Skoči na vsebino

Chat is back ...

Ustvari kratki URL


dvorjan

Priporočeno sporočilo

dne 12. 9. 2024 ob 20:44 je Tilen5 napisal:

Glih kar pršu iz omare,..nek manijak s sekiro norel po Vipavi

 

pred 2 urama je Tilen5 napisal:

Vipava zdej na SLO 2, vsa "elita" na kupu 😂 še Kučko sedi tam nekje

 

Sm kmet an s hribu doma... A je Kučko tisti manijak, ki nori po Vipavi?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes me je pa kar posedlo...

 

Pride model mimo in začne razlagat, da bo kupil stanovanje v Kopru. In mi razloži, da bo dal za 42 kvadratov veliko kletko celih 175.500€...

 

Sem samo sedel in ga gledal in si mislim, da mu nekaj v glavi ne funkcionira...

 

Možak je že šel, mene pa zanima, a je to normalno al so to kakšne "izredne" razmere? Stanovanje v četrtem nadstropju. Če sem si prav zapomnil, je na Veluščkovi...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 urami je Slivka napisal:

Danes me je pa kar posedlo...

 

Pride model mimo in začne razlagat, da bo kupil stanovanje v Kopru. In mi razloži, da bo dal za 42 kvadratov veliko kletko celih 175.500€...

 

Sem samo sedel in ga gledal in si mislim, da mu nekaj v glavi ne funkcionira...

 

Možak je že šel, mene pa zanima, a je to normalno al so to kakšne "izredne" razmere? Stanovanje v četrtem nadstropju. Če sem si prav zapomnil, je na Veluščkovi...

Še poceni ga je dobil. Kolega je prodal 67 kvadratov, tudi v Semedeli za 265.000€ v petem nadstropju, brez lifta. 

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Še poceni ga je dobil. Kolega je prodal 67 kvadratov, tudi v Semedeli za 265.000€ v petem nadstropju, brez lifta. 

 

Dokler so ljudje, ki plačajo in kupijo ni pomembno, koliko je realno vredno...

 

Gradnja hiše na ključ je okoli 1.200€ na kvadratni meter. Ja, imet moraš še zemljišče. Pa začnimo:

- zemljišče 40.000€

- prijektant 10.000€

- študije, papirji, priklopi 15.000€

- hiša na ključ (recimo, da je 70 kvadratov pa da je 2000€ na kvadrat) 140.000€

- pijača, da častiš, ko si naredil hiši 5.000€

 

Vse skupaj torej 210.000€ (hiša na ključ, ampak brez pohištva). Če dodamo še pohištvo in nov avto, pridemo na enako cifro, kot je dal tvoj kolega...

 

 

 

 

 

 

 

Še nekaj prilog v razmislek:

 

Zajeta slika 1.JPG

Zajeta slika2.JPG

Zajeta slika3.JPG

 

https://www.inpro-hise.com/component/realestatemanager/205/view/57-Moderne hiše/201/hisa-ribez?Itemid=205

 

https://www.primerjam.si/cene/gradnja-hise/cena-hise-na-kljuc

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Slivka napisal:

 

Dokler so ljudje, ki plačajo in kupijo ni pomembno, koliko je realno vredno...

 

Gradnja hiše na ključ je okoli 1.200€ na kvadratni meter. Ja, imet moraš še zemljišče. Pa začnimo:

- zemljišče 40.000€

- prijektant 10.000€

- študije, papirji, priklopi 15.000€

- hiša na ključ (recimo, da je 70 kvadratov pa da je 2000€ na kvadrat) 140.000€

- pijača, da častiš, ko si naredil hiši 5.000€

 

Vse skupaj torej 210.000€ (hiša na ključ, ampak brez pohištva). Če dodamo še pohištvo in nov avto, pridemo na enako cifro, kot je dal tvoj kolega...

 

 

 

 

 

 

 

Še nekaj prilog v razmislek:

 

Zajeta slika 1.JPG

Zajeta slika2.JPG

Zajeta slika3.JPG

 

https://www.inpro-hise.com/component/realestatemanager/205/view/57-Moderne hiše/201/hisa-ribez?Itemid=205

 

https://www.primerjam.si/cene/gradnja-hise/cena-hise-na-kljuc

 

 

 

Na Veluščkovi ali pri tebi v hribih? In 1.200/m2 je bilo morda 5 let nazaj, če se je investitor zelo potrudil, tako da bo 2.000€/m2 neto površine kar prav oziroma za skromno varianto.

 

Tole spodaj je nekje vmes, ... kakšna je potem računica?

 

- zemljišče 180.000€

- prijektant 10.000€

- študije, papirji, priklopi 15.000€

- hiša na ključ (recimo, da je 70 kvadratov pa da je 2000€ na kvadrat) 140.000€

- pijača, da častiš, ko si naredil hiši 5.000€

 

image.png

https://www.nepremicnine.net/oglasi-prodaja/grosuplje-gatina-posest_6859853/

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi cena hiše, rajš računaj 1500/m2-2000/m2, pa te cene na kvadrat so brez plate, tko da je se tukaj ene 20k.

Pri trenutnih cenah parcel za novo hišo rabiš nekje ~450k, pa rajš kakšen evro več računaj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je Slivka napisal:

V hribih za 40.000€ dobiš zemljišče, da ga v eni uri ne obhodiš...

 

Cena zidaka je pa enaka, ali ga pelješ v hribe ali pa v Koper...

 

To je približno res (v Prekmurju so mojstri malo cenejši kot v Ljubljani). Spodaj so cene gradnje v €/m2 neto tlorisne površine različnih tipov hiš po letih, brez DDV, papirjev (dovoljenj), prispevkov, opreme, ...


 nullimage.png

null

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Matick napisal:

Tudi cena hiše, rajš računaj 1500/m2-2000/m2, pa te cene na kvadrat so brez plate, tko da je se tukaj ene 20k.

Pri trenutnih cenah parcel za novo hišo rabiš nekje ~450k, pa rajš kakšen evro več računaj.

 

Pa a sem ti lepo prilepil od gradbenih podjetij, da je od 800 do 1.400€ na kvadrat? Pa dobro, dajmo malo pretiravat in gremo na 2.000 (boljše, da ostane kot da zmanjka, pa še računat je lažje). In dobiš rezultat, ki sem ga naračunal zgoraj: 210.000 za 70 kvadratov hiše...

 

Parcelo pa tudi dobiš za 40.000, ne mi zdaj nabijat.

 

Se pa strinjam, ja, kdor hoče, lahko za parcelo in hišo porabi tudi 450.000 in več €. In za stanovanje v petem nadstropju plača 265.000€. Saj temu ne oporekam. Samo sprašujem se, če je res vredno...

 

 

 

 

 

Sicer pa, glej, v bistvu me niti ne zanima in v tej debati ne bom več sodeloval. Zakaj?

Ko se rodimo s seboj ne prinesemo NIČ.

Ko umremo s sabo ne odnesemo NIČ.

Vmes pa se prepriramo za f@k?ng NIČ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je Slivka napisal:

 

Pa a sem ti lepo prilepil od gradbenih podjetij, da je od 800 do 1.400€ na kvadrat? Pa dobro, dajmo malo pretiravat in gremo na 2.000 (boljše, da ostane kot da zmanjka, pa še računat je lažje). In dobiš rezultat, ki sem ga naračunal zgoraj: 210.000 za 70 kvadratov hiše...

 

Parcelo pa tudi dobiš za 40.000, ne mi zdaj nabijat.

 

Se pa strinjam, ja, kdor hoče, lahko za parcelo in hišo porabi tudi 450.000 in več €. In za stanovanje v petem nadstropju plača 265.000€. Saj temu ne oporekam. Samo sprašujem se, če je res vredno...

 

 

 

 

 

Sicer pa, glej, v bistvu me niti ne zanima in v tej debati ne bom več sodeloval. Zakaj?

Ko se rodimo s seboj ne prinesemo NIČ.

Ko umremo s sabo ne odnesemo NIČ.

Vmes pa se prepriramo za f@k?ng NIČ...



Glih lani sem bil na sejmu kjer sem mal po cenah povprašov. Zj, če računaš hišo 70kvadratov pol je to ful pocen, samo mislm da pri hiši bi bilo bolš nekih 120-140

Za parcelo pa, odvisno kje jo iščeš. Če meni najdeš parcelo v krogu mojega iskanja za 40k, dam še tebi tolk :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri Slivkini varianti je treba v ceno všteti še dve 4x4 vozili ... pa smo na 300.000 ...

 

Se strinjam, da se da, in za večino je to v zadnjih letih edina varianta.  Je pa slaba, ker se poseljujejo, dograjujejo vikendi, zidanice, raztreščene po podeželju, kjer ni ustrezne infrastrukture za stalno bivanje. Te vrste "kmetijski objekti" niso bili v osnovi namenjeni stalnemu bivanju. Stanovanja v mestih pa se spreminjajo v nastanitve za turiste.  Narobe.

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Slivka napisal:

 

Dokler so ljudje, ki plačajo in kupijo ni pomembno, koliko je realno vredno...

 

Gradnja hiše na ključ je okoli 1.200€ na kvadratni meter. Ja, imet moraš še zemljišče. Pa začnimo:

- zemljišče 40.000€

- prijektant 10.000€

- študije, papirji, priklopi 15.000€

- hiša na ključ (recimo, da je 70 kvadratov pa da je 2000€ na kvadrat) 140.000€

- pijača, da častiš, ko si naredil hiši 5.000€

 

Vse skupaj torej 210.000€ (hiša na ključ, ampak brez pohištva). Če dodamo še pohištvo in nov avto, pridemo na enako cifro, kot je dal tvoj kolega...

 

 

 

 

 

 

 

Še nekaj prilog v razmislek:

 

Zajeta slika 1.JPG

Zajeta slika2.JPG

Zajeta slika3.JPG

 

https://www.inpro-hise.com/component/realestatemanager/205/view/57-Moderne hiše/201/hisa-ribez?Itemid=205

 

https://www.primerjam.si/cene/gradnja-hise/cena-hise-na-kljuc

 

 

70 kvadratnih m hiša??? Pa to je marsikatera brunarica večje izmere, težko pa temu rečeš HIŠA, zlasti če ima nekdo 5 (ali jih imaš 6), otrok?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Matick napisal:

Finance, ki štejejo prazna stanovanja glede na porabo elektrike, pravijo da je v LJ več kot 10 000 praznih stanovanj.

 

 

To je zato, ker ni obdavčeno kot vsepovsod po svetu. Če bi to bilo se sploh ne b bilo treba z dodatnimi davki na drugih področjih ukvarjat pa ljudje bi krepko premislil, da bi nepremičnino imeli kot statično naložbo, po možnosti celo prazno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Boss napisal:

To je zato, ker ni obdavčeno kot vsepovsod po svetu. Če bi to bilo se sploh ne b bilo treba z dodatnimi davki na drugih področjih ukvarjat pa ljudje bi krepko premislil, da bi nepremičnino imeli kot statično naložbo, po možnosti celo prazno.

 

Točno tako. 
Če so Grki lahko zrihtal da imajo progresivni davek na število nepremičnin, ne vem zakaj mi ne mormo.
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Brat +nečaki so ravno v fazi novogradenj in obnov. Brat iz lastnih izkušenj trdi, da je nepobranih davkov v gradbenem sektorju nekje 90% .

Če k temu prištejemo še nepobiranje davkov od nepremičnin, potem je jasno zakaj "poslovneži" (mafijozoti) plasirajo svoj denar ravno v gradbeništvo.

 

Za to smo se boril. Pa za to, da nam zaradi nepobranih davkov odmira država. Pa ne tako kot so si to pred dobrim stoletjem zamislili teoretiki marksizma.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot je že bilo rečeno, 150 m2 neto novogradnja je lahko hitro 350 do 400 k€. 200 m2 pa okrog pol miljona. Govorim končana, opremljena hiša in urejena zunanja okolica neke normalne površine. To je realnost danes, ko vse sešteješ in da seveda vse drugi naredijo. Vse ostalo je pesek v oči, pa obračajte kolikor hočete. Da se pa marsikje prihraniti, pa ne samo z delom v lastni režiji, ampak z glavo, ko se zastavlja projekt hiše. Pa dober in fer nadzornik je zlata vreden, večina mu pa niti "jurja" ne bi dala. So pa redki, pa hitro so v rangu 10 do 15 k€, če se resno lotijo dela.

 

Marsikdo pozabi na fantomske stroške pri gradnji hiše. Recimo obresti kredita - če je kredita 100 k€ in obresti 20 k€, potem moraš tudi teh 20 k€ šteti v stroške na neto m2.

 

Tule blizu mene (okolica Celja, spodnja Savinjska dolina) so tri parcele prodajali. 120 €/m2, to pomeni okorg 50 k€ za parcelo, 30 k€ je komunalni prispevek v tej občini za neko hišo velikosti 150 m2 in pa projekt 20 k€. Pa si na 100 k€, pa še vedno samo trava za krave raste.

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Slivka napisal:

 

Dokler so ljudje, ki plačajo in kupijo ni pomembno, koliko je realno vredno...

 

Gradnja hiše na ključ je okoli 1.200€ na kvadratni meter. Ja, imet moraš še zemljišče. Pa začnimo:

- zemljišče 40.000€

- prijektant 10.000€

- študije, papirji, priklopi 15.000€

- hiša na ključ (recimo, da je 70 kvadratov pa da je 2000€ na kvadrat) 140.000€

- pijača, da častiš, ko si naredil hiši 5.000€

 

Vse skupaj torej 210.000€ (hiša na ključ, ampak brez pohištva). Če dodamo še pohištvo in nov avto, pridemo na enako cifro, kot je dal tvoj kolega...

 

 

 

 

 

 

 

Še nekaj prilog v razmislek:

 

Zajeta slika 1.JPG

Zajeta slika2.JPG

Zajeta slika3.JPG

 

https://www.inpro-hise.com/component/realestatemanager/205/view/57-Moderne hiše/201/hisa-ribez?Itemid=205

 

https://www.primerjam.si/cene/gradnja-hise/cena-hise-na-kljuc

 

 

Malo te moram popra iti. 

 

pred 3 urami je Matick napisal:

Tudi cena hiše, rajš računaj 1500/m2-2000/m2, pa te cene na kvadrat so brez plate, tko da je se tukaj ene 20k.

Pri trenutnih cenah parcel za novo hišo rabiš nekje ~450k, pa rajš kakšen evro več računaj.

Pri nas raje še kakih 100000€ več. Parcele izpod 120000€ za hišo ne dobiš na obali. Ta isti kolega, ki je prodal stanovanje, je kupil hišo (staro, letnik 1970)v Pobegih pri Kopru, 120m2,- enonadstropno,potrebno obnove (streha, fasada) za 450000€.Potem si pa privošči hi#o, če moreš. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.