Skoči na vsebino

Klima v stanovanju ...

Ustvari kratki URL


skritikrt

Priporočeno sporočilo

Za denar MSZ-AP👍+za tistih cca.50-60€ dokupi wifi modul. Pazi,da ti ga montažer ne bo montiral zunaj (k je priložen nosilec-klipsna)...ima klima predvideno mesto zanj v notranji enoti,tako da ne boš nobenih kablov videl.

Jo imam montirano pri podnajemniku.

Če pa hočeš naj stroj kar jih obstaja na trgu-MSZ-LN...je pa seveda dražja,a pazi ker obstajajo 25ke (švohnejše) in 35ke (močnejše...isto pri AP). Razlika je v tem,da ima švohnejša malenkost boljši izkoristek,a manjso kapaciteto...jaz sem 25 ko vzel za taščo k hladi le dnevno in kuhinjo,35ko pa zase za mansardo (100m2).

In pazi!!! Obstajajo 4 barvne variante. Biserno bela,rdeča in črna (3x lahko ugibaš katero imam...mislim,da celo eno prvih v SLO😁,k sem jo čakal,da je sploh prišla k nam)....cena 35ke je dobra dva jurja z montažo.

Četrta barvna varianta pa je navadna bela-tehnično identična,a brez tistih dvoplastnih plastičnih barvnih panelov...in je cca 1800€ z montažo.

Brez montaže nima smisla gledati,ker boš plačal višji davek in te na koncu pride dražje.

Drži se Vitanest-a (generalni za SLO),in jih prosi za pooblaščenega montažerja na tvojem rejonu...cene so tam tam...ne boš nič prišparal,če boš gledal sumljive prodajalce...kvečemu težave boš imel,kar pa ni vredno tistega drobiža.

Aja,še to MSZ-LN ima wifi modul že integriran in ga ne rabiš dokupovati.

 

Glavni nasvet-kupi najboljšo-ne bo ti žal...in če bo to edina klima v hiši,jo montiraj tako,kjer bo do nje najlažje pritekal vroči zrak z cele bajte pri odprtih vratih...

 

Moje mnenje.

 

CATENA.SI

Hladilna moč: 3,5 (0.8-4.0) kW Grelna moč: 4,0 (0.8-6.3) kW SEER: 9,5 A+++ SCOP: 5,1 A+++ Hladilno sredstvo: R32...

 

P.S.

Mitsubishi ni precenjen,Daikin je pa druga pesem.

Screenshot_2024-07-21-10-15-14-325_mitsubishi.wifi.android.mitsubishiwifiapp.jpg

Screenshot_2024-07-21-10-15-34-663_mitsubishi.wifi.android.mitsubishiwifiapp.jpg

Screenshot_2024-07-21-10-16-13-350_mitsubishi.wifi.android.mitsubishiwifiapp.jpg

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je godlike napisal:

Gree je čisti kitajc.

Potem že raje Samsung. So kar močen svetovni gigant.

Na te stvari ne gledam tako, če je možno naše kupit kupim, če ne pa mi je vse tuje... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je skritikrt napisal:

Za denar MSZ-AP👍+za tistih cca.50-60€ dokupi wifi modul. Pazi,da ti ga montažer ne bo montiral zunaj (k je priložen nosilec-klipsna)...ima klima predvideno mesto zanj v notranji enoti,tako da ne boš nobenih kablov videl.

Jo imam montirano pri podnajemniku.

Če pa hočeš naj stroj kar jih obstaja na trgu-MSZ-LN...je pa seveda dražja,a pazi ker obstajajo 25ke (švohnejše) in 35ke (močnejše...isto pri AP). Razlika je v tem,da ima švohnejša malenkost boljši izkoristek,a manjso kapaciteto...jaz sem 25 ko vzel za taščo k hladi le dnevno in kuhinjo,35ko pa zase za mansardo (100m2).

In pazi!!! Obstajajo 4 barvne variante. Biserno bela,rdeča in črna (3x lahko ugibaš katero imam...mislim,da celo eno prvih v SLO😁,k sem jo čakal,da je sploh prišla k nam)....cena 35ke je dobra dva jurja z montažo.

Četrta barvna varianta pa je navadna bela-tehnično identična,a brez tistih dvoplastnih plastičnih barvnih panelov...in je cca 1800€ z montažo.

Brez montaže nima smisla gledati,ker boš plačal višji davek in te na koncu pride dražje.

Drži se Vitanest-a (generalni za SLO),in jih prosi za pooblaščenega montažerja na tvojem rejonu...cene so tam tam...ne boš nič prišparal,če boš gledal sumljive prodajalce...kvečemu težave boš imel,kar pa ni vredno tistega drobiža.

Aja,še to MSZ-LN ima wifi modul že integriran in ga ne rabiš dokupovati.

 

Glavni nasvet-kupi najboljšo-ne bo ti žal...in če bo to edina klima v hiši,jo montiraj tako,kjer bo do nje najlažje pritekal vroči zrak z cele bajte pri odprtih vratih...

 

Moje mnenje.

 

CATENA.SI

Hladilna moč: 3,5 (0.8-4.0) kW Grelna moč: 4,0 (0.8-6.3) kW SEER: 9,5 A+++ SCOP: 5,1 A+++ Hladilno sredstvo: R32...

 

P.S.

Mitsubishi ni precenjen,Daikin je pa druga pesem.

Screenshot_2024-07-21-10-15-14-325_mitsubishi.wifi.android.mitsubishiwifiapp.jpg

Screenshot_2024-07-21-10-15-34-663_mitsubishi.wifi.android.mitsubishiwifiapp.jpg

Screenshot_2024-07-21-10-16-13-350_mitsubishi.wifi.android.mitsubishiwifiapp.jpg

Ja tole sem gledal in me res mika a Gree je z enakimi funkcijami 1300€! Mislim pa, da se zna zgoditi, da se odločim za tvoj predlog, če ne najdem boljše varjante👌😊

A si za taščo čist ločeno kupil ali imaš en kompresor in dve enoti, ker jaz bi verjetno vzel split sistem. Koliko kaj pride taka, zunanji kompresor 1x 2.5 in 1x 3.5 enota? 

Hvala za odgovor..... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je Bini napisal:

Na te stvari ne gledam tako, če je možno naše kupit kupim, če ne pa mi je vse tuje... 

 

 

Potem kupi Gorenje klimo... samo ne potem cez par mesecev jamrat, da ni OK :D ... 

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Ljubim 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Bini napisal:

Ja tole sem gledal in me res mika a Gree je z enakimi funkcijami 1300€! Mislim pa, da se zna zgoditi, da se odločim za tvoj predlog, če ne najdem boljše varjante👌😊

A si za taščo čist ločeno kupil ali imaš en kompresor in dve enoti, ker jaz bi verjetno vzel split sistem. Koliko kaj pride taka, zunanji kompresor 1x 2.5 in 1x 3.5 enota? 

Hvala za odgovor..... 😉

 

Ce ze kupujes, je obvezen "split" sistem... torej zunanji kompresor in notranja enota... Tiste variante, kjer je kompresor v notranji enoto (prenosna klima) so bolj tako... Imam eno tako, ki pa je dobra samo za kaj odlozit :D ... Bila je v podstresni spalnici... Moras imeti potem okno priprto, ker je speljana ven cev za izpiha topel zrak... pa vodo (kondenz) moras stalno praznit ... 

 

Jaz imam dve Panasonicovi klimi... prva je stara 22 let, druga pa nekaj let manj... Novejsa sedaj ni vec v uporabi, ker se spalnica na podstresju ne uporablja vec... Starejsa v dnevni sobi pa je prizgana sedaj v teh dneh, ko je vrocina :D ... Sem jo samo nadgradil v "smart" s Tado smart AC control, ker je Panasonicova prestara, da bi dogradil originalni WiFi modul ... 

 

Menda pa danes Panasonic ni vec to, kar je bil... zato bi jaz sedaj tudi vzel Micko, ce bi nabavljal... Imamo eno stropno (kasetno) na sihtu v pisarni in nimam pripomb. Prej sta bili dve stropni LG... kjer pa so bili stalno neko problemi in je serviser kar nekajkrat moral odpravljati napake ... Potem so se sefi odlocili, da jo menjamo in smo vzeli Micko ... in samo eno... ker prej sta bili dve, samo je bila prizgana vedno samo ena ... 

 

Edino kar me moti pri Mitsubishiju, je mobilna aplikacija, kjer je uporabniski vmesnik res precej zastarel :D ... Ampak da se upravljati klimo :P ... tudi na daljavo ... 

 

  • Všeč 2
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bini napisal:

Ja tole sem gledal in me res mika a Gree je z enakimi funkcijami 1300€! Mislim pa, da se zna zgoditi, da se odločim za tvoj predlog, če ne najdem boljše varjante👌😊

A si za taščo čist ločeno kupil ali imaš en kompresor in dve enoti, ker jaz bi verjetno vzel split sistem. Koliko kaj pride taka, zunanji kompresor 1x 2.5 in 1x 3.5 enota? 

Hvala za odgovor..... 😉

Ne-v hiši imamo 4 klime,vsaka zase.

Podnajemnik AP25

Tašča LN25

Prvo nadstropje stara taščina Panasonic...takrat cca.1200€-nič posebnega razen,da ima srnzor kvalitete zraka t.i."Petrol Senzor" in ionizator...nič aplikacije...bo treba kmalu zamenjati,k kompresor že fajn ropota...a še dela.

Mansarda LN35

 

Ne kupuj dve notranji+ena zunanja,ker ni takšna sobra regulacija,on ni takšen dober izkoristek obeh skupaj.

Če rabiš dve,kupi dve. Montiraj eno spodaj,drugo zgoraj,k nimaš lih majhne bajte...bo super tako za poleti,kot za pozimi.

Če klimi ne bosta npr. v dnevni sobi je nekaj podobnega kot AP čist OK...če bo pa katera npr. v dnevni sobi,pa absolutno priporočam LN.

In za kaj?...ker z razliko cca. 500€ v enaki zmogljivostni klasi dobiš dvojne usmerjevalnike,ki zmorejo pihati naravnost naprej,neodvisno usmerjanje leve in desne strani,iR skener prostora (to je glavni razlog,za kaj je tašča narocila novo klimo,ker jecže starejša,in jo bolj moti "pihanje").

Ta skener dinamično skenira prostor za vir toplote (običajno človek), in glede na nastavitev na daljincu lahko določis,ali naj piha vatran od vira toplote (običajno poleti,ko hladiš), ali pa v smeri vira toplote (običajbo pozimi,ko prostor greješ)....funkcija je fenomenalba za ljudi,ki jih moti hladen piš.

 

Še druge funkcije,ki jih AP v primerjavi z LN nima

Nekaj funkcij na daljincu (poglej slike daljincev na internetu).

WWW.AIRTECH.COM.AU

Detailed interactive explanations of Mitsubishi Electric air...

 

Nima wifi modula-moreš naročiti dodatno.

Še boljsi kompresor.

Električni visokonapetostni plazma filter proti virusom in bakterijam.

Ogljeni filter.

 

Še en aspekt,pro dve ločeni klimi....če se zgodi,da se ugasne,ker manjka plin ipd.(okvara), še zmeraj imaš še drugo,in ni taka panika.

 

Še nekaj,na kaj moraš pazitipri montaži-pazi,da dovod oz. cevi od zunanje do notranje enote ne bodo prekratke (poglej specifikacije), ker če je med njima le zid,zna montažer  montirati prekratke cevi (ne vem več koliko.. 2...2,5m...), ker če so cevi prekratke,je tlak v sistemu previsok,kar ni dobro za tesnila in kompresor...če ne gre drugače za zunanjo enoto naredi eno zanko in to je to...torej cevi ne smejo biti prekratke!!!

 

Če te še kaj zanima-samo napiši😉

 

  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz npr.imam 2 notranji enoti (spodaj 2.5kw, zgoraj 3.5kw) in eno zunanjo enoto 5kw (daikin) in špila v nulo....resda 125m2 montazna hisa, tako da nisem nikoli razmisljal o sistemu 1:1....verjetno to v večjih bajtah 150m2+ pride v postev....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Napisano (urejeno)
pred 3 urami je sportman333 napisal:

Jaz npr.imam 2 notranji enoti (spodaj 2.5kw, zgoraj 3.5kw) in eno zunanjo enoto 5kw (daikin) in špila v nulo....resda 125m2 montazna hisa, tako da nisem nikoli razmisljal o sistemu 1:1....verjetno to v večjih bajtah 150m2+ pride v postev....

Za 125m2 montažno...fajn izolirano sta dve klimi itak overkill,in se slabosti takega 2/1 sistema ne izražajo tako izrazito...starejša večja hiša je pa druga pesem...še posebaj če imaš tudi starejše prebivalce,k imajo slabsi krvni obtok,in jim je hitro hladno.. taki imajo klimo nastavljeno na 25°c...isto kot pri nas pri tašči...tukaj ne gre drugače,kot pa še ena posebaj klima.

 

Mimogrede-tašča je bila na operaciji (kolk-čašica se je premaknila)...in v klničnem na intenzivni delajo klime,v sobah na navadnih oddelkih pa klime ne delajo....baje že celo večnost popravljajo...tašča pa "crkuje"...seveda,ker če res delajo servise,kot mi je rekel tip pr Empor-u,pol ni čudno.

 

Sem danes vklopil taščino klimo kar od daleč z grčije...k je imela ves čas kar je ni ugasnjeno...in se je dvignila temp. v dnevni in kuhinji na 27°...okoli poldneva sem jo vklopil,in sedaj je 25,5°...čez noč bom najbrž dal na 24° in jutri,ko pride bo vesela osvežitve😃😅.

 

Aja aplikacijo MelCloud moram pohvaliti...res je "špartanska",a za to tudi pregledna,nenačičkana in preprosta...ala "Nokia style"😃...glej slije zgoraj.

Pohvaliti pa moram dejatvo,da jo pridno-pogosto posodabljajo👍

Screenshot_2024-07-21-18-50-48-929_mitsubishi.wifi.android.mitsubishiwifiapp.jpg

Popravljeno od skritikrt
  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@skritikrt ja jaz imam bajto z 300mm izolacije (fasada, streha) in zato sem se tako odločil, ni overkill je pa zelo učinkovit sistem :), @Bini kake imaš pa recimo ponudbe in razlike v ceni, ker če je razlike do 500€ sam ne bi razmišljal ali med nekimi no-name brand-i ali pa nekaj kar vemo da je preizkušeno (enako kot pri avtu, zakaj bi kupoval nekaj kar ne veš, če pa za nekaj več denarja dobiš Mazdo :))......

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam takole že dobre 4 leta, poleti dobro hladi mansardno nadstropje, v medsezoni lepo ogreje. Wifi pa itak. Po nasvetu prodajalcev v Harveyju, idealno razmerje med ceno in kakovostjo. :)

 

https://www.harveynorman.si/klimatska-naprava-sinclair-sih-12bim-w-z-montazo

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je skritikrt napisal:

Za 125m2 montažno...fajn izolirano sta dve klimi itak overkill,in se slabosti takega 2/1 sistema ne izražajo tako izrazito...starejša večja hiša je pa druga pesem...še posebaj če imaš tudi starejše prebivalce,k imajo slabsi krvni obtok,in jim je hitro hladno.. taki imajo klimo nastavljeno na 25°c...isto kot pri nas pri tašči...tukaj ne gre drugače,kot pa še ena posebaj klima.

 

Mimogrede-tašča je bila na operaciji (kolk-čašica se je premaknila)...in v klničnem na intenzivni delajo klime,v sobah na navadnih oddelkih pa klime ne delajo....baje že celo večnost popravljajo...tašča pa "crkuje"...seveda,ker če res delajo servise,kot mi je rekel tip pr Empor-u,pol ni čudno.

 

Sem danes vklopil taščino klimo kar od daleč z grčije...k je imela ves čas kar je ni ugasnjeno...in se je dvignila temp. v dnevni in kuhinji na 27°...okoli poldneva sem jo vklopil,in sedaj je 25,5°...čez noč bom najbrž dal na 24° in jutri,ko pride bo vesela osvežitve😃😅.

 

Aja aplikacijo MelCloud moram pohvaliti...res je "špartanska",a za to tudi pregledna,nenačičkana in preprosta...ala "Nokia style"😃...glej slije zgoraj.

Pohvaliti pa moram dejatvo,da jo pridno-pogosto posodabljajo👍

Screenshot_2024-07-21-18-50-48-929_mitsubishi.wifi.android.mitsubishiwifiapp.jpg

Jaz imam 15 cm stene, ravni strop v najvišjem štuku 25cm in okna s trojnimi izolativnimi stekli in zunaj senčila, krpanke. Zato mislim, da bo za 70 kvadratov dosti 3.5kw in spodaj 2.5 kw pri tašči. 😉

Popravljeno od Bini
  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je FuManchu napisal:

Prva gorenje inverter je delala 22 let. Potem je crknla elektronika in se ni dobilo več nikjer. 

Sem enkrat pred cca.7-8 leti slišal,da izraelci delajo klime za Gorenje....kako je danes bog ve🙄

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je skritikrt napisal:

Sem enkrat pred cca.7-8 leti slišal,da izraelci delajo klime za Gorenje....kako je danes bog ve🙄

Naša je bila Made in Azerbaijan

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo brskam po starih SMSih...Aleš Jakša direktor Klimaj-a...moj prvi montažer leta 2004, ko sem kupil prvo klimo..takrat eno naj naj Panasonic-ovo...je imela tudi že scroll kompresor ionizator in katehinski filter...zelooo tiha (Panasonic takih dobrih ne dela več.. vsaj za naš trg ne)... je delala bp 12 let,razen ene tovarniške napake na motorju ventilatorja notranje enote-motor se je razelektreval preko krogljičnega ležaja rotorja,in tako delal vdolbine na tekalu krogljic ležaja...klima je tako vedno glasneje "cvilila".

Na netu sem našel porocilo o napaki,in celo servisna navodila,kateri je nadomestni motor,in kako se ga zamenja...za cca 65€ sem zrihtal za še mekaj let...

Med tem je Aleš odprl lastno podjetje Klimaj (dolenčki),jaz pa obdržal njegovo osebno tel. številko...se me še spomni,ko se je "jebal z knauf vijaki v fermacell plošče (so se lomili kot zacstavo🤣)...in sem seveda ostal njegova stranka...preprost dečko kmečkega tipa...zelo "trezen" in ni nategun...dobro svetuje,čeprav ni pristaš vrhunskih modelov zaradi višje cene....jaz imam z njmi le dobre izkusnje-kdor je z njhovega rejona-priporočam.

In najdem SMS,ko sem ga spraševal za MSZ-AP25.

Avgusta 2018 je stala 860€+50€ wifi modul z montazo do 5m in 9,5%DDV.

Danes je seveda visja cena.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz imam fujitsu, bi priporočal; ali pa mitsubishi

 

če bi iskal low level, bi vzel teslo, vedi pa, da je tam zunanja enota pri 3,5kw pol manjša po širini kot pri fujitsu ali mitsubishi

 

sepravi al boš dal 300 eur al pa 1400

 

ostalo vmes da gledaš je pomoje džabe

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Napisano (urejeno)
pred 1 uro je NevLado napisal:

je tam zunanja enota pri 3,5kw pol manjša po širini kot pri fujitsu ali mitsubishi

Velikost je pri toplotnih črpalkah nasploh (kar klime so...matsikdo ne ve) dober indikator za izkoristek...sem pisal že okoli moje CTC-TČ.

K je žena na sejmu "DOM" mojstra od Tilije (generalni za CTC v Slo) vprašala..."ko gledam vse ostale TČ...ja za kaj je pa vaša tako velika?..."

"Ja veste gospa...tega pa nihče ne vpraša..."

In je začel govoriti...in se pol ure ni ustavil,ker sva z ženo samo zijala in nonstop še naprej "vrtala"...

Tip me je takrat obrnil za 180°....ne zgodi se pogosto,a to je takrat bil zame en največjih prebliskov v dojemanju ogrevalne/hladilne tehnike...tipu sem hvapežen se danes,ker mi je v pol ure z kmečko logiko razložil vso problematiko,okoli katere nekateri delajo pravo famo...

Popravljeno od skritikrt
  • Všeč 3
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je NevLado napisal:

jaz imam fujitsu, bi priporočal; ali pa mitsubishi

 

če bi iskal low level, bi vzel teslo, vedi pa, da je tam zunanja enota pri 3,5kw pol manjša po širini kot pri fujitsu ali mitsubishi

 

sepravi al boš dal 300 eur al pa 1400

 

ostalo vmes da gledaš je pomoje džabe

300€+montaža cca 300€,sem že  napisal A 3 ali 2*. 

Zaenkrat gledam Micko MSZ - AY 35 VGKP, drugo pa manjšo za taščo, MSZ-HR 25 VFK. 

Kaj menite? 🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 urami je skritikrt napisal:

Sem enkrat pred cca.7-8 leti slišal,da izraelci delajo klime za Gorenje....kako je danes bog ve🙄

Hisense, pridejo s Kitajske. Sem bil v njihovi fabriki ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Napisano (urejeno)
pred 3 urami je Bini napisal:

300€+montaža cca 300€,sem že  napisal A 3 ali 2*. 

Zaenkrat gledam Micko MSZ - AY 35 VGKP, drugo pa manjšo za taščo, MSZ-HR 25 VFK. 

Kaj menite? 🤔

Za cvenk super...obe...

Edino,kar mene moti bolj pri AY...ko pogledaš podrobne podatke min.-max. poraba vidiš,koliko porabi ko najmanj dela...tukaj ni lih biser,a če bo v glavnem v za hlajenje in v zgornjem delu hiše,kjer bo morala bolj delati,to ne bo takšna slabost.

Vrhunski modeli tukaj grejo celo na 250-300w na minimumu...pač odvisno kaki invreter in kompresor... 

Drugače pa če je plazma,wifi že not...👍

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.