Skoči na vsebino

Nov TV

Ustvari kratki URL


Jaka32

Priporočeno sporočilo

Torej, rabim 55" smart TV (po možnosti z Google play ali pa vsaj EON). Prioriteta je seveda čimboljša slika, da vam pa malo zagodem - pripravljen sem odšteti največ 700 eur.

 

Enkrat sem že spraševal podobno, pa ne najdem več te teme. Sicer sem takrat kupil rabljeno OLED LG in sem zadovoljen z njo - svetoval mi je en iz foruma in slučajno se je našla na Bolhi skoraj nova in za malo denarja.

 

Ne, ta se mi ni pokvarila. Rabil še eno za na vikend. Zato rabim tudi takšen operacijski sistem, ki podpira EON. Šel sem namreč iskat eno, pa sem se nasankal, ko sem jo domov pripeljal. Čeprav je kupec v živo trdil, da ima gor Google play in da ima EON, ga ni imela. Zatorej, da si prihranim živce in bencin, bom raje kupil novo.

 

Prosim za nasvete. Gledam recimo tule, ampak nikjer - niti ena!! - nima napisanega indeksa kakovosti slike ali nits. Tako da niti ne vem po čem primerjat tisto za 400 eur, pa tisto za 700 eur.

WWW.HARVEYNORMAN.SI

Izberite 4K televizor za ogled najljubših TV vsebin! Privoščite si kristalno čisto sliko in osupljiv zvok za neverjetno nizko ceno. Preverite!

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predn se oglasi @skritikrt ki ima ziher kje kakšno raziskavo pripravljeno bi samo rad povedou da ne kupuj google tv ker je baje obupen vmesnik.

 

Jaz imam Samsung QLED ker so bili takrat OLED še dragi, 55 inch, ima boljši procesor in soliden sistem, vse appe ki potrebujem in je bil takrat cca 800 eur. Tole kar je @dvorjan prilepil je literalno kopija mojega samsunga, edino da ima pač drug OS.

 

Sedaj bi verjetno že dobil OLED-a za ta denar... jaz definitivno priporočam da gledaš da ima dober procesor, ker to so dan danes že pravi računalniki ki bodo na dolgi rok zastarali zaradi procesorske moči, crknil dvomim da bo panel. Je pa vprašanje, a to res rabiš za na vikend.

 

DRUGAČE PA KAR TI RABIŠ JE SAMO PRELETET TA SEZNAM IN JE TO TO - izbereš kar ti ustreza: 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Včeraj gledal v Leclercu televizije, ogromna izbira, cene zelo ugodne, preveri tudi pri njih!

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lih današnji video. 

 

 

Za vmesnik bom pa rekel tako.

Meni je vseeno,ker TV ne uporabljam kot AV-centralo oz. vir vsega,kar poslušaš in gledaš...pri meni je tv v vlogi monitora.

Centrala je pri meni AV-receiver,viri pa HTPC (PC), Oppo BluRay (+HDD),IPTV,SAT...v bistvu "oldscool pristop".

Vmesnik pa LGjev optimiran za Magic remote...tudi pri prejšnjem LX9500 je hilo tako.

 

Drugace pa o vmesnikih govoriti...to je tako mimo,k bi moral dejansko vse preizkusii...po več dni pri sebi doma...in tudi po tem je težko podati izjavo,enostavno,ker smo različni uporabniki z različnimi preferencami.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je Z M A J napisal:

Včeraj gledal v Leclercu televizije, ogromna izbira, cene zelo ugodne, preveri tudi pri njih!

 

Pred 20-timi leti so kakšno tehniko (PC, TV, ...) v akciji prodajali tudi pod njihovo nabavno ceno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala @NevLado za tale seznam, super!

 

Ubistvu sedaj kar gledam oziroma sem se zapičil v @dvorjan idejo, ampak malce novejši model - Hisense U7KQ.

Ima Hisense dobro spletno stran, lahko vsaj nekaj podatkov primerjaš med njihovimi TV. Važno mi je ubistvu da ima EON in A1 Explore TV aplikacijo, pa Youtube. Drugega ne potrebujem (poleg Wi-Fi in pa občasnega zrcaljenja iz telefona na TV), bi pa seveda rad za ta denar najboljšo sliko ki jo lahko dobim v tem morju raznoraznih TV (vikend gor/dol, tudi na vikendu ne rabim biti kot v kamp prikolici).

Vmesnik pa tudi gor/dol, nisem zahteven uporabnik, tako da se tudi vsega da naučiti. Tako da mislim da bo tale Hisense čisto okej opcija.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem ne dolgo nazaj za taščo izbrskal en mislim da 48" LG OLED...pr BigBangu...jih niso imeli več...pa kao samo še par razstavnih...in vprašam..."a razstavnih pa ne prodajate?"...in začne tip brskati,kje jih dejansko še imajo...in vidi,da so vsi razen enega...mislim da v Gorici...že šli😮 Mislim da je bil cca.780€...pa tip pravi,da je 50Hz itd...naslednjik za več k jurja pa da ma 100Hz...se mi zdi,da je tip hotel zase "čapniti"...

In pravim,da tašča z slabimi 80 leti ne rabi tega za tolk več cvenka...sam da je OLED...in da naj naroči v Lj.,in da pridem ponj...

 

In so ga transferirali v Lj...in dela k raketa...tašča pa vesela tud nad magic remote...za sliko pa kot lastniku OLEDa ti ne rabim razlagati...

Pač včasih se ti "userje"...

Bom doma pogledal,kaj je za en model🙄

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Jaka32 napisal:

Hvala @NevLado za tale seznam, super!

 

Ubistvu sedaj kar gledam oziroma sem se zapičil v @dvorjan idejo, ampak malce novejši model - Hisense U7KQ.

Ima Hisense dobro spletno stran, lahko vsaj nekaj podatkov primerjaš med njihovimi TV. Važno mi je ubistvu da ima EON in A1 Explore TV aplikacijo, pa Youtube. Drugega ne potrebujem (poleg Wi-Fi in pa občasnega zrcaljenja iz telefona na TV), bi pa seveda rad za ta denar najboljšo sliko ki jo lahko dobim v tem morju raznoraznih TV (vikend gor/dol, tudi na vikendu ne rabim biti kot v kamp prikolici).

Vmesnik pa tudi gor/dol, nisem zahteven uporabnik, tako da se tudi vsega da naučiti. Tako da mislim da bo tale Hisense čisto okej opcija.

A1 aplikacija je meni tak nateg, da adijo pamet.

 

Ko so jo dali ven, so oglaševali da je brezplačna... EJ SUPER, men je to amerika... zakaj?

1. Rabiš samo še en dalinc, vse je integrirano v TV kot aplikacija

2. Ne rabiš A1 boxa, ki ti na mesec pokuri 2 eura elektrike

3. En box bi lahko odjavil in privarčeval mislim da 4 ure na mesec ali nekaj takega

 

No na koncu se izkaže, da je bila to samo neka začasna akcija, in še vedno moraš plačevat 4 eure na mesec, samo vrnit jim moraš box, oni ti pa vklopijo aplikacijo kot glavni vir... in drugič, aplikacija se je sesuvala kot nora

 

Če ti bo delal in so kaj spolirali ok, ampak katastrofa od katastrofe.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko nabavlam nov monitor/TV vedno tule gledam za karakteristike, mogoče ti kaj pomaga

WWW.DISPLAYSPECIFICATIONS.COM

Detailed specifications of desktop monitors, smart TVs and other types of displays. The latest display-related news. Comparisons of the specifications of different models, user reviews and ratings.

 

@Jaka32 HDR10 naj bi bilo max svetilnost 1000 nits

 

spodnji je ~750€ na normanu

 

WWW.DISPLAYSPECIFICATIONS.COM

Specifications of LG 55QNED816RE. Display: 54.6 in, IPS, Edge LED (Local Dimming), 3840 x 2160 pixels, Viewing angles (H/V): 178 ° / 178 °, Refresh rate: 40 Hz - 120 Hz, TV tuner: Analog (NTSC/PAL/SECAM)...

 

Popravljeno od TBA
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

QNED, QLED, ULED, karkoli nekaj LED je lahko še tako olepšano, pa se po kakovosti slike ne more primerati z matrikami OLED.

 

Pa tudi svetilnosti ne pripisujte (pre)velikega pomena. Do konca navita svetilnost postreže z negledljivo sliko - ta je presvetla, barve so sprane, da ne omenjam dejstva, da vas po pol ure (ali pa še prej) začne boleti glava.

 

Tako nekako gre prioriteta po tehnologiji, ko kupujete televizorje (in računalniške monitorje):

1. OLED

2. IPS s full array dimming

3. ostalo s full array dimming

4. IPS z robno osvetlitvijo (edge LED)

5. vse ostalo

....

xx. mesto TN-matrike

 

Če sodite med športne navdušence, bodite pozorni še na to, da ima televizor 100 Hz matriko namesto 50 Hz.

 

Več od tega ne rabite vedeti, da bi kupili dober tv.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če ima kje @dvorjanprav,po tem tukaj👍

 

Sem poizkušal že prej dopovedati moje mnenje pri opisu nakupa TVja za taščo...upam,da je kdo razbral med vrsticami.

OLED...pa tudi če je 1,2 ali celo 3 generacije starejši bo v primerjavi kot dan in noč....pa lahko ima ne vem kak OS,osvetlitev tako ali drugačno itn...

Če gledaš najbolj osnovnega OLEDa,mu mogoče pridejo blizu šele druge tehnike za dvojno ali višjo ceno...pa še tam le za zelo specifične namene.

Moje mnenje je tako,da če gledaš v omenjeni cenovni klasi,je vse drugo stran vržen denar,če nisi kupil OLEDa zaradi tistih mogoče 200,300€.

Kdor OLEDa že ima,ve o čem govorim,ostali pa se morajo še sami prepričati....moje mnenje.

 

Čisto za zabavo bom prilimal en video,ki sem ga v tem forumu že...pa se mi zdi tako genijalen,da ga moram še enkrat...zanimivo pa je,da je za tiste,ki jih tematika zanima zanimiv od začetka pa do konca...kljub svoji starosti je še zmeraj aktualen...prijeten ogled vam želim.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Napisano (urejeno)

Sem čisto slučajno še malce brskal, ker BigBang ni odposlal 3-4 dni paketa dalje... In naletel na Mimovrste na akcijo, tako da sem (bom) dobil še novejši TV - 55U8QK (torej zadnji model), za 10 eur ceneje kot na BigBangu prejšnjo verzijo. Tam sem preklical naročilo, ter naročil na Mimovrste novejšega.

Pa še kao če pošlješ račun na Hisense, lahko dobiš, če še ni razprodano, ledomat oz. točilnik piva.

 

Upam da odpošljejo TV čimprej, ker sedaj je že cena nazaj na 800 eur. Mi je malo sumljivo, da je bila tako nizko, ker drugje so okoli 900-1100 eur.

Popravljeno od Jaka32
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Jaka32 napisal:

Sem čisto slučajno še malce brskal, ker BigBang ni odposlal 3-4 dni paketa dalje... In naletel na Mimovrste na akcijo, tako da sem (bom) dobil še novejši TV - 55U8QK (torej zadnji model), za 10 eur ceneje kot na BigBangu prejšnjo verzijo. Tam sem preklical naročilo, ter naročil na Mimovrste novejšega.

Pa še kao če pošlješ račun na Hisense, lahko dobiš, če še ni razprodano, ledomat oz. točilnik piva.

 

Upam da odpošljejo TV čimprej, ker sedaj je že cena nazaj na 800 eur. Mi je malo sumljivo, da je bila tako nizko, ker drugje so okoli 900-1100 eur.

Če si jo plačal ali naročilo dokončal pred dvigom cene bo po stari ceni.... 👍😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 48 minutami je Jaka32 napisal:

Placal sem, ja. Upam da bo odposlana, da ne bodo rekli "ni na zalogi, vrnemo denar".

Ker zdaj trenutno je res ni na zalogi...

Seveda,ker si zadnjo kupil....😊😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.