Skoči na vsebino

Kaj kupiti?

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

dne 11. 8. 2024 ob 17:40 je NevLado napisal:

Še malo, konec leta zgolj še hibrid baje.

 

Ampak pogled na cenik Yaris cross hybrid ni za ljudi s slabim srcem. Ubistvu je navaden jajc od yariske  lahko 35 jurjev ali več. A so normalni? To je 70 000 mark!!! Za to so se nekoč prodajal samo najdražji mercedezi.

 

Pa še to, to je 23 000 mark po cilindru. Kar je vsaj 2x toliko , kot so koštali najboljši mercedezi.

Popravljeno od Mraušk Mčk

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je godlike napisal:

Kolko mark pa si takrar imel plače in kolko imaš zdaj?

A si moral zinit...a ne veš,da se trudimo zbiti cene😂🤣

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ob teh navitih cenah je vse težje zagovarjati nakup novega avtomobila. Mogoče le še za tiste, ki ga v desetletju ali dveh nato povsem zvozijo.

 

Za 35 jurjev dobiš zelo lepega RAV4 ne pa Yaris Cross. 😃 Poleg tega je Yariss Cross res bolj za ženske - ste se probali vsaj noter usesti, če ga že niste vozili? To je še vedno precej majhen avto in posledično tudi dokaj utesnjen. No, pa saj moja Mazda 3 ni dosti boljša z vidika prostornosti ... 😃 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 13. 8. 2024 ob 7:07 je godlike napisal:

Kolko mark pa si takrar imel plače in kolko imaš zdaj?

 

Takrat je koštal Yugo po cilindru 1250 DM - to je bilo takrat 2,5 mojih plač po cilindru. Sedaj košta jajc od Yariske 10 povprečnih slovenskih plač po cilindru.

 

In zdaj razni desni komunisti lažejo v kakšni revšni smo nekoč živel. 

  • Haha 2
  • Zmeden 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Mraušk Mčk napisal:

Sedaj košta jajc od Yariske 10 povprečnih slovenskih plač po cilindru.

Yugec vs. Yaris.

 

Yugec primerjaj prosim z Dacio, ker je tržno bil tu kot je Dacia.

 

 

Drugače pa kaki kriterij je po cilindru?

Torej je i20n 25% cenejši kot Focus po cilindru. Jeej.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je godlike napisal:

Yugec vs. Yaris.

 

Yugec primerjaj prosim z Dacio, ker je tržno bil tu kot je Dacia.

 

Tebi očitno ni jasn , da je preteklo skoraj 4 desetletja od takrat. In primerjave Yugota z ostalimi lahko delaš samo in izključno  v duhu tedanjega časa. Takrat tudi golf ni imel ničesar razen sevota za bremze.

In tudi lastnik vsemogočnega golfa je takrat švical brez klime na morje enako  kot v yugotu. Mal razuma je vseeno dobro vklopit, ko delaš primerjave, saj ni tolk težko.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A nisi ti primerjal Yugota z Yarisko?

Potem pa jaz nisem v duhu tedanjega časa.

 

Toyote nikoli niso bile poceni.

 

Yugo v USA je bil leta 1988 7696$ base price.

Toyota Corolla v USA 1988 bas price 12000$.

 

In potem sem jaz čudn in vse, ker pravim da si primerjal šrot socialiatično firmo s velikim japonskim koncernom.

 

Tak da imaš tu čista dejstva. Zdaj pa uporabi to razliko v preračunu, kolko Yaris stane in boš dobil, kolko bi bil Yugo danes vredn, če bi obstajal.

 

Izgleda da sem vklopil več razuma kot ti 😉

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Čak mal, a ni bila osnovna cena Yugo GV 3990$?

 

Pa takrat je bil konkurent le Hyundai Excel (Pony), ki je bil nekoliko čez 5000$

 

Toyota Corolla pa je bila izven te lige saj je bila leta 1988 še preko 8000$. Po domače povedano 2 Yugota si dobil za eno Corollo.

 

Da je bolje razumljivio je kot bi danes primerjal avto za 15k€ s takim za 30k€ - mislim, da tudi danes ne gre takole primerjat.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bravo @Boss.

Točno to sem pravil, takrat ko nisem razuma vklopil. Yugo ni primerljiv z Yarisko, tudi če inflacijo upoštevaš. Drugi cenovni rang je. Ravno ta to sem Corolli iskat, da bi videl razliko.

 

Googla sem vprašal za cene in našel neke članke za 1988 leto in USA.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pony je imel takrat pri nas približno enako osnovno ceno kot Yugo, samo so mu še 100% ali še več carine in davka gor nabili, se nekaj bežno spominjam. Mislim, da je bil Yugo v ZDA cenejši, kot pri nas.

Popravljeno od tomzel
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Yugo je bil takrat v meriki res cenejši kot pri nas. Nekateri so Yugote  celo uvažali iz amerike da so prišparali ene 100 dem. 

 

Meni edino smiselna primerjava je samo, za koliko plač si takrat dobil Yugota, ki je bil jajc od jajca, in za koliko plač dobiš sedaj Yaris ki je jajc od jajca.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne mores primerjat ceno avta izpred 40 let z avtom sedaj, ze novega avta izpred 5-6 let ne mors prinerjat z avtu sedaj, ze zaradi vse obvezne tehnologije v avtu to ne mors, ker to tudi kosta.

Sem pa vzel ceno od @godlike, pa spusti skozi kalkulator za inflacijo, in bi po njegovi ceni, yugec v ameriki sedaj stal $20,462.38

Osnovnega yarisa, pa ga ne bomo tehnolosko primerjali z yugecom, pri nas dobis ze za 20k + drobiz.

 

Pa da ne racunamo nekaj

Clanek s primerjavo kolk povprecnih plac je bilo treba dat leta 87 za nov avto, pa kolk zj

https://n1info.si/magazin/koliko-mesecnih-plac-je-bilo-treba-v-jugoslaviji-odsteti-za-avto-in-koliko-danes/

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 urami je Mraušk Mčk napisal:

jajc od Yariske

Kako si to ocenil? Doma smo imeli Yarisko od 2004 do letos. Brez omembe vrednega problema!

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.