Skoči na vsebino

Nakup avta pred 2025

Ustvari kratki URL


Boss

Priporočeno sporočilo

Sem preveril :D ja je kr nekaj izbire. Celo dve sta z manj kot 5000km kar bi blo tud OK. Zdaj moram sam s sabo prit na čisto. Se sprijaznit s tem, da bo registracija vsaj 20% višja, da bo poraba namesto 5,7l/100km tole bi pa bilo verjetno tam nekje 7,7. Tko da bo še dodatnega stroška še cca 500€ na leto za gorivo pa tam nekje 200€ za registracijo.

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo en medklic. Kdor meni reče za selitev iz Mazde na EV, da je to poteza "iz konja na osla", mislim, da še presneto bolj to drži za selitev Mazda-Kia. Pa brez zamere.

 

Tistih 7 let garancije na Kii je pa za rit obrisat. Skoraj nič ne želijo priznati, ti pa 7 let plačuješ servis v zlatu ... Hvala lepa. Da o KMAG ne začnem - njim bi morali vsa zastopstva pobrati. Za EV-je še aplikacije ne znajo/nočejo zrihtati (ker vklop prenosa podatkov na SIM kartico v avtu stane ranga 5€ na mesec).

 

Tako da @Boss, drži se Mazde. Pač namesto dizla vzameš močnega bencinarja. Če se gre za dušo, si lahko čez pol sveta pripelješ 2.5T stroj. #EnkratSeŽivi

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss jaz to premišljujem zadnje leto, naslednje leto bom imel 10.let star avto, ampak ko zaidem na avto.net in si dam svoje € omejitve in letnik avta ter omejitve na km oz. moč motorja (in ne dizel)....v osnovi dobim kar nekaj zadekov, ampak potem ko gledam in gledam slike raznih Hyundai ali Kie....hm, mi nekako to ne gre skupaj in potem se odločim, da bom še nekaj časa vozil Accorda :) ...(pa nimam nič proti obema znamkama, sodelavka ima Kia proceed GT in je avto zunaj res ličen, noter pa pač plastika ki nekako ni tisto kar bi pričakoval za avto 35k € in enako ima sodelavec ta novega Tuscon-a....zunaj hud stroj, ampak šaltkebl pa kot da si v traktorju....nekako mi to potem ne potegne kot celoten paket, in vsi avti 35k+ plus....), tko da dandanes ni ravno enostavno kupiti avta, ki bi imel dober motor in bi bil tudi vizualno OK.....meni sicer do 40k € je med zelo všečnimi octavia rs, hud stroj, vizualno lep.....(ampak je drug faktor ki odloča 🤣, žena....ki pravi da ji škoda ni všeč, heh)

Popravljeno od sportman333
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je dvorjan napisal:

Tistih 7 let garancije na Kii je pa za rit obrisat. Skoraj nič ne želijo priznati, ti pa 7 let plačuješ servis v zlatu ... Hvala lepa. Da o KMAG ne začnem - njim bi morali vsa zastopstva pobrati. Za EV-je še aplikacije ne znajo/nočejo zrihtati (ker vklop prenosa podatkov na SIM kartico v avtu stane ranga 5€ na mesec).

Summit tudi na Fordu ne nudi prenosa podatkov, za wifi iz avta.

Nemci imajo. Pa bi plačal par € na mesec.

Lahko pa normalno uporabljaš aplikacijo na obeh. Krije 8 al 10 let z nakupom.

 

Z Fordovim jamstvom sem bil zadovoljen.

Hyundai ima 5 let tovarniške. Za Kio točno ne vem. Ampak pri 5 let tovarniške ne morejo bluzit.

 

pred 8 minutami je sportman333 napisal:

ampak šaltkebl pa kot da si v traktorju...

Hmmm.

Fordov je top. i20n mogoče malo bolj trd ampak tudi nor.

Do njiju je imela za mene Honda najboljši občutek na menjalniku. Takoj za Hondo pa Alfa.

 

Mazda je daleč od tega. So bili kratki hodi, ampak se je hudič redno zatikal na vzratni predstavi.

pred 3 urami je Boss napisal:

Sem preveril :D ja je kr nekaj izbire. Celo dve sta z manj kot 5000km kar bi blo tud OK. Zdaj moram sam s sabo prit na čisto. Se sprijaznit s tem, da bo registracija vsaj 20% višja, da bo poraba namesto 5,7l/100km tole bi pa bilo verjetno tam nekje 7,7. Tko da bo še dodatnega stroška še cca 500€ na leto za gorivo pa tam nekje 200€ za registracijo.

 

 

Cestnine pa manj 😉

Ja pil bo več. Konjičke je potrebno hranit.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.