Skoči na vsebino

Menjava sklopke in vztrajnika na Mazdi 6

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

Sem novopečeni lastnik mazde 6, letnik 2016, CD150, skyactive diesel 2.2. Trenutno ima 235000 prevoženih km.

 

Težavo imam z vztrajnikom, ki očbutno trese, zato bi ga rad zamenal s sklopko vred.

 

Obračam se na vas za nasvet, če ima kdo izkušnje s tem, kam ste pljali avto, da so korektno uredili?

 

Vnaprej hvala za vse nasvete in odgovore.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Iz Ljubljane, ampak karkoli v okolici Ljubljane bo super.

 

Za info - v Kamniku pri Damjanu Burji s.p. sem dobil solidno ponudbo s fer ceno, če ima kdo izkušnje z njim prosim delite. 

 

Ker še vedno čakam na termin so dobrodošli predlogi tudi za druge mehanike.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zaenkrat se gre za okvirne cene, ampak delo je tam med 300-400€, odvisno od tega koliko bo nepričakovanih komplikacij. Sklopka je glih tko okoli 400€, vztrajnik pa je najdražji, ki je lahko tudi do 900€. Svetoval je, da se sklopko in vztrajnik vzame od iste firme, da bo zagotovo vse pasal skupaj tko kot more. Omenjal je LUK kot najpogostejšo opcijo. Mi je pa dal opcijo, da tudi sam priskrbim dele, če mi rata najti cenejše, ampak potem se zakomplicira pri reklamaciji v kolikor gre kaj narobe po menjavi.

 

Za referenco - pri Avtotehni VIS, kot pooblaščen mazdin servis, so mi dali ponudbo 1500€ vztrajnik, 560€ sklopka in 1000€ delo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sklopka + potisni ležaj. Delo pri Marjanu (ki dela na Ferku) 120€ (4 ure).

 

Vztrajnik in sklopko se da dobiti tudi v kompletu.

Meni je takrat potnik omenjal, da je bila pri meni prva vgradnja Aisin. Priporočal tudi Valeo ali LUK. Aisin je bil žal nedobavljiv.

 

Če ni bilo nikoli menjano olje v menjalniku, bi še to priporočal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Tonček26 napisal:

Iz Ljubljane, ampak karkoli v okolici Ljubljane bo super.

 

Za info - v Kamniku pri Damjanu Burji s.p. sem dobil solidno ponudbo s fer ceno, če ima kdo izkušnje z njim prosim delite. 

 

Ker še vedno čakam na termin so dobrodošli predlogi tudi za druge mehanike.

Si mogoče preveril pri Pelkotu, mislim da Medvode. Glede materiala Schaefler Luk, Sachs in pa Aisin so vsaj meni top znamke. Glede cen materiala so pa kar tukaj nekje kot si napisal, nevem ce se ti splaca sam nabavit ker potem ce pride do reklamacije imas red vec sivih las kot je razlika v ceni (ni pa to nwm kakšna razlika v ceni). Po normativu je predvideno 7,3 ure za menjavo sklopke in vztrajnika.

IMG_20240715_165230.jpg

Popravljeno od scania
  • Všeč 3
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.