Skoči na vsebino

Chat is back ...

Ustvari kratki URL


dvorjan

Priporočeno sporočilo

A mi zna kdo povedat, čemu je namenjena izolacija pod havbo - torej direkt nad motorjem? Neka žvad mi jo uspešno trga, zaenkrat sicer malo, nevem a bi dal sploh menjavat al ne, a je to bolj za zvok da ne ropota izpod haube motor ali kaj drugega

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je NevLado napisal:

A mi zna kdo povedat, čemu je namenjena izolacija pod havbo - torej direkt nad motorjem? Neka žvad mi jo uspešno trga, zaenkrat sicer malo, nevem a bi dal sploh menjavat al ne, a je to bolj za zvok da ne ropota izpod haube motor ali kaj drugega

Po moje tudi bolj za zvok. Težko da bi imel kaj toplotnega vpliva.

 

Tudi meni so jo kune jedle samo na Mazdi in tudi jaz menjal na divjad.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot rečeno je zgolj zaradi zvočne izolacije ... Mene bi bolj skrbelo, da ne bodo te živalce začele grickat kakšne kable... Takrat je potem veselica najti pravo napako... Marsikdaj je na števcih cel lightshow... :P ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Jest napisal:

Kot rečeno je zgolj zaradi zvočne izolacije ... Mene bi bolj skrbelo, da ne bodo te živalce začele grickat kakšne kable... Takrat je potem veselica najti pravo napako... Marsikdaj je na števcih cel lightshow... :P ... 

bref obešanka že visi, vsaj tako mi je svetoval @Janez007

  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Obešanke so za v WC školjko in šnopc je za rane mazat, proti glodalcem pa obstaja prav namensko pršilo, ampak vsakmu svoje lej... 😅

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hej!

 

Če je kdo v soboto popoldne za piknik v Kamniški Bistrici, se nam lahko pridruži.

 

Kogar zanima, naj mi javi za več podatkov. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Neki me zanima. 

 

Ob nakupu rabljenega vozila dobim poleg za eno leto jamstvo preko Car Garantie in me zanima, ali ima informacijo ali je potrebno zaradi tega jamstva (in zraven še leasinga) avto voziti na uradni servis ali je lahko kakšen drugi?

 

Hvala. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je pob napisal:

Neki me zanima. 

 

Ob nakupu rabljenega vozila dobim poleg za eno leto jamstvo preko Car Garantie in me zanima, ali ima informacijo ali je potrebno zaradi tega jamstva (in zraven še leasinga) avto voziti na uradni servis ali je lahko kakšen drugi?

 

Hvala. 

 

V pogojih jamstva ti more pisat

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 2. 7. 2024 ob 15:59 je pob napisal:

Neki me zanima. 

 

Ob nakupu rabljenega vozila dobim poleg za eno leto jamstvo preko Car Garantie in me zanima, ali ima informacijo ali je potrebno zaradi tega jamstva (in zraven še leasinga) avto voziti na uradni servis ali je lahko kakšen drugi?

 

Hvala. 

Slo pooblaščenci od mazde sodelujejo z car garantie tako da np, ker gre tudi pri nas jamstvo preko tega

 

so pa pogoji kr izčrpni, če ne zariba lih motor ne boš pomoje kej dost dobu :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eno vprašanje za kakšnega mehanika oz. znalca okoli avtov.

 

Moja Mazda6 Sport CD129 TE letnik 2010 spušča nek glasen zvok pri hitrosti 60+ kmh. Slišat je podobno takemu zvoku, ki ga je v naši mladosti oddajal dinamo na kolesu, ko si ga pripel ob gumo. Zvok je glasen in ga ne morš preslišat, kot bi prihajal iz koles ali pa mogoče od kakega ventilatorja v mašini ali kak jermen tudi. Ni pa zaznati, da bi bilo z mašino karkoli narobe, je odzivna in lepo teče.

Ta neznan zvok utihne, ko hitrost pade pod 60 kmh.

 

Skratka, misterij.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nič ni misterij, če ga pelješ do pravega majstra. Veliko stvari se premika med vožnjo in ugibanja so draga ponavadi.

Dober mehanik ti bo rešil zadevo.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je FuManchu napisal:

Nič ni misterij, če ga pelješ do pravega majstra. Veliko stvari se premika med vožnjo in ugibanja so draga ponavadi.

Dober mehanik ti bo rešil zadevo.

 

Mnja, vedno se nekaj takega zgodi v času dopustov in trenutno mojega mehanika ni na dosegu. 😐

 

Težko pa sam testiram, ker premalo poznam, kaj vse je v mašini od turbine dalje itn., čeprav je mogoče res kej od tega, kar je @Boss naštel.

 

Hvala zaenkrat.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je pob napisal:

Eno vprašanje za kakšnega mehanika oz. znalca okoli avtov.

 

Moja Mazda6 Sport CD129 TE letnik 2010 spušča nek glasen zvok pri hitrosti 60+ kmh. Slišat je podobno takemu zvoku, ki ga je v naši mladosti oddajal dinamo na kolesu, ko si ga pripel ob gumo. Zvok je glasen in ga ne morš preslišat, kot bi prihajal iz koles ali pa mogoče od kakega ventilatorja v mašini ali kak jermen tudi. Ni pa zaznati, da bi bilo z mašino karkoli narobe, je odzivna in lepo teče.

Ta neznan zvok utihne, ko hitrost pade pod 60 kmh.

 

Skratka, misterij.

A če stisneš sklopko in je motor v "prostem teku", je isti zvok?

 

Jaz bi tudi sumil na neko polosovino 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Mraušk Mčk napisal:

Kakšna razlika med levim/desnim ovinkom? Ko sem imel težave z ležaji, je ležaj postal glasnejši, ko je bil manj obremenjen.

 

Tako se mi je v začetku zdelo, da se bolj čuje, ko zavijam levo, ampak ko se je mašina segrela, pa ni blo več takšne razlike.

 

pred 32 minutami je NevLado napisal:

A če stisneš sklopko in je motor v "prostem teku", je isti zvok?

 

Jaz bi tudi sumil na neko polosovino 

 

Zvok je isto, ko je hitrost nad 60, potem se zadeva znormalizira.

 

 

PS: ker avto vozi žena, si bom vzel čas še za eno testno vožnjo in bom potem znova poročal, kaj ugotavljam. :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je kakšna razlika med pospeševanjem (gas do podna) in zmanjševanjem hitrosti (gas spuščen, brez pritiskanja na zavoro)?

 

Pa med pospeševanjem in normalno vožnjo z enakomerno hitrostjo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.