Skoči na vsebino

Gume

Ustvari kratki URL


qwerty

Priporočeno sporočilo

pred 45 minutami je Bini napisal:

Bejžte od Nexenk, jim zunanje robe pobira.... :nevem: Za pametno ceno mogoče še dobite Dunlop in Kleber pa kake Falken, ostale premijke pa imajo ceno 50€+

Tudi te naše prvovgradne Bridgestonke na cx30 so en polom od gum. Po dveh letih in prevoženih 35000 km so fuč. 

Sploh si ne upam več vozit v dežju, ker spredaj ne drži nič in nos beži takoj ven. Spomladi gredo gor nove Conti 7.

  • Všeč 1
  • Začuden 1
  • Žalosten 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4,3k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

pred 12 urami je Alex napisal:

Tudi te naše prvovgradne Bridgestonke na cx30 so en polom od gum. Po dveh letih in prevoženih 35000 km so fuč. 

Sploh si ne upam več vozit v dežju, ker spredaj ne drži nič in nos beži takoj ven. Spomladi gredo gor nove Conti 7.

Pa bi naj bil Bridgestone kao neki "top of top"...on par z Mišlenkami...no ja...vsaki dan se kaj novega naučim...🤨 

Hvala za info.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je skritikrt napisal:

Pa bi naj bil Bridgestone kao neki "top of top"...on par z Mišlenkami...no ja...vsaki dan se kaj novega naučim...🤨 

Hvala za info.

Te naše imajo oznako A na koncu številk in so namenjene Mazdi... 

Mogoče je zato kaj slabša, čeprav pri mei zaenkrat ni bilo problemov. Očitno sem navajen vozit kakšen avto tu in tam s kitajčki, ko pridejo zraven na avtu pri nakupu rabljenega avta..... :nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je skritikrt napisal:

Pa bi naj bil Bridgestone kao neki "top of top"...on par z Mišlenkami...no ja...vsaki dan se kaj novega naučim...🤨 

Hvala za info.

 

Jaz bi vseeno raje prebral kakšne reviewe na spletu kot tu na forumu :)

Ker ti lahko iz MX-5 ND povem, da so prvovgradne Bridgestone sicer noben presežek ampak čisto vredu (z izjemo mehkih bočnic).

 

Seveda, tudi feedback na avtu z double wishboni je drugačen (za moje pojme boljši) kot na strut/torsion beam.

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je g.Wankel napisal:

Jaz bi vseeno raje prebral kakšne reviewe na spletu kot tu na forumu :)

Ker ti lahko iz MX-5 ND povem, da so prvovgradne Bridgestone sicer noben presežek ampak čisto vredu (z izjemo mehkih bočnic).

Tudi sam najprej pogledam teste...a kot nekaj absolutno objektivnega jih ne vzamem...sem se tudi že "opekel" z P6 Cinturato...

So mi mnenja v bistvu bolj važna...na koncu pa itak neko svojo izbiro usekam.

Za teste pa...da vidim,kaj se ponuja,kaj obstaja,k kaj je bilo par let nazaj z ADACom ...vse plačano,sam da se folk nategne...

Tako da teste le infirmativno.

pred 1 uro je g.Wankel napisal:

Seveda, tudi feedback na avtu z double wishboni je drugačen (za moje pojme boljši) kot na strut/torsion beam.

Tukaj se pa absolutno strinjam....saj za neko umirjeno vožnjo ni razlike...sam ko gre "na oštro" npr. po serpentinah čez zaporedne ovinke...na slabi cesti itd...je razlika.

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je skritikrt napisal:

Tudi sam najprej pogledam teste...a kot nekaj absolutno objektivnega jih ne vzamem...sem se tudi že "opekel" z P6 Cinturato...

So mi mnenja v bistvu bolj važna...na koncu pa itak neko svojo izbiro usekam.

Za teste pa...da vidim,kaj se ponuja,kaj obstaja,k kaj je bilo par let nazaj z ADACom ...vse plačano,sam da se folk nategne...

Tako da teste le infirmativno.

Tukaj se pa absolutno strinjam....saj za neko umirjeno vožnjo ni razlike...sam ko gre "na oštro" npr. po serpentinah čez zaporedne ovinke...na slabi cesti itd...je razlika.

To so te gume in mnenja drugih uporabnikov, ker so nekateri toliko pametni, da ne zaupajo forunašem, ki imajo izpit za, avto že 43 let in so zamenjali nešteto znamk in modelov gum na svojih avtih. 

https://www.tyrereviews.com/Tyre/Bridgestone/Turanza-T005.htm

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem ravnkoar Primacy 4 dal na stock. Z vlkimi okami potegnil ven 5mm kos železa.

 

Gor sem dal strgane Bridgestonke. Bojo do konc novembra ok. Tolko da se zakonodaji zadosti.

Ne bi rad prej novih naročal, sem tak ekstrem pri dimenziji, da me je strah starega DOT-a.

Pridejo pa Michelin Pilot Alpin 5. Sem se lani zaljubil v njih, ker jih imam na i20n tudi. Take zimske še nisem vozil. 🤩

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je godlike napisal:

Pridejo pa Michelin Pilot Alpin 5. Sem se lani zaljubil v njih, ker jih imam na i20n tudi. Take zimske še nisem vozil. 🤩

Boš povedal čez dve sezoni a so res tako super.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je Bini napisal:

Te naše imajo oznako A na koncu številk in so namenjene Mazdi... 

 

Ne, tist A ne pomeni, da so namenjene Mazdi, ampak pomeni, da so izdelane za območje ASEAN-a, kjer so zahteve nekoliko drugačne kot v EU in ja ta guma je nekoliko slabša na mokrem kot tista brez oznake A. Načeloma je pa tako, da Mazde, ki so narejene na Japonskem so opremljene z gumami s to oznako A, ker so pač cenejše in po mnenju finančnikov v Mazdi, zadosti dobre za prvo vgradnjo. 

 

Pol je pa tko, da Alex nori kakšen crap so pa čeprav na premium Mazdi.

  • Všeč 3
  • Hvala 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Boss napisal:

Boš povedal čez dve sezoni a so res tako super.

Seveda.

 

Alpin 6 so bile super 1. leto, potem pa je Alfa šla.

Tudi o Dunlopkah, sem prvi 2 leti imel ful dobro mnenje. Dalje sem pa že pisal....

Nikoli me pa Goodyear ni razočaral.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je godlike napisal:

Seveda.

 

Alpin 6 so bile super 1. leto, potem pa je Alfa šla.

Tudi o Dunlopkah, sem prvi 2 leti imel ful dobro mnenje. Dalje sem pa že pisal....

Nikoli me pa Goodyear ni razočaral.

 

No mene so pa razočarale zimske Goodyear ... veliko raje imam Dunlop, še bolj pa Continental. Kako se z leti slabšajo opazim spomladi, ko iz njih praskam kamenčke ... Goodyear od teh so opazno najslabše.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa a ni za vožnjo v polni sneg najbolj važna globina profila? Nekako se mi zdi, da je v tem primeru ostalo sekundarnega pomena. Sicer je to danes bolj redko, ker iščemo nekaj, kar gre dobro po mokrem in mrzlem, kar je večino časa pozimi. Če je na polno zasneženo, tako ne grem na silo nikamor daleč, ker nima smisla čepeti v gužvi...

Popravljeno od Agerg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 55 minutami je Bini napisal:

Hankook so baje dobre, niso pa več tako poceni.... 👍😉


Mislim, vseeno so za mojo 3ko, ene 30-40eur po komadu cenejse kot continental, ampak, glede na to, da so cenovno tm tm z continental, mislim da bi znov kr continental vzet

Dunlop tudi niso slabe, glede na teste

Popravljeno od Matick
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je Matick napisal:


Mislim, vseeno so za mojo 3ko, ene 30-40eur po komadu cenejse kot continental, ampak, glede na to, da so cenovno tm tm z continental, mislim da bi znov kr continental vzet

Dunlop tudi niso slabe, glede na teste

Za enako ceno vzemi Conti.... 🤗👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je Boss napisal:

 

Ne, tist A ne pomeni, da so namenjene Mazdi, ampak pomeni, da so izdelane za območje ASEAN-a, kjer so zahteve nekoliko drugačne kot v EU in ja ta guma je nekoliko slabša na mokrem kot tista brez oznake A. Načeloma je pa tako, da Mazde, ki so narejene na Japonskem so opremljene z gumami s to oznako A, ker so pač cenejše in po mnenju finančnikov v Mazdi, zadosti dobre za prvo vgradnjo. 

 

Pol je pa tko, da Alex nori kakšen crap so pa čeprav na premium Mazdi.

Tu se pa moram strinjati z Alexom; Bridgestonke na Mazdi (vsaj na moji 6-tki) so po treh letih v dežju postale nevarne, v ovinkih so začele drseti (pri normalni vožnji), čeprav so imele še cca 5 mm profila. Ko sem jih zamenjal z GY Assim. 6 je bilo, kot da se vozim z drugim avtom. Na CX-30 pa sem imel prvo vgradnjo Conti 6 in po 50kkm je vožnja kot z novimi tudi po mokri cesti. 

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 19. 10. 2024 ob 18:28 je Alex napisal:

Tudi te naše prvovgradne Bridgestonke na cx30 so en polom od gum. Po dveh letih in prevoženih 35000 km so fuč. 

Sploh si ne upam več vozit v dežju, ker spredaj ne drži nič in nos beži takoj ven. Spomladi gredo gor nove Conti 7.

 

Ravno danes sem gledal (bolj iz firbca), katere letne dat gor, ko bo čas za menjavo tovarniških. In te (PremiumContact 7) zgledajo obetavne. Bridgestonke po suhem ajde ajde, po mokrem v ovinku malenkost hitreje voziš in si že na limitu zdrs/ne zdrs - spredaj. Ampak, jih bo treba ponucat prej.

Zimske Hankook i-cept evo3 pa čakajo na zimo, da jih preizkusim.

 

Popravljeno od etcho
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 11. 10. 2024 ob 20:29 je Bini napisal:

Joj, tele feltne so pa potrbne..🌈🪮

Ne bo @Bini mene "jebal"...kao imaš "grde feltne"🤨🧐🫣😉 

 

Kotni nastavek za bat.masinco in okroglo ščetko gor...in gasa...

Z odstranjevalcem barve,kar je starega kolikor se da dol...orng očistil...tud z nitrojem...oblepil,in pobarval kar čez rjo😯🫣...

Nič bati...gre za Hammerite-genialna barva...sem že nekdaj uporabljal za kovane okenske rešetke in za nosilno konstrukcijo lesene ograje na balkonih....tega obojega ni več,a tudi,ko sem "podiral" ni bilo rjavo.

Je barva za ekstremne razmere,reagira z rjo,in ne poznam boljšega za kaj takega...ne vem,za kaj se nisem spomnil na Hammerite,ko sem zadnjič rihtal te feltne...butelj🫤.

 

In ker sem jaz-spet slike😉 

 

Barval sem z satenasto črno...pride manj glossy,bolj z satenastim sijajem...

IMG_20241013_124327.jpg

IMG_20241013_124338.jpg

IMG_20241015_135342.jpg

IMG_20241015_135346.jpg

IMG_20241021_151109.jpg

IMG_20241021_151643.jpg

IMG_20241021_151720.jpg

  • Všeč 7
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je godlike napisal:

Evo je Mazda forum koristen. Samo nekdo te je moral "v rit brcnit".

Problem je bolj,k sem bil v precepu,kaj narediti...bini gleda in si misli svoje.jaz vesel,k so nove gume,pa bi lahko rekel..."boli me za feltne,saj je za Forda".. pol bi pa ti bil jezen..."ja kako si lako takšen do forda..."☹️

 

Nikol ni prav...sicer ste pa vsi enaki...k da bi pokazal nago babo,pol bi pa vsi gledali ka kakšnem motorju sedi😂🤣...jaz vesel se pohvalim z gumami,a vsi gledate samo feltne😆😉

Popravljeno od skritikrt
  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 48 minutami je skritikrt napisal:

Problem je bolj,k sem bil v precepu,kaj narediti...bini gleda in si misli svoje.jaz vesel,k so nove gume,pa bi lahko rekel..."boli me za feltne,saj je za Forda".. pol bi pa ti bil jezen..."ja kako si lako takšen do forda..."☹️

 

Nikol ni prav...sicer ste pa vsi enaki...k da bi pokazal nago babo,pol bi pa vsi gledali ka kakšnem motorju sedi😂🤣...jaz vesel se pohvalim z gumami,a vsi gledate samo feltne😆😉

Bravo TI in JAZ :jupiii:Zmagovalna kombinacija je tu, dobre gume lepe feltne, za FORDA je to dovolj, da nebo faušije.... :bravo:

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Imaš dve slike od zunaj...ta izolacija je še od prej...baker z izolacijo,odtok kondenza (32mm fi kanalizacijska),odvod kondenza zunanje enote (samo če greješ pozimi pri minusu) in kabel za štrom je vse še od prej...Januar 2018 Izolacija pa ni nič preperela...povečaj😉  Vse je odvisno od tega,al je speljana pod pokrov al ne...k če ni,pol pada gor dež,zmrzuje,in jo razdrobi. Podobno je na moji toplotni črpalki...bom slikal,in objavil....tudi moram še zrihtati😅...ma. nikoli ni konec,zmeraj se kaj najde🥺 Si imel prav...midva sva dober tim😄😉👍   Ob priliki,če boš kaj preklopil,k sedaj se ponoči že malo ohladi...mal napisi kako greje...marsikdo je verjame,kako dobro to dela...
    • Tega sicer ne vem, je pa Simon poudaril, da so vse bistvene stvari zamenjane, tako da prevoženi kilometri mene niti ne bi skrbeli v primeru nakupa.
    • Kaj pa tista nova kolesarska v bližini BLOŠKE POLICE, je že kdo vozil tam okrog?
    • Nexen Winguard Snow G WH2 TL 205/60 R16 92H E 6-7mm profila DOT 2619   Cena za vse 4: 50€
    • Tole sem sprobal danes, samo da sem se izognil tisti cesti Dobrova-Horjul, ker je prenevarna, sem šel na Polhov Gradec pa potem čez hrib v Horjul in nato do Vrhnike ter nazaj v Lj. Je dobrih 50km pa moram rećt, da je zelo prijetna zadeva in zelo razgibana, da ni dolgočasna. Je zapisana v moji beležki, da bo tole destinacija za 50km krog. Edina zamera... lepo narejeno ampak na celi trasi ni niti enega počivališča/klopce za kolesarje. Sej ne da bi ne vem kako rabil ampak kolesarske v drugih krajih to imajo.   Aja pa kmetje imajo njive, da morajo direkt preko kolesarske. Da bi kdo očistil traktor je pač ZF in na določenih delih je blata na frišno narejeni kolesarki že kar precej.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.