Skoči na vsebino

Klima v stanovanju ...

Ustvari kratki URL


skritikrt

Priporočeno sporočilo

pred 1 uro je NevLado napisal:

Si upam stavit, da bi bilo manj kot 80kw, če bi jo pustil užgano 24ur non stop!

Ne bom rekel, da ni možno, ampak nekako mi ni logično, ker se je pri nas vedno ohladilo po 23uri pod 22-18 (zv65-70%)in imamo odprto do jutra, da se vse prezrači. Temperatura pade na 22-23,odvisno od noči. 🤗 Potem pa zapremo in micke zalavfam na 24(zv60%) 

Bom pa drugo leto poizkusil, par kwh😉 gor ali dol.... :nevem:

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bini napisal:

Ne bom rekel, da ni možno, ampak nekako mi ni logično, ker se je pri nas vedno ohladilo po 23uri pod 22-18 (zv65-70%)in imamo odprto do jutra, da se vse prezrači. Temperatura pade na 22-23,odvisno od noči. 🤗 Potem pa zapremo in micke zalavfam na 24(zv60%) 

Bom pa drugo leto poizkusil, par kwh😉 gor ali dol.... :nevem:

Predlagam da greš ob 23:00 na streho pošlatat cegu, garantiram da ima še vedno 30 stopinj :D Isto je s stenami in ostalimi stvarmi

 

Lažje je hladit ohlajeno hišo no, zato imajo micke senzor da vse delajo same

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Končno prišli montirati še četrto "micko"...ma ni se nam mudilo,tako da nisem težil montažerju...dve urce,in je bilo fertig...pač k je bila že predinštalacija...sam nove konuse in "šraufaj"...je pasalo brez "štukanja"👍

IMG_20241022_091851.jpg

IMG_20241022_091932.jpg

IMG_20241022_092131.jpg

IMG_20241022_095939.jpg

IMG_20241022_100603.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Scr3am napisal:

Ima kdo slucajno multisplit doma ? V mansardi bom naredil dve sobi in bi v vsako sobo dal klimo in razmisljam o multisplit klimi (mitsubishi). Torej dve notranji enoti in ena zunanja.

 

 

Smo imeli eno na šihtu v pisarni (LG)... pa se ni OK obneslo.. predvsem, kadar je kaj crknilo, sta bili obe klimi nedelujoči... Poleg tega pa tudi cenovno ni velike razlike... Dvojna zunanja enota ni kaj dosti cenejša kot dve... Edino kar je "plus", je to, da je zunaj samo ena večja škatla ...  

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Finančno ne boš nič profitiral kot, da imaš dve komplet posamične. Je tako kot ti je že @Jestnapisal..... :nevem:

Če imaš kakih 50 kvadratov ti bo celo ena 35tka dovolj, vsaj pri meni je tako. Imam pa dobro izolacijo. 

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam to varianto, predvsem iz estetskega vidika - čim manj škatel na fasadi. Obratovalni pozitivni vidik je ta, da je zunanja enota večja (dovolj velika za obe notranji) in ker 95% dela samo ena notranja, je zaloge moči za eno notranjo enoto vedno na pretek. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Scr3am napisal:

Ima kdo slucajno multisplit doma ? V mansardi bom naredil dve sobi in bi v vsako sobo dal klimo in razmisljam o multisplit klimi (mitsubishi). Torej dve notranji enoti in ena zunanja.

Prelistaj malo nazaj,in boš našel moje mnenje o tem...

Na kratko-ne počni tega.

 

Tukaj link,k se tip pritožije okoli gretja...pa pri hlajenju tudi ni kaj drugače...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je skritikrt napisal:

...ja...ne se bati...ti samo povej...če si upaš🤣😉

Ni zaščitne cevi na zunanjih ceveh..sej vemo kako prepari original izolacija na ceveh. 

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je skritikrt napisal:

Prelistaj malo nazaj,in boš našel moje mnenje o tem...

Na kratko-ne počni tega.

 

Tukaj link,k se tip pritožije okoli gretja...pa pri hlajenju tudi ni kaj drugače...

 

 

Zato sem se pa odločil za tvojo varianto pa tudi prostor imam za škatle zunaj... 👍😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Tilen5 napisal:

Ni zaščitne cevi na zunanjih ceveh..sej vemo kako prepari original izolacija na ceveh. 

Imaš dve slike od zunaj...ta izolacija je še od prej...baker z izolacijo,odtok kondenza (32mm fi kanalizacijska),odvod kondenza zunanje enote (samo če greješ pozimi pri minusu) in kabel za štrom je vse še od prej...Januar 2018

Izolacija pa ni nič preperela...povečaj😉 

Vse je odvisno od tega,al je speljana pod pokrov al ne...k če ni,pol pada gor dež,zmrzuje,in jo razdrobi.

Podobno je na moji toplotni črpalki...bom slikal,in objavil....tudi moram še zrihtati😅...ma. nikoli ni konec,zmeraj se kaj najde🥺

pred 3 urami je Bini napisal:

Zato sem se pa odločil za tvojo varianto pa tudi prostor imam za škatle zunaj... 👍😉

Si imel prav...midva sva dober tim😄😉👍

 

Ob priliki,če boš kaj preklopil,k sedaj se ponoči že malo ohladi...mal napisi kako greje...marsikdo je verjame,kako dobro to dela...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Scr3am

 

Vprašaj kateregakoli strojevodja,ki ima izpit za KISS-a...kako kaj klima v kabini🥶...ki si deli zunanjo enoto z klimo prvega potniškega oddelka za kabino...

Ti bo dalo za misliti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri trenutnih temperaturah zunaj mi še ni potrebno ogrevati.... 🤗

Sem jo pa pred cca 14timi dnevi, ko se je za par dni ohladilo malo zalaufal in res hitro ogreje za stopinjo, dve... 🤗 Kako bi bilo pozimi pa ne vem.... 🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Pri trenutnih temperaturah zunaj mi še ni potrebno ogrevati.... 🤗 Sem jo pa pred cca 14timi dnevi, ko se je za par dni ohladilo malo zalaufal in res hitro ogreje za stopinjo, dve... 🤗 Kako bi bilo pozimi pa ne vem.... 🤔
    • @Scr3am   Vprašaj kateregakoli strojevodja,ki ima izpit za KISS-a...kako kaj klima v kabini🥶...ki si deli zunanjo enoto z klimo prvega potniškega oddelka za kabino... Ti bo dalo za misliti.
    • Imaš dve slike od zunaj...ta izolacija je še od prej...baker z izolacijo,odtok kondenza (32mm fi kanalizacijska),odvod kondenza zunanje enote (samo če greješ pozimi pri minusu) in kabel za štrom je vse še od prej...Januar 2018 Izolacija pa ni nič preperela...povečaj😉  Vse je odvisno od tega,al je speljana pod pokrov al ne...k če ni,pol pada gor dež,zmrzuje,in jo razdrobi. Podobno je na moji toplotni črpalki...bom slikal,in objavil....tudi moram še zrihtati😅...ma. nikoli ni konec,zmeraj se kaj najde🥺 Si imel prav...midva sva dober tim😄😉👍   Ob priliki,če boš kaj preklopil,k sedaj se ponoči že malo ohladi...mal napisi kako greje...marsikdo je verjame,kako dobro to dela...
    • Tega sicer ne vem, je pa Simon poudaril, da so vse bistvene stvari zamenjane, tako da prevoženi kilometri mene niti ne bi skrbeli v primeru nakupa.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.