Skoči na vsebino

Klima v stanovanju ...

Ustvari kratki URL


skritikrt

Priporočeno sporočilo

Lih gledam tud LN...0,8kw...razen,če nisem jaz zajebal enkrat k sem gledal...možno da sem gledal podrobne podatke kjer je za notranjo in zunanjo enoto ločeno...ma ne morem sedaj z grcije...mogoče doma kaj najdem🤔 Jutri gremo domov...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Napisano (urejeno)

Se ena prigoda v zvezi z klimo...oz. bolj v zvezi z plazma filtrom...visokonapetostni filter ki uničuje mikrobe,viruse itn....

Je taščo lani prosil en daljnI žlahtnik,če lahko pri njej naredi eno predstavitev ene naprave za čiščenje zraka...in seveda...k je žlahta...in 2-3 sosede,in je predstavil,kako naprava čisti itd...in mi kasneje tašča pravi,da je hotel pokazati,koliko mikrobov,virusov je v našem ozračju...in z neko napravo testiral,in je bil začuden,k ni nič našel...kao take nizke vrednosti,da takih še ni imel😂...

In jaz taščo vprašam,če je imela vklopljeno klimo...seveda je...in ji pravim,če misli,da sem ji zrihtal en drek od klime🤨....

Še dobro,da tiste čistilne naprave ni kupila🙄 

 

Plazma filter je top...za tiste ki dobro slišijo,bodo porajtali,ker malce prasketa,ko dela...zelo priporočam...pri drugih modelih ne vem,a pri LN se ga da komot sneti,in ga lahko še celo opereš...OBVEZNO POPOLNOMA POSUŠITI!!! preden ga ponovno vstaviš v klimo!

 

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nakup klime opravljen, pogajanja za ceno in montažo uspešna... :jupiii:

Nabavil sem Micki, ena je, 

MSZ-AY35VGKP/MUZ-AY35

In druga, 

MSZ-HR35VFK /MUZ-HR35

Ko bodo pa na steni in delale se pa srečamo v temi, pohvalite se.... :bravo:

Se zahvaljujem vsem za nasvete in pomoč... 👍😉

  • Všeč 7
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Upam, da nisi kaksne poceni iz Aliexpress-a ali TEMU-ja narocil :D 

 

image.png

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Jest napisal:

Upam, da nisi kaksne poceni iz Aliexpress-a ali TEMU-ja narocil :D 

 

image.png

 

Ne, ne kar v trgovino Harvey Norman v Celju sem šel kjer se lahko z malo šarma in štosi ala @Slivka za dobro ceno zmeniš... 😊😉

Joj v škatle pa res nisem pogledal, če je slučajno kakšna več not zapakirana.... :whatever:

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Scr3am napisal:

Upam, da si se dobro zmenil, ker ponavadi je harvey norman najdrazji v primerjavi s konkurenco. Seveda gledana ista stvar.

Cenejši kot na vseh možnih spletnih straneh.... 👍😉

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 23. 7. 2024 ob 15:26 je Bini napisal:

Nakup klime opravljen, pogajanja za ceno in montažo uspešna... :jupiii:

Nabavil sem Micki, ena je, 

MSZ-AY35VGKP/MUZ-AY35

In druga, 

MSZ-HR35VFK /MUZ-HR35

Ko bodo pa na steni in delale se pa srečamo v temi, pohvalite se.... :bravo:

Se zahvaljujem vsem za nasvete in pomoč... 👍😉

Aha...obe močnejši👍...boš videl,da so super...tudi za pozimi najekonomičnejše ogrevanje....ali pa vsaj v prehodnem obdobju...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Evo že visijo na steni, hladijo in lepo predejo🤗. Si nisem mislil, da je 18db hrupa tako malo.... 🤔

Zaenkrat sem zadovoljen, če bo pa kaj za hvalit se pa vidimo druhlgje.... 😊😉

IMG_20240807_133314.jpg

IMG_20240807_133406.jpg

IMG_20240807_134430.jpg

Screenshot_2024-08-07-15-39-08-475_com.miui.gallery.jpg

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam dve panasonic klimi etherea in že dve sezoni odlično mi grejeta celotno hišo 175m2 bivalnega in zdaj tudi občasno hladita. 

 

Če bodo problemi pa bom soseda primu za vrat. Je uvoznik Panasonica in mi prodal😁

  • Všeč 5
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je dvorjan napisal:

Jaz pa iščem storitev montaže klime, ima kdo kakega za priporočiti?

Meni so danes motiral odlični mojstri iz Lukovice, če rabiš ti dam tel. številko? 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je dvorjan napisal:

Jaz pa iščem storitev montaže klime, ima kdo kakega za priporočiti?

Klimako d.o.o.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je dvorjan napisal:

Jaz pa iščem storitev montaže klime, ima kdo kakega za priporočiti?

 

Jaz ti priporočim, koga rajši NE kliči: Astech iz Logatca. K nam so prišli v firmo. Nabirali ure in nič naredili...

 

In tudi iz drugih firm sem slišal enako. In vsi zaposleni iz naše firme za svoje klime doma iščejo serviserje, čeprav imajo telefonsko od Astecha nalepljeno povsod - a jih za doma nočejo klicat. To ti že nekaj pove. Če bi bili dobri, bi jih gotovo klicali, saj imajo številko na vidnem mestu...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 7. 8. 2024 ob 16:10 je Bini napisal:

Evo že visijo na steni, hladijo in lepo predejo🤗. Si nisem mislil, da je 18db hrupa tako malo.... 🤔

Zaenkrat sem zadovoljen, če bo pa kaj za hvalit se pa vidimo druhlgje.... 😊😉

IMG_20240807_133314.jpg

IMG_20240807_133406.jpg

IMG_20240807_134430.jpg

Screenshot_2024-08-07-15-39-08-475_com.miui.gallery.jpg

Dobro si naštimal...fajn,da imaš notranji enoti tako,da večinoma ne piha v smeri npr. sedežne garniture...torej,da ne piha tja,kjer se večinoma zadržuješ.

Še en nasvet-to so zelo dobre klime,in če želiš čim nižjo porabo in čim večji konfort,ne izklapljaj tudi med zračenjem (1x zjutraj in 1x zvečer-na stežaj odpri okna..fino je če zunaj piha veter,k se hitreje menja zrak)...toliko da se prezrači,pol pa vsa okna zapri.

Ko boš z časom stemperiral hišo,bo klima le minimalno delala in tudi najmanj porabila,in bo lahko tudi tiha.

Če pa ti bo prehladno,pa nič izklapljati in vklapljati!!!,le povišaj ciljno temperaturo in to je to.

 

Predvsem boš presenečen nad svojo storilnostjo čez dan,k te sopara ne bo matrala...bo ti žal,da nisi tega nakupa opravil že prej.

Še enkrat čestitke k nakupu😃👍

  • Všeč 3
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je skritikrt napisal:

Dobro si naštimal...fajn,da imaš notranji enoti tako,da večinoma ne piha v smeri npr. sedežne garniture...torej,da ne piha tja,kjer se večinoma zadržuješ.

Še en nasvet-to so zelo dobre klime,in če želiš čim nižjo porabo in čim večji konfort,ne izklapljaj tudi med zračenjem (1x zjutraj in 1x zvečer-na stežaj odpri okna..fino je če zunaj piha veter,k se hitreje menja zrak)...toliko da se prezrači,pol pa vsa okna zapri.

Ko boš z časom stemperiral hišo,bo klima le minimalno delala in tudi najmanj porabila,in bo lahko tudi tiha.

Če pa ti bo prehladno,pa nič izklapljati in vklapljati!!!,le povišaj ciljno temperaturo in to je to.

 

Predvsem boš presenečen nad svojo storilnostjo čez dan,k te sopara ne bo matrala...bo ti žal,da nisi tega nakupa opravil že prej.

Še enkrat čestitke k nakupu😃👍

Se zgoraj navedeno vsega držim le, da jo po 23 uri ugasnem in zračim ponoči vse prostore, ker temperature pri nas padejo pod 20 in se notri ohladi na 23.😊

Zjutraj pa jo prižgem in vse zaprem. Malo me moti le to, da zračna vlaga čez noč naraste na 70, čez dan pa potem tako pade na 55-60 odvisno koliko hladi. 

Zanimivo pa mi je to, da nam je 24 do 25 stopinj najboljša temperatura, ker je nizka vlaga. Prej pa smo imeli enako temperaturo in sparino! 

Danes je bilo 33 in je delala tako tiho, da sploh ne veš, da dela in tudi vse prostore enakomerno ohladi kar me zelo preseneča... :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Bini napisal:

Se zgoraj navedeno vsega držim le, da jo po 23 uri ugasnem in zračim ponoči vse prostore, ker temperature pri nas padejo pod 20 in se notri ohladi na 23.😊

Zjutraj pa jo prižgem in vse zaprem. Malo me moti le to, da zračna vlaga čez noč naraste na 70, čez dan pa potem tako pade na 55-60 odvisno koliko hladi. 

Zanimivo pa mi je to, da nam je 24 do 25 stopinj najboljša temperatura, ker je nizka vlaga. Prej pa smo imeli enako temperaturo in sparino! 

Danes je bilo 33 in je delala tako tiho, da sploh ne veš, da dela in tudi vse prostore enakomerno ohladi kar me zelo preseneča... :bravo:

To je tisto,kar praktično vsi ne štekajo pri klimah-ne gre za tenperaturo ampak vlago.

Ona ti posuši zrak,da se lažje sam ohladiš,ker pot se hitreje posuši (preide iz tekoče v parno stanje,in za to potrebuje toplotno energijo,ki jo vzame telesu-termodinamika).

In seveda se pot lažje upari v suhem ozračju,kot pa pri 100%vlage (npr. tropski gozd...boš štumfe sušil cel mesec,pa bodo še zmeraj mokri).

 

Za to pa moj nasvet,da klimo ne ugašaš...nastavi pač npr. na tistih 23° če vam lih tolko paše,in pusti...ona se bo že sama ugasnila-ona ve,koliko je temperatura in vlaga zujaj in znotraj.

Poizkusi par noči,kot sem napisal,ugotovi,katera temp. vam za spanje najbolj ugaja...če pa vam ne bo,pa še zmeraj lahko po svoje.

Gre samo za to,da se vlaga ne dvigne...je čist drugače spati.

Sicer pa...ne vem,a imaš na daljincu tud "night mode"...

Malce se poigraj,pa še kaj sporoči👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je skritikrt napisal:

To je tisto,kar praktično vsi ne štekajo pri klimah-ne gre za tenperaturo ampak vlago.

Ona ti posuši zrak,da se lažje sam ohladiš,ker pot se hitreje posuši (preide iz tekoče v parno stanje,in za to potrebuje toplotno energijo,ki jo vzame telesu-termodinamika).

In seveda se pot lažje upari v suhem ozračju,kot pa pri 100%vlage (npr. tropski gozd...boš štumfe sušil cel mesec,pa bodo še zmeraj mokri).

 

Za to pa moj nasvet,da klimo ne ugašaš...nastavi pač npr. na tistih 23° če vam lih tolko paše,in pusti...ona se bo že sama ugasnila-ona ve,koliko je temperatura in vlaga zujaj in znotraj.

Poizkusi par noči,kot sem napisal,ugotovi,katera temp. vam za spanje najbolj ugaja...če pa vam ne bo,pa še zmeraj lahko po svoje.

Gre samo za to,da se vlaga ne dvigne...je čist drugače spati.

Sicer pa...ne vem,a imaš na daljincu tud "night mode"...

Malce se poigraj,pa še kaj sporoči👍

 

Meri tudi vlago? Celo zunaj in notri? 

 

Če, potem je zame to nekaj novega. Sam sem do sedaj razumel delovanje takole: če klimo nastaviš na nižjo temperaturo, kot je trenutno v sobi, se bodo hladilna rebra notranje enote hladila (zunanje enote segrevala), njihova temperatura bo nižja od sobne, zato se bo na njih nabirala vlaga in odtekala v drenažo - klima bo zraku sobe odvzemala vlago. Ko se temperatura sobe izenači z nastavljeno, in se hkrati soba na drug način več ne segreva od zunaj (noč - ni sončnega segrevanja, zunaj hladneje), potem hladilna rebra ne smejo biti več hladnejša od sobe, mogoče celo obratno - klima preide v režim segrevanja (hladilna rebra notranje enote se ogrevajo (zunanje enote se hladijo in zunaj se kondenzira vlaga) ... in notranja enote ne more več odvzemati vlage. Nima pa 2 zaporednih sistemov hladilnih reber - hladnih, ki omogočajo kondenzacijo vlage + toplih, ki ohlajen zrak spet segrejejo nazaj ... 

 

Skratka, notranja enota ne more pobirati vlage, če je njihov hladilnik enake temperature ali toplejši od notranjega zraka. V takem primeru notranja enota, ki je nastavljena na hlajenje (zrak notri je 23 stopinj, hlajenje pa je nastavljeno na 23 stopinj), samo vrti in filtrira zrak - deluje kot navaden ventilator.

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je Janez007 napisal:

 

Meri vlago? Celo zunaj in notri?

 

Če, potem je zame to nekaj novega. Sam sem do sedaj razumel delovanje takole: če klimo nastaviš na nižjo temperaturo, kot je trenutno v sobi, se bodo hladilna rebra notranje enote hladila (zunanje enote segrevala), njihova temperatura bo nižja od sobne, zato se bo na njih nabirala vlaga in odtekala v drenažo - klima bo zraku sobe odvzemala vlago. Ko se temperatura sobe izenači z nastavljeno, in se hkrati soba na drug način več ne segreva od zunaj (noč - ni sončnega segrevanja, zunaj hladneje), potem hladilna rebra ne smejo biti več hladnejša od sobe, mogoče celo obratno - klima preide v režim segrevanja (hladilna rebra notranje enote se ogrevajo (zunanje enote se hladijo in zunaj se kondenzira vlaga) ...

 

Skratka, notranja enota ne more pobirati vlage, če je njihov hladilnik enake temperature ali toplejši od notranjega zraka. 

Si že slišal za invertersko elektroniko,ki brezstopenjsko krmili kompresor,zunanji ventilator,notranji ventilator?

Si slišal za toplotno prevodnost materiala...npr. si prijel kos plastike,kos lesa,kos železa,kos aluminija...kaj misliš,za kaj so lamele pri klimah iz aluminija?

Malo pomisli.

Vrhunske klime zmorejo manj hladiti in več razvlaževati in obratno.

In kaj misliš,za kaj dobre klime ko dosežejo nastavljeno temperaturo ugasnejo notranji ventilator?

 

To je en glavnih razlogov poleg tihosti in boljšega izkoristka,za kaj zmeraj priporočam najboljšo klimo,ki si jo še lahko privoščiš.

Ja-vse so "dobre",a med poceni in vrhunskimi je ogromna razlika.

Večina folka laično misli..."ah,saj tista poceni isto hladi"...a ni fora v nižanju temperature,in tu se zelo motijo.

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fizika je ekzaktna veda. Samo ne obvladam je glih najbolj. 

 

Točka rosišča je temperatura, pri kateri voda v plinastem stanju prehaja v tekoče stanje - začno se tvorit kapljice- nima veze kako velike. Točka rosišča je odvisna od temperature, relativne vlage, zračnega tlaka... pojma nimam od česa vse.

 

Dejstvo je, da ni nujno, da bo kondenziralo na hladilnih rebrih notranje enote, ko bodo le ta 1°C pod temperaturo zraka v prostoru. Velikokrat naj bi bilo potrebno nekaj stopinj hladneje. 

 

Odvzemanje vlage iz prostora s klimo ni nič drugega kot hlajenje.

 

Trenutno stanje ne poznam, pred dobrim desetletjem pa so prodajali klime, ki so bile sposobne tudi vlažiti prostor. Ne vem točno principa, morda uvajanje zraka od zunaj, vsekakor pa so morale imeti senzor vlažnosti. 

 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoče te @skritikrt nisem prav razumel. Tudi po mojem je poanta v vlažnosti zraka - višjo temperaturo je lažje prenašati ob nižji vlagi. Tukaj pa ne razumem, kako lahko klima odvzema vlago, če ji ni treba hladiti oz. ne sme hladiti zraka? Po kakšnem principu?

 

Sam imam praviloma vedno nastavljeno sobno klimo na razvlaževanje - ona poskrbi, da je hlajenja samo toliko, da se na rebrih kondenzira vlaga in odteka v odtok. Verjetno meri tudi relativno vlago in preneha z ohlajanjem reber, če je ta že dovolj nizka, ugodna za bivanje, to med 40-60%.Torej ko klima izmeri vlago 40%, preneha razvlaževati (ohlajati rebra).

 

Nekaj drugega je navlaževanje, bistveno lažje - segrevaš vodo v neki posodi in potem izhlapeva ali hlapi v zrak, ali jo zdrobiš v kapljice z ultrazvokom na primer ... nič ni treba "loviti" okoliškega zraka in iz njega iztiskati vlage, kot je to pri sušenju. Vlaga (molekule vode) se vedno, tudi sama od sebe, širi iz višje koncentracije v nižjo, kot sirup malinovca v kozarcu vode ... ko se razredči, ga je zelo težko uloviti nazaj v sirup.

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom odgovoril z vprašanjem...se navezuje na

pred 1 uro je skritikrt napisal:

brezstopenjsko krmili kompresor,zunanji ventilator,notranji ventilator?

in

pred 1 uro je skritikrt napisal:

za kaj dobre klime ko dosežejo nastavljeno temperaturo ugasnejo notranji ventilator?

A je sploh potrebno,da notranji ventilator obratuje,da na lamelah kondenzira vlaga...in ko deluje,a je važno v kolikšnji meri-jakosti ta deluje?

 

Logično je,da ko je dosežena ciljna temperatura,da klima neha obratovati,in,da počaka,da se razmere spremenijo.To je vse stvar krmiljenja kompresorja,zunanjega in notranjega ventilatorja. Tukaj so modeli z vrhunskimi kompresorji,inverterji in motorji ventilatorjev (gre za inverterje,ki vsakemu od teh treh-kompresorju in obema ventilatorjema dovajajo točno določeno napetost in frekvenco...vsakemu glede na modus obratovanja) ki zmorejo zelo majhne moči obratovanja v veliki prednosti-zmorejo razvlaževati kljub zelo nizki stopnji hlajenja.

 

 

pred 31 minutami je Mraušk Mčk napisal:

Trenutno stanje ne poznam, pred dobrim desetletjem pa so prodajali klime, ki so bile sposobne tudi vlažiti prostor. Ne vem točno principa, morda uvajanje zraka od zunaj, vsekakor pa so morale imeti senzor vlažnosti. 

To je imela naslednjica moje prve klime (Panasonic). Je bilo potrebno speljati še dodatno cev do zunanje enote,preko katere je notranja enota zajemala sveži zunanji zrak...imela je tudi posebne membranske filtre za zrak,ionizator in (za moje pojme "igračkarija")-ventilatorček na šini,ki se je premikal preko notranjih grobih filtrov in sesal grobi prah z njih,in ta prah odvajal preko odvoda za kondenz.

Ker stvar seveda ni očistila kompletnih filtrov je bilo to bolj "lari-fari",poleg tega se je za to odvod pogosto zamašil,in posledično "poplava",če te ni bilo doma.🤨👎

 

Vem,ker je takšno takrat kupil moj brat...sami problemi z njo....takrat je bil Panasonic v špici pri klimah,danes pa vsaj glede na to,kar se pri nas prodaja je kvečjemu max. srednja klasa.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.