Skoči na vsebino

Klima v stanovanju ...

Ustvari kratki URL


skritikrt

Priporočeno sporočilo

dne 11. 8. 2024 ob 9:18 je skritikrt napisal:

Si že slišal za invertersko elektroniko,ki brezstopenjsko krmili kompresor,zunanji ventilator,notranji ventilator?

Si slišal za toplotno prevodnost materiala...npr. si prijel kos plastike,kos lesa,kos železa,kos aluminija...kaj misliš,za kaj so lamele pri klimah iz aluminija?

Malo pomisli.

Vrhunske klime zmorejo manj hladiti in več razvlaževati in obratno.

In kaj misliš,za kaj dobre klime ko dosežejo nastavljeno temperaturo ugasnejo notranji ventilator?

 

To je en glavnih razlogov poleg tihosti in boljšega izkoristka,za kaj zmeraj priporočam najboljšo klimo,ki si jo še lahko privoščiš.

Ja-vse so "dobre",a med poceni in vrhunskimi je ogromna razlika.

Večina folka laično misli..."ah,saj tista poceni isto hladi"...a ni fora v nižanju temperature,in tu se zelo motijo.

 

Tole bi rad malo več obrazložitve, če lahko prosim. Kaj je tehnični razlog, da dražje klime bolje razvlažujejo? Recimo, da plačamo boljši izkoristek, ampak a ni tako, kot bi rekel, da dražji hladilnik bolje hladi? To je že 100 let stara tehnika, ki se jo danes samo malo prepakirava, drugače pa večjih napredkov ni že nekaj časa, kot pri kolesu. Edino krmilja so v zadnjih 30 letih šla naprej, to je res.

 

Npr. moja voda-voda TČ tehnično ni veliko drugačna od tiste izpred 30ih let. Razen programja, kot sem rekel. Pa še čez 25 let ob koncu življenjske dobe bo eden izmed bolj efektivnih ogrevalnih sistemov daleč naokoli, pa niti ni inverter sistem, ker nisem niti hotel slišati, da bi bil. Je pa res, da moraš znati to zasnovati, kar je pa pri nas redkost.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bi tvoji razlagi dodal, da je pa bistvena razlika v kompresorjih, elektroniki in vsemu kar spada zraven, da so klime in toplotne črpalke bolj učinkovite in ekonomične. 

Čeprav sem nov lastnik AC spremljam razvoj te tehnologije že vrsto let in vem dokaj veliko kar se tega tiče. Poglej porabo in učinkovitost TČ izpred 10 let ali tvoje kakšna je razlika! Sedaj učinkovitost tvoje TČ voda-voda dosega že zrak-voda, ki je po iskoristkih še vedno na podnu a naložbeno najugodnejša ravno zaradi napredka na tem področju.

Klime so imele SEER-hlajenje še pred parimi leti do 5.0,sedaj pa imajo preko 10.0. SCOP-ogrevanje pa nekje do 3.0 sedaj pa nekatera celo nad 6.0 kar je dokaz kako gre razvoj tehnike naprej.... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 32 minutami je Agerg napisal:

 

Tole bi rad malo več obrazložitve, če lahko prosim. Kaj je tehnični razlog, da dražje klime bolje razvlažujejo? Recimo, da plačamo boljši izkoristek, ampak a ni tako, kot bi rekel, da dražji hladilnik bolje hladi? To je že 100 let stara tehnika, ki se jo danes samo malo prepakirava, drugače pa večjih napredkov ni že nekaj časa, kot pri kolesu. Edino krmilja so v zadnjih 30 letih šla naprej, to je res.

 

Npr. moja voda-voda TČ tehnično ni veliko drugačna od tiste izpred 30ih let. Razen programja, kot sem rekel. Pa še čez 25 let ob koncu življenjske dobe bo eden izmed bolj efektivnih ogrevalnih sistemov daleč naokoli, pa niti ni inverter sistem, ker nisem niti hotel slišati, da bi bil. Je pa res, da moraš znati to zasnovati, kar je pa pri nas redkost.

V bistvu da skrajšam-tvoje vprašanje je "kakšna je razlika med inverterskim in neinverterskim sistemom"?

 

Tukaj zraven šteti hladilnik,ki praviloma ni inverterski sistem je "napačno razmišljanje"...kot tudi zraven šteti TČ ki ni inverterska je napačno.

Gre za to-neinverterski hladilnik regulira temperaturo v hladilniku z termostatom tako,da vklaplja in izklaplja kompresor. Torej kompresor ima samo eno moč delovanja-maksimalno!,ali pa nič,ko je izklopljen.

Regulacija temperature je tako relativno slaba,ker koristi termalno maso vsega kar je znotraj izolacije hladilnika. to je glavni razlog,za kaj je najvarčneje imeti hladilnik napolnjen čisto do konca oz. izbrati hladilnik,ki bo ravno tako velik,da bo čim bolj poln v večini časa.

 

Pri neinverterski TČ je podobno. Taka TČ če hočeš imeti spodobno regulacijo temperature v hiši (sorazmerno majhni dotok toplotne energije v ogrevalni sistem-radiatorji,talno...) obvezno potrebuje shranjevalnik.

Res je,da imajo neinverterske TČ oz. neinverterski kompresorji praviloma malenkost boljši izkoristek med obratovanjem kot inverterski,ker so optimirane le tisto moč obratovanja-maksimalno...isto kot pri hladilniku-le vklop/izklop.

 

Inverterski sistemi pa so v primerjavi "čisto druga filozofija". Res je,da so tehnično bolj komplicirani (zahtevna krmilna elektronika,več inverterskih napajanj,brezstopenjski kompresorji,črpalke,motorji ventilatorjev itd...

 

Tukaj pa se krmili vse-inverterji vsakemu posebaj (kot sem že prej omenjal-beri prejšnji članek) dovaja svojo napetost in frekvenco. Gre za izkoristek el.motorja,ki za najboljše razmerje njemu dodane energije in njegove oddane energije za tiste obrate potrebuje določeno voltažo in frekvenco. Tako so ti el. motorji lahko zelo učinkoviti oz. imajo dober izkoristek tako takrat,ko obratujejo z max. močjo,kot tudi takrat,ko je moč manjša ali pa celo minimalna.

To nam omogoča,da so pretoki zraka na zunanji enoti,na notranji enoti in odjem toplotne energije na plinskem sistemu kompresorja točno tolikšnji,kot je potrebno...nič več,in nič manj.

 

Pri TČ za ogrevanje je podobno. tukaj v forumu sem že opisoval sistem svoje TČ od švedskega CTCja. Zunanja enota je ogromna,notranja tudi,a shranjevalnik ima skupni volumen zgornjega in spodnjega dela z štirimi vgrajenimi tuljavami vred volumen le 120L.

Obe tuljavi za sanitarno vodo (zgornja in spodnja) pa imata volumen le 35L...koliko je tuljava ogrevanja in tuljava za bazen (neuporabljena-torej je volumen shranjevalnika še manjši) pa ne vem....

Torej shranjevalnik niti ni toliko "shranjevalnik",kot je izmenjevalec toplote.

Kaj hočem povedati-ta TČ praktično dela "on the fly"!-kompresor in zunanja enota sta tako močna,da zmoreta sproti...toliko,kot je potrebno-nič več,in nič manj.

 

Ker-tudi o tem sem že pisal-shranjevalnik toplote-kolikor je on dober,toliko je tudi slab...ker imaš že po principu delovanja več izgub,in ker...kaj pa je shranjevalnik toplote ko je prazen,ko se dva,trije štirje zaporedoma stuširajo?

Ali pa da vprašam drugače-kaj je lažje hitreje ogreti...120L ali npr. 500L?

 

 

Da se vrnem na začetek-ja tudi neinverterski sistemi in hladilniki so v redu...pri hrani ti ne pogruntaš,ali ima meso 6 ali 8 stopinj...pri TČ imaš mešalni ventil in shranjevalnik,in če si pameten tudi brezstopenjsko PWM-obtočno črpalko,kar ti zagotavlja,da se v sistem doda toliko toplote iz shranjevalnika,kolikor je izgub za konstantno temperaturo v hiši.

 

Pri klimah pa...neinverterske seveda tudi hladijo...kompresor dela skoz na max. ko dela,ventilator zunanje enote skoz na max.,ventilator notranje enote ima stopnje,a efekt je tak kot pri neavtomatski avtoklimi-ko imas ventilacijo na max. piha zelo,a manj hladno,ko pa daš ventilacijo na min.,pa piha malo,a zelo hladno.

 

Pri inverterskih je pa to čisto nekaj drugega...vse se krmili,in ti omogoča tudi zelo majhne moči,torej zelo konstantne temperature in z tem izjemni komfort...in kot že rečeno kljub zelo nizki stopnji hlajenja vseeno učinkovito sušenje.

  • Všeč 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eno so SCOP meritve, drugo pa realna uporaba. Jemlji to kor porabo pri avtu, ki jo certificira proizvajalec. Papir prenese vse. Sigurno so napredki, bi pa bolj vse skupaj pripisal veliko bolj milim zimam, ki smo jim priča zadnjih nekaj let, ko je tudi prehod iz starih sistemov na nove najbolj množičen.

 

In ne, z nobeno zrak-voda se ne morem greti na 24°C na vseh 230m2 čez celo leto za takšno porabo kot se lahko z voda-voda. Pa še zunanje enote nimam, ki bi ropotala okrog hiše, kot je primer pri sosedih, ki so prestopili iz plina na TČ - večina zrak-voda. Če bi imel možnost pa tako zemlja-voda. Teh klim, ki se pa zdaj promovirajo za ogrevanje pa ne moreš primerjati s talnim ogrevanjem. Čisto drugo udobje, kot pa neko pihanje od zgoraj lokalno na dveh ali treh točkah po hiši. Ajde, če si prebivalec 60 m2 velike mansarde, se še lahko sprijazniš, drugače me pa ne prepričate.

Popravljeno od Agerg
  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se lih zanimam za menjavo obstoječe trenutno najstarejše od štirih klim v bajti...kompresor že zelo ropota...najbrž fuč ležaji🙄...pač nonstop laufa😄...Panasonic CS-E9JKEW3

Ostale so LN35,LN25 in AP25....in bom kupil LN25

 

Sem pa za foro izbrskal katera točno je bila moja prva klima za mansardo (pred cca. 18leti ali več...se ne spomnim točno)-bila je Panasonic CS-E9 CKP.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 minutami je skritikrt napisal:

Pri neinverterski TČ je podobno. Taka TČ če hočeš imeti spodobno regulacijo temperature v hiši (sorazmerno majhni dotok toplotne energije v ogrevalni sistem-radiatorji,talno...) obvezno potrebuje shranjevalnik.

Res je,da imajo neinverterske TČ oz. neinverterski kompresorji praviloma malenkost boljši izkoristek med obratovanjem kot inverterski,ker so optimirane le tisto moč obratovanja-maksimalno...isto kot pri hladilniku-le vklop/izklop.

 

Se ne strinjam. Snovanje sistema se začne pri izbiri pravilne moči ogrevalnega vira. Zdaj, če je predimenzioniran, kar pri nas v večini primerov je, ker so vsi projektatni in "Joža" vodovodarji posrani in ne znajo od začetka rešiti stvari, kot se jih rešuje, potem rabiš vse to. Redko kdo razume, da je 20 ton estriha lep zalogovnik in je neumno riniti še enega zraven TČ. Na tak način rešiš z enostavnim, zanesljivim sistemom število vklopov, ki se drugače pojavi pri neinverterskih sistemih.

 

Jaz npr. grejem 230 m2 bajte, ki ni niti približno izolirana po modernih standardih, s 6 kW (podatek proizvajalca) voda-voda. Celotna max. priključna moč sistema s potopno črpalko je 2 kW. V resnici je zaradi višje temperature vira vode ogrevalna moč verjetno nekje med 8-10 kW. V glavnem se stremi k čim nižji razliki med virom toplote (zrak, voda, zemlja) in ogrevalnim virom (talno, radiatorji, itd.)

 

Če se ne razume fizike in principov delovanja v temelju, potem se to rado rešuje s preveč elektronike. Ampak izgleda to vsem paše, kaj čemo.

 

Realne SCOP-e je pa težko izmeriti. Pri meni bi še šlo, če bi se potrudil, pri kakšni klimi je pa malo težje. Kot pri avtu - eden ga vozi s 6 litri, drugi pa z 9. Samo nihče se ne uskladi o načinu uporabe.

 

Popravljeno od Agerg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Agerg napisal:

 

Se ne strinjam. Snovanje sistema se začne pri izbiri pravilne moči ogrevalnega vira. Zdaj, če je predimenzioniran, kar pri nas v večini primerov je, ker so vsi projektatni in "Joža" vodovodarji posrani in ne znajo od začetka rešiti stvari, kot se jih rešuje, potem rabiš vse to. Redko kdo razume, da je 20 ton estriha lep zalogovnik in je neumno riniti še enega zraven TČ. Na tak način rešiš z enostavnim, zanesljivim sistemom število vklopov, ki se drugače pojavi pri neinverterskih sistemih.

 

Jaz npr. grejem 230 m2 bajte, ki ni niti približno izolirana po modernih standardih, s 6 kW (podatek proizvajalca) voda-voda. Celotna max. priključna moč sistema s potopno črpalko je 2 kW. V resnici je zaradi višje temperature vira vode ogrevalna moč verjetno nekje med 8-10 kW. V glavnem se stremi k čim nižji razliki med virom toplote (zrak, voda, zemlja) in ogrevalnim virom (talno, radiatorji, itd.)

 

Če se ne razume fizike in principov delovanja v temelju, potem se to rado rešuje s preveč elektronike. Ampak izgleda to vsem paše, kaj čemo.

 

Realne SCOP-e je pa težko izmeriti. Pri meni bi še šlo, če bi se potrudil, pri kakšni klimi je pa malo težje. Kot pri avtu - eden ga vozi s 6 litri, drugi pa z 9. Samo nihče se ne uskladi o načinu uporabe.

 

Z čem pa greješ sanitarno vodo?

In na katero temperaturo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 42 minutami je Jaka32 napisal:

Kaj pravite o tej klimi?

https://www.shoppster.si/p/3379789

 

Glede na denar z montažo, mislim da ima najboljši SEER, celo boljšega od vseh klim do 1000 eur.

Pa še za gretje je solidna, čeprav dvomim da bom kdaj ogreval na elektriko.

Lahko,da je v redu...samo jaz se tega ne grem...ni brez razloga za malo cvenka....ker "zastonj" ni nič.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Še en nasvet @Bini in ostale k imajo klimo.

Ko je zunaj kot danes...32° in več...nič na "quiet" in "night modus" čez dan...ventilator na "auto" in pusti....razen seveda če si direktno v toku pihanja...

Se bo klima manj matrala,in bo lažje zmogla breme....in seveda ne pozabiti redno čistiti grobe filtre za prah...klima takoj lažje "zadiha"....na dva,tri tedne in bo čist ok.

  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Jaka32 napisal:

Kaj pravite o tej klimi?

https://www.shoppster.si/p/3379789

 

Glede na denar z montažo, mislim da ima najboljši SEER, celo boljšega od vseh klim do 1000 eur.

Pa še za gretje je solidna, čeprav dvomim da bom kdaj ogreval na elektriko.

Kolega ima to firmo, jaz sem takrat prvič slišal, 1 leto dela be pe

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 38 minutami je skritikrt napisal:

Še en nasvet @Bini in ostale k imajo klimo.

Ko je zunaj kot danes...32° in več...nič na "quiet" in "night modus" čez dan...ventilator na "auto" in pusti....razen seveda če si direktno v toku pihanja...

Se bo klima manj matrala,in bo lažje zmogla breme....in seveda ne pozabiti redno čistiti grobe filtre za prah...klima takoj lažje "zadiha"....na dva,tri tedne in bo čist ok.

Imam skozi na "avto" in vse kot mi je svetoval serviser,le navpične lopute imam aktivirane, da mi meša zračni tok levo desno po prostoru. Mi pa super ohlaja brez preveč pihanja, bomba... 🥶🤗😉

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je skritikrt napisal:

Z čem pa greješ sanitarno vodo?

In na katero temperaturo?

 

Zalogovnik sanitarne vode je v TČ, 200 litrov. Sem tako hotel, ker v strojnici nimam dovolj prostora za posebej bojler. Grejem pa vodo nekje na 55°C, ker smo svinje po porabi. Skurimo skoraj več za ogrevanje vode, kot pa za 230 m2 ogrevati čez celo sezono. Ima pa Thermia nek patent, ki ti sanitarno vodo ogreva s fazno spremembo plina, preden gre nazaj v novo cirkulacijo. Po domače - bolj kot je zunaj mrzlo, bolj je voda za umivati topla. Pa še plus je ker je to stranski efekt ogrevanja prostorov.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Agerg napisal:

 

Zalogovnik sanitarne vode je v TČ, 200 litrov. Sem tako hotel, ker v strojnici nimam dovolj prostora za posebej bojler. Grejem pa vodo nekje na 55°C, ker smo svinje po porabi. Skurimo skoraj več za ogrevanje vode, kot pa za 230 m2 ogrevati čez celo sezono. Ima pa Thermia nek patent, ki ti sanitarno vodo ogreva s fazno spremembo plina, preden gre nazaj v novo cirkulacijo. Po domače - bolj kot je zunaj mrzlo, bolj je voda za umivati topla. Pa še plus je ker je to stranski efekt ogrevanja prostorov.

Si ugotovil,da sem ti postavil "catch" vprašanje...torej "rakom žvižgat" tisto,kar si pisal v prejšnjem komentarju. Na Kotlu imaš max.55°...jaz pa z vrhunsko nizkotemperaturno zrak-voda 59°...mislim,da sem povedal vse.

In ne-nimaš zalogovnik sanitarne vode ampak toplotni zalogovnik za sanitarno vodo.

Gre za to...kar spet večina ljudi ne ve. To je zalogovnik toplotne energije,v katerem je segreta voda...ta voda ni sanitarna voda!!! V tem zalogovniku pa je tudi "tuljava"-svedrasta cev z rebri,skozi katero teče sveža sanitarna voda. Torej je vse skupaj toplotni izmenjevalnik.Sanitarne vode je v tej tuljavi zelo malo,in če greš računati razmerja v litraži in razmerja v temperaturi obeh vod,boš hitro prišel na stevilke,ki znajo biti streznjujoče...npr. vodo v shranjevalniku greješ na max. 50°...se en ali dva stuširata,in ima ta voda 40°...

A si se že tuširal z 40° "toplo" vodo?...hitro je konec z komfortom.

In kot sem že pisal...večje breme je velik kot majhen zalogovnik....ah,kaj ti govorim...že sam veš.

 

Bom samo rekel...ženin stric tudi ima voda-voda od Vailanta...in imajo 600Lzalogovnik...dva starostnika,dva odrasla in dva otroka...jim v nedeljo,ko se rihtajo v kopalnici redno mece varovalko od TČ ven...maši se filter zajema,da ti ne govorim o hladnosti v hisi pozimi itd...

 

Ne rečem,da je tvoj sistem slab,ker ne vem detajlov,a generalizirati ..ala "moj je super,ostalo je pa drek".... tudi ne moreš.

Po moje ima voda-voda prednost mogoče le ob ekstremno nizkih zunanjih temperaturah...pa se tu mislim,da so temu sistemu nordijski tipi velikih TČ ala CTC,NIBE ipd. "on par",v vseh drugih razmerah pa je zrak-voda v prednosti pri izkoristku...pač vemo kakšne zime sedaj imamo....seveda vse to le če je pravilno dimenzioniran sistem itd...,kar pa itak velja za vsak sistem.

Popravljeno od skritikrt
  • Všeč 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko je bilo danes 32, so bili tu sami posti o klimah. Večerno znižanje temperatur je prineslo tudi druge poste.

 

Btw, pred 14imi leti sem montiral 4 micke za namen ogrevanja. To počno z odliko. 

Zanimivo mi je, da so pred 14 leti v načinu hlajenja poleti delovale kar nekajkrat manj ur, kot to delujejo sedaj. Zemlja se segreva s svetlobno hitrostjo. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 37 minutami je Mraušk Mčk napisal:

Ko je bilo danes 32, so bili tu sami posti o klimah. Večerno znižanje temperatur je prineslo tudi druge poste.

 

Btw, pred 14imi leti sem montiral 4 micke za namen ogrevanja. To počno z odliko. 

Zanimivo mi je, da so pred 14 leti v načinu hlajenja poleti delovale kar nekajkrat manj ur, kot to delujejo sedaj. Zemlja se segreva s svetlobno hitrostjo. 

Mogo ti manjka malo plina.... 😁🫣😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je Bini napisal:

Mogo ti manjka malo plina.... 😁🫣😉

 

Pomanjkanje plina me ne gane, čisto druga pesem je pomanjkanje hladnega piva:P

 

Hotel sem povedat, da smo pred 14 leti vklopili hlajenje samo tu in tam, sedaj pa laufa skoz.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je skritikrt napisal:

Si ugotovil,da sem ti postavil "catch" vprašanje...torej "rakom žvižgat" tisto,kar si pisal v prejšnjem komentarju. Na Kotlu imaš max.55°...jaz pa z vrhunsko nizkotemperaturno zrak-voda 59°...mislim,da sem povedal vse.

In ne-nimaš zalogovnik sanitarne vode ampak toplotni zalogovnik za sanitarno vodo.

Gre za to...kar spet večina ljudi ne ve. To je zalogovnik toplotne energije,v katerem je segreta voda...ta voda ni sanitarna voda!!! V tem zalogovniku pa je tudi "tuljava"-svedrasta cev z rebri,skozi katero teče sveža sanitarna voda. Torej je vse skupaj toplotni izmenjevalnik.Sanitarne vode je v tej tuljavi zelo malo,in če greš računati razmerja v litraži in razmerja v temperaturi obeh vod,boš hitro prišel na stevilke,ki znajo biti streznjujoče...npr. vodo v shranjevalniku greješ na max. 50°...se en ali dva stuširata,in ima ta voda 40°...

A si se že tuširal z 40° "toplo" vodo?...hitro je konec z komfortom.

 

Ne razumem kaj govoriš, v moji kišti je BOJLER ZA 200 L VODE ZA V BANO ZLITI. Ja, lahko stojim pod vročim tušem pol ure in potem jo počasi zmanjka. Se pa ponavadi jaz prej naveličam. Razen če moram kakšne stvari res dobro premisliti.

Lahko bi jo grel na več, pa nima nekega smisla, ker za normalno umivanje se nas lahko par umije, pa vode ne zmanjka. Jo tako hitro dogreje. Maksimalno temperaturo pa takoj na izhodu iz bojlerja zmanjšam na konstantno nastavljeno in neodvisno od temperature v bojlerju - če je višja seveda.

 

Sem pa nekaj časa po zagonu klical na podporo, kako lahko najbolj efektivno pojačam zalogo vode, pa so rekli, da ni še nihče to spraševal do takrat. Jebat ga, komfort je fajn. Če pa ne stane veliko, pa še toliko bolje.

Nisem pa jaz nikakva referenca za tole slovensko ogrevalno šparanje. Jaz tudi pozimi velikokrat kamin pri odprtih oknih kurim. Je fajn toplo v hiši, pa frišen luft je...

Popravljeno od Agerg
  • Všeč 3
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo narocil Mitsubishi MSZ-LN25VG2V in pripadajočo zunanjo enoto...bo zamenjala cca.13 let staro Panasonic-ovo v prvem nadstropju.Že orng ropota..je le 2,5kW za hlajenje,in se že kar matra...se kar čuti.

 

"Micko" sem naročil v M-Tehniki v Černučah za 1741€ z 9,5% ddv in montažo.

Sicer imajo probleme z novim programom za plačila,k noče vzeti manjši ddv in -10% akcijo v kombinaciji...a smo zrihtali malce drugače...pač je bil problem,k micke niso imeli na zalogi...a bo že kot je treba....mudi se mi pa itak ne...mi je šlo le da dobim malce "stisnjeno" ceno.

 

Izbral pa sem 25ko,ker itak dela 24/7, in ima še konkretno boljši izkoristek kot 35ka....že ta stara nikoli ne dela čist z 100% moči...micka pa zmore 4kW hlajenja😯😃👍...bo po moje več kot dovolj.

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.