je meni znano...

Popravljeno od Slivka
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Slivka: Samo zate, že vsaj desetič, ne mešaj jabolk in hrušk.

 

Nihče ne oporeka dobrih genov starim avtom in Mazdinim 2.0 dizlom pred 15-20 leti.

 

Tu pa je govora o SkyActiv-D motorjih, ki so vse prej kot angelčki. Tu pa pride prav naslednji nasvet: če nisi ravno mehanik ali pa njegov zet, se jih je bolje izogniti.

  • Všeč 8
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na tem forumu ste me že spravili do tega, da bom naslednjič na volitvah volil Janšo - iz principa!

 

Še malo, pa me boste pripravili do tega, da bo naslednji SkyActiv D - iz principa. Pa da vidim, a je problem v motorju ali v načinu uporabe.

 

Konec koncev - slabši od FucksWagna ne more biti, torej...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Slivka napisal:

Na tem forumu ste me že spravili do tega, da bom naslednjič na volitvah volil Janšo - iz principa!

 

Še malo, pa me boste pripravili do tega, da bo naslednji SkyActiv D - iz principa. Pa da vidim, a je problem v motorju ali v načinu uporabe.

 

Konec koncev - slabši od FucksWagna ne more biti, torej...

 

Zakaj pa ne, evo priložnost ...  samo težavo s pritiskom olja odpraviš in imaš super avto za 5 k €.

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19732037&display=Mazda Mazda6

 

image.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avto more delat neglede na način vožnje. Redno vzdrževanje in gasaaaa.... :bravo:

Poglej si svoj primer, neglede kako si dober voznik se vedno pripelješ do Ford servisa tako ali drugače... 🥴😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 15. 6. 2024 ob 23:39 je Mraušk Mčk napisal:

 

In potem z očali, ki so "pravilno" brušena vidiš normalno, recimo, na zaslon fotoaparata. Dokler iz "landscape" ne obrneš fotoaparata v pokončni format. Takrat kar naenkrat "pravilno" brušeni polarizacijski špegli ratajo nepravilni.

 

 

Navpično in vodoravno vidim, ko pa ga diagonalno obrnem pa tema. Čista.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A uporablja kdo hladilno tobrbo na elektriko, da lahko hladiš. Oz če mi kdo mal bolj to "predstavi" možnosti, teža pros, cons. Grem kampirat na morje za 14dni da bi imel v kampu sem študiral. Če ne bom običo ubavil pa led stavil notri.

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Tilen5 napisal:

A uporablja kdo hladilno tobrbo na elektriko, da lahko hladiš. Oz če mi kdo mal bolj to "predstavi" možnosti, teža pros, cons. Grem kampirat na morje za 14dni da bi imel v kampu sem študiral. Če ne bom običo ubavil pa led stavil notri.

maš uno k vštekaš v 12v pa ti "hladi"... ne bo pa "ohladila", samo zadrževala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sej nekak to se mi je zdel, da ne bo pilo vode, sam sm tolk izven tega da se mi ni dalo zdej cel dan googlat. Potemtakem pogledam za navadno hladilno torbo :) če mate priporočila pa lahko link zalimate

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.