Skoči na vsebino

Mnenje gradbinca - imamo koga?

Ustvari kratki URL


Jaka32

Priporočeno sporočilo

dne 21. 6. 2024 ob 6:45 je Jaka32 napisal:

Delam izkop za nadstrešek 5x5 m, kjer bom imel savno in đakuzi. Zadaj imam hrib, vendar bom naredil drenažo in cca. 150 cm škarpo, da ne bo dež spiral zemljo proti nadstrešku.

Kolebam med temeljno ploščo 15-20 cm in pa samo nasutjem peska in utrditvijo terena. Slednja je seveda cenejša opcija.

Če je že kdo delal podobno, kako se je lotil zadeve? Če je kdo v tem poklicu, prosim za mnenje.

 

Druga zadeva: ne vem kaj položiti po tleh. Študiral sem na WPC plošče - imajo moč nositi 1500 kg đakuzi? Kako je pozimi in v dežju, začnejo gniti in pokati čez čas?

Če bi delal plato, mi kaj druga kot zunanje ploščice ne uidejo. Ali pa betonske plošče.

Zdravo, za izdelavo Škarpe ti pa priporočam gabione, kjer dosežeš naraven videz takoj in ti ne poka, tudi če teren diha. Voda se ne zadržuje zadaj,.... Za več informacij sem pa ti navoljo in Mazda cene tudi. 

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 26. 7. 2024 ob 12:23 je Scr3am napisal:

Imamo tukaj mogoče koga, ki je delal frčado ?

Jaz...trapez po celi širini na eni in drugi strani-dobiš cel štuk z stoječo višino+nič špirovcev v prostoru. Sliši se neverjetno,k praktično vsi tesarji hočejo pustiti vsaj vsak drugi špirovec cel...a gre z posebno finto.

Če te zanima takšna varijanta napiši.

Capture.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No nekaj tocno taksnega imam jaz v mislih, vendar "baje" frcada lahko meri v dolzino polovico dolzine strehe. Torej, ce je streha 10m je dolzina frcade lahko max. 5m. Tako pise v lokacijski informaciji za katero sem zaprosil na obcini. Imas mogoce se kaksno sliko iz notranjosti. Meni izgleda vrhunsko. Gleda na dolzino frcade si vrjetno potreboval gradbeno dovoljenje?

 

Screenshot_20240728_225845.jpg

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobro preberi-narobe razumeš-"na eni strešini sta lahko največ dve enaki frčadi v dolžini do 1/2 dolžine strešine".

Torej če boš delal dve na eni strani-strešini,morata biti enake,in največ vsaka 1/2 dolžine strešine-logično,ker če ne bi šrčada bila čez strešino😂

Če pa delaš na eni strešini eno,je lahko kakršna hočeš.

 

Če boš delal tako kot je moja-pazi pri višini-druga lega mora biti nad stojno višino,če ni,boš moral podzidati,da dvigneš streho.

Jaz sem imel srečo glede tega.

Sleme pa mora biti tako visoko,da boš na koncu imel vsaj minimalni padec za kritino,ki jo nameravaš uporabiti.

Pri meni je 12-stopinj,torej sem imel na izbiro le Tegolo ali Trimo.

In pazi-določila za okna so taka,da mora biti skupna površina stekel oken vsaj 10% kvadrature.

IMG_20240729_014607.jpg

IMG_20240729_014531.jpg

IMG_20240729_014455.jpg

IMG_20240729_014411.jpg

IMG_20240729_014352.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Scr3am napisal:

Gleda na dolzino frcade si vrjetno potreboval gradbeno dovoljenje?

Cca. 20 let nazaj samo priglasitev del...danes pa je drugače...odvisno,kako se razumeš z sosedi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 23. 6. 2024 ob 11:55 je skritikrt napisal:

Ko je že tako daleč,kot tukaj na sliki...mah in trava,je najbolje visokotlačni čistilec in rotacijska šoba in gaaaas.

Je prava svinjarija,a najtemeljiteje...seveda po tem na novo dofilati fuge z peskom itd...

Po tem,ko pa se pokažejo prve biljke in šopki,pa vsake toliko časa z ognjem,in je OK...ko pa se spet razbohoti tudi mah...spet od začetka...pač vsakih par let je treba temeljiteje.

In ker sem bil par let "len",sem ravnokar v tej fazi čiščenja tlakovcev.

Sicer bolj zaradi granita,k je bolj zajeban za čistiti,k moraš počaaaasi in zelo od blizu...se z leti naredi kot en oksid...kot ena bela tančica...če ne veš,ne opaziš,če pa greš z res dobrim visokotlačnim čistilcem čez je zelo impresivna razlika.

In ker sem že pri delu,pa še tlakovce in mah v fugah..."mala malca",je pa res "svinjarija"😅...si usran k pujs😄🐷

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 urami je FuManchu napisal:

V Afrik nimajo vode ti pa takole kubik v tla spuščaš...

Glede na to,da sem en dan prej moral prištimati potopno črpalko in cev speljati na cesto za vsak slučaj,če ponikalnica pred garažo nebi več zmogla,k so bili taki nalivi...na srečo ni hilo potrebno...

...priznam,da na lene afričane,ki se jim ne da skopati vodnjaka za lastni narod res nisem spomnil🙄...se bom naslednjič...ah,kar takoj... in tako zalival,da bo še v afriki ven priteklo😂😉

IMG_20240730_152312.jpg

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.