Skoči na vsebino

Mazda3 G120 2015: menjati ali ne

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Pozdravljeni.  

prva lastnica  Mazda3 1/2015 G120 1998 cm3 88 kW prevozenih 80 tisoc. Zgolj redni servisi po Mazda planu vzdrzevanja.

Bi rekla da je avto v stanju katerega bi bil vesel vsak kupcev

Pred tem sem imela Honda Civic 14 let samo redni servisi in 3 auspuhi 

sem 3 leta pred upokojitvijo in v dilemi

- prodati in kupiti novega ( in seveda kaj glede na trend hibridov in el.vozil) Če menjava je opcija samo japonec 

- uporabljali dokler gre v upanju na cim manjse stroske izrednih popravil poleg rednih servisov 

Nekako se nagibam bolj k drugi moznosti, vendar bi potem menjava za nov avto v casu upokojitve odpadla.

 

Ker je poteklo 7 let uporabe se morda vprasanje ali ostati na uradnem servisu ali pa obstaja neuradni ki je enako ali bolj kvaliteten. Samo za nizji znesek servisa ne bi rada izgubila kvalitete. Izgubim Pa Mazda pomoc na cesti.

 

Napisano

Jaz na tvojem mestu nebi prodajal, motor se je komaj prav zalaufal. Servisiral bi pri nepooblaščenem servisu. Pomoč na cestu pa če že nimaš vključiš zraven zavarovanja.

Napisano (urejeno)

Jaz bi na tvojem mestu prodal @Janez007. On ga bo dobro plačal in še naprej čuval in vzdrževal. 😃

 

Če ti avto glede velikosti, oblike, barve, funkcionalnosti ustreza, potem ni nobene nuje, da se ga znebiš. 

 

Kolikokrat je že kdo uporabil Mazdino pomoč na cesti? Ste zadovoljni z Mazdinimi pooblaščenimi servisi? Če mene vprašaš, bo vsak cenjen lokalni servis za redne servise OK. Za kaj bolj posebno Mazdinega, pa ga lahko še vedno zapelješ na Mazda servis.

Popravljeno od Janez007
Napisano (urejeno)

Avto je dober, je pa dejstvo, da bo čez 2.leti star 10.let in ne glede na km, ne bo vreden nič več?!?....kasneje pa še manj in potem nakup novega predstavlja vedno večjo razliko.

Pred penzijo veliko ljudi kupi nov avto in ga potem vozi naslednjih 10.let.... jaz bi šel v mazda center in vprašal za menjavo staro-novo in isti model (mazda 3 g120).

Popravljeno od sportman333
Napisano

V primeru nakupa novega in da mora biti Japonec, ter v skladu z avtomobilskimi trendi, ima Toyota kar dobro izbiro.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano
pred 23 minutami je Z M A J napisal:

V primeru nakupa novega in da mora biti Japonec, ter v skladu z avtomobilskimi trendi, ima Toyota kar dobro izbiro.

Ja, Toyota Corolla 1.6 klasika. To se bo tudi vrtelo pol milijona km "ko keks". 😃

Napisano

Ne naredi take napake kot sem jo jaz, ko sem prodal Mazdo 5 s 360.000 km in kupil nov... ... ... one.

 

 

Obdrži in vozi dalje. 

 

Če pa že misliš prodat, pa najprej objavi na tem forumu, preden te ogoljufajo preprodajalci z AvtoNeta...

Napisano
pred 2 urama je ignacij napisal:

Pridružujem se mnenju @sportman333, da prodaš dokler je nekaj vreden in kupiš novega oz. še bolje kakšno leto starega. Vzemi mazdo 3 ali pa CX30 bencinarja pa boš še naprej brez skrbi.

 

Tega jaz ne razumem. V žepu imaš našparanih 15.000. Za 5 let starega dobiš 15.000. Skupaj si lastiš 30.000.

 

Če ne zamenjaš, boš v naslednjem letu s starim izgubil recimo 10%, to je 1.500 ... skupaj ti ostane 15.000 + 13.500 = 28.500. Če kupiš novega, boš imel po enem letu vsaj 10% manj, torej 27.000. Zakaj bi hitel s prodajo starega zanesljivega avta z malimi stroški vzdrževanja? 

 

Bolj ko je star avto, manj z njim izgubljaš .... razen če je zelo slabo vzdrževan in ohranjen.

Napisano

Tudi ta pot je možna, samo potem bi verjetno mi vsi vozili naše mazde vsaj 30 let. Dvomim, da kdo kupi novo vozilo da bo prišparal, ker tako pač ne gre, zato pa bi ji priporočal, da kupi malo rabljenega, ki je že izgubil del vrednosti. Njeno vozilo je staro 8 let in ga bo gospa verjetno želela/morala zamenjati v prihodnosti. Za svojega starega čez par let ne bo dobila skoraj nič in bo potem prevelik finančni zalogaj, da bi si kupila novejše vozilo. Se pa verjetno vsi strinjamo, da je nakup novega vozila potrošnja denarja, ampak nekdo ga mora kupiti, da mi lahko potem kupujemo rabljene. 

Napisano

Vprašati se je treba, kolk rabim avto kot upokojenec? Zakaj nov avto, če mi bo potem večinoma časa stal na dvorišču ali v garaži. Za recimo 5k km letno bi bilo smiselno razmisliti, da se avto obdrži in z rednim vzdrževanjem mi bo služil do konca, sploh če ima sedaj komaj 80k km. 
Če je pa samo velika želja po novem avtu, pol je pa druga pesem. 

  • Všeč 4
  • Ljubim 1

 

 

Napisano

Jap. Za to radi pred penzijo novega kupijo, da bo služil do konca. Ker v penziji se lahko še 20 let avto vozi 😉

  • Všeč 1
  • Haha 1
Napisano

Če temu motorju redno menjavaš olje, je praktično neuničljiv. Odločitev menjavanja je zgolj zaradi tega, če si se že naveličala.

 

Če si želiš novega, kupi M3 G150 in si lahko spet mirna za par let.

Napisano
pred 51 minutami je NevLado napisal:

Če temu motorju redno menjavaš olje, je praktično neuničljiv. Odločitev menjavanja je zgolj zaradi tega, če si se že naveličala.

Torej imeti 28 let avto je dost.

Že oldtajmer.

 

Pa ne navijam naj menja. Samo malo sem obrnil zorni kot. Ker kot je rekla, se pogosto kupi avto pred penzijo, da te vozi 20 let, dokler ti izpita ne vzamejo.

Napisano

Pri nas imajo penziči  vglavnem stare škatle,za tistih par jurjev na leto ne rabijo novega avta.Novega moraš vozit na pooblaščen servisin že tle je problem dat 200-300 eur na leto, plus kasko.Boljše da si renta car vzame.

Napisano

Meni je smiselna menjava samo v primeru da je problematična višina avtomobila...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • K tole berem mam res občutek, da ne veste kaj je reciklaža in da nimate pojma zakaj so rumeni smetnjaki. Se pravi, edino denar vas samo spametuje al kako?   V življenju nisem pustil ne prazne plastenke ne pločevinke ne steklenice nikjer kamor ne sodijo. In zdaj bi me eni radi kaznovali z dodatnimi pizdarijami, ker znam reciklirat? Noro res, dobr ste oprani.   Kaj pa ostalih 90% embalažnih smeti, ki niso plastenke in pločevinke? A tisto boste pa metal naokoli, ker se ne plačuje kavcije in ne dobiš nič nazaj? Upam, da ne in da se jih bo dajalo kot do zdaj v ustrezne zabojnike. In zakaj tak sistem ni več dober za plastenke? Ne dejmo to zakomplicirat in podražit, da bo blo vzdržno.     To, da pa smeti delajo meni denar je pa sorry čista nebuloza. Nič ne delajo denar samo nazaj dobiš svoj denar, ki si ga založil in zraven za nagrado opravil neko dodatno delo zastonj, da ga ne bo treba nekomu drugemu, ki si ga itak že plačal, da odvaža že sortirane smeti in da opravi reciklažo.   Kar se pa otrok tiče je pa za moje pojme najslabši način, da se jih uči da se splače nekaj narest zgolj zato, ker se finančno splača, drugače pa ne al kako? Jaz svojega otroka učim, da se stvari delajo zaradi dugih vzgibov in ne samo finančnih, da skrb za okolje ni povezano s tem kolk me bo kdo plačal, da to naredim, oziroma, da naredim samo zato, da me ne udari po žepu, ampak da je to osnovna civilizacijska kultura.   Sorry, k sem mal grob z besedami... gre mi na kurac, da namesto, da bi življenje poenostavili, ga čedalje bolj kompliciramo in oblast nas zna samo še grajati in nikoli nismo dovolj dobri in kakorkoli se obrneš že iščejo kaj delaš narobe in kako bi te kaznovali. Še malo pa dobimo socialne točke, pol bo pa šele hec.
    • Amerika je glumila nevtralnost, do napada Japonske na Havajih, ko je bila prisiljena napovedat vojno Japonski. Zaradi sporazuma na osi Nemčija, Italija in Japonska pa sta Nemčija in Italija nekaj dni za tem napovedali vojno ZDA. To se je zgodila dve leti kasneje od samega začetka vojne v Evropi. V aziji pa je to trajalo že precej dlje.   Dejasnko pa so pritisnili na plin v Evropi šele, ko se je že videlo, da se vojna sreča spreobrača in da je Rusija dovolj oslabila Nemške enote na vzhodu. Takrat se je pa dirka kdo bo prevzel nadzor nad povojno Evropo šele dobro začela. Ko so videli, da je rdeča armada potolkla Nemce na vzhodu in da drvi proti jedru Evrope so šele začeli hiteti. Prej se jim ni tako mudilo leta 1944 je pa šele ratala dirka, kdo bo prej porazil in zasedel Nemčijo.   Ampak kljub temu, da se je vojna tudi v Aziji končala avgusta 1945, amerika kar ni in ni mogla odnehati pa se je spet tolkla v Koreji, kjer je malo manjkalo, da ne bi še malo sprobavali jedrsko orožja še na Kitajcih, ki so prišli na pomoč Koreji. General Douglas MAcArthur bi jih vrgel po severni Koreji in Kitajski med 20-40 če bi mu jih odobrili. Skoraj je pa dejasnko dobil 4. Truman je to ustavil.   Pol so se mal šli žogat z jedrskimi raketami v Turčijo, neuspešno naredili invazijo na Kubo, da je ta za obrambo povabila SZ in tako povzročila Kubansko krizo. Pa ker ni bilo dovolj so se šli še malo vojne v Vietnamu, kjer so pobijali na deset tisoče civilistov verjetno samo zato, da ne bi ratali komunisti in tako naprej, da ne bom predolg.
    • Hmmm, Američani pa nimajo jedrskih podmornic z jedrskimi konicami ... celo Kitajci jih imajo. Kdo bi si mislil.
    • Ampak prvi spopad z cesarsko armado pa so imeli šele dva tedna po Pearl Harborju in vojni napovedi. Tko, da do takrat so bili na Kitajskem zgolj kot turisti.
    • Aha tako daleč nazaj gremo.   No ja, uradno to ni bila ameriška baza ampak prostovoljci piloti. Borili so se skupaj z RAF-ovimi piloti na območju Burme in v boj vstopili šele po uradni razglasitvi vojne. Kot zanimivost, da so bili tako uspešni, pa je bila uporaba naprednega sistema obveščanja vključno z britanskimi radarji, da so lahko napadli japonske bombnike iz višine. To taktiko so prevzeli od Sovjetskih pilotov, ki so se borili na strani Kitajske že od leta 1937 do 1940. Japonska je zasedla Mandžurijo in dele Mongolije že leta 1937 so jih sovjeti vrgli iz Mongolije leta 1939 pri tem, da so na tem delu izdatno pomagali Kitajcem. Tako, da Kitajci so bili precej več oskrbovani v tej smeri kot pa iz Burme.    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.