Skoči na vsebino

Nakup avta pred 2025

Ustvari kratki URL


Boss

Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je Alex napisal:

Se pravi, da ima nesorazmerno prevelik prtljažnik. 

Bolj je to opazno, da je zadaj manj prosotorn na zadnji klopi.

Prtljažnik je čist ok. Velik ampak plitek. Nas je 5 dedov spravlo v njega kufre, za vikend izlet....

Tudi pripelali smo se tja. Edino malo bolj sardine, na zadnji klopi. Tu bi nas Focus lažje noter spravil 5.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 45 minutami je godlike napisal:

Bolj je to opazno, da je zadaj manj prosotorn na zadnji klopi.

Prtljažnik je čist ok. Velik ampak plitek. Nas je 5 dedov spravlo v njega kufre, za vikend izlet....

Tudi pripelali smo se tja. Edino malo bolj sardine, na zadnji klopi. Tu bi nas Focus lažje noter spravil 5.

Se pravi, da je "fake" prostoren karavan. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je g.Wankel napisal:

Ena Stingerca bi mu pasala 👌

Sploh nisem vedu, da so RWD.

 

pred 47 minutami je dvorjan napisal:

Ja, KIA Stinger 3.3T AWD, ne pa tele ProCeed ropotuljice.

 

Za njegove gabarite bolj K-2700...

 

Tudi te so RWD...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je Alex napisal:

Se pravi, da je "fake" prostoren karavan. 

Moraš vedet zakaj ga kupiš, za dva odrasla in dva otroka do 10 let je placa ohoho.... 👌Primerljiva je z M3ko v notranjosti, glede prostora, zadaj pa za skoraj 200l več prostora.... 😉

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je dvorjan napisal:

Ja, KIA Stinger 3.3T AWD, ne pa tele ProCeed ropotuljice.

Samo ena 3.3 je na avto.net . Kr velik hoče za 6 let star avto.

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=20070351&display=Kia Stinger

 

Je pa kle mal bolečina, da greš na starejši avto pa moraš še kr precej doplačat.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 51 minutami je Boss napisal:

Samo ena 3.3 je na avto.net . Kr velik hoče za 6 let star avto.

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=20070351&display=Kia Stinger

 

Je pa kle mal bolečina, da greš na starejši avto pa moraš še kr precej doplačat.

Ta je že čudn...na invalidih parkira in fotka. Verjetno prej BMW vozu. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V kakšnem cenovnem rangu pa gledaš?

Če lahko kako leto ali dve počakaš, se bo ziher kaj našlo (če gledaš tudi malo rabljene). Btw, kaj pa manjka tvoji Mazdi? Ko sem nazadnje vozil Octavio, ni bilo primerjave z M6, za Kio pa težko rečem. A si jo ti vozil?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je MPero napisal:

V kakšnem cenovnem rangu pa gledaš?

Če lahko kako leto ali dve počakaš, se bo ziher kaj našlo (če gledaš tudi malo rabljene). Btw, kaj pa manjka tvoji Mazdi? Ko sem nazadnje vozil Octavio, ni bilo primerjave z M6, za Kio pa težko rečem. A si jo ti vozil?

Stara 20 let in vsa pregnita reva. Za na odpad 😁

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 43 minutami je MPero napisal:

V kakšnem cenovnem rangu pa gledaš?

Če lahko kako leto ali dve počakaš, se bo ziher kaj našlo (če gledaš tudi malo rabljene). Btw, kaj pa manjka tvoji Mazdi? Ko sem nazadnje vozil Octavio, ni bilo primerjave z M6, za Kio pa težko rečem. A si jo ti vozil?

 

V bistvu nič, sej to je največji zadržek za menjavo. Proceed 140KM sem vozil, 204KM pa ne. Namreč KIA Proceed je bila leta 2019 tudi v ožjem izboru, ampak se je takrat prodajala v Nemčiji kot vroče žemljice. Skoraj se je pri nas ni dalo kupiti, za test dobit pa je bilo praktično nemogoče. Zato sem jo več ali manj samo prešnofal v šibkejši verziji, ki se ni peljala slabo. Dejansko bolj kot Mazda 6 165KM, ki sem jo takrat mel tudi na testu. Pač turbo je le turbo.

 

Zato pa sem takrat sprobal še Mazdo 6 150KM dizla in dileme ni bilo več, kaj vzet. Mi je pa vedno tak mali črviček najedal, kaj bi bilo če bi takrat vstrajal pri KIA.

 

Zdaj pa tale ideja EU, da bodo prihodnje leto uničili vse potentne ICE avte in prisilili proizvajalce, da jih umaknejo iz prodaje, ker če ne bodo milijardne kazni, ki si jih ne morejo v tej situaciji sploh še privoščiti. 2025, bo nov udarec po avto industriji, jaz pa nisem pripravljen imeti EV jajca od Kitajca. Res ne. Pri 30-40k€ ne bom reskiral, da rečem ups, sej sem se samo mal zajebal.

 

Ker je prihodnost čist preveč meglena in dejansko ne vemo kaj se bo zgodilo čez par let, kaj pa šele čez kaj več sem hotel izkoristit zadnji trenutek za nakup neki mal bolj za dušo, ne pa neko EV sintetiko. Si podaljšat čas, do leta 2035, ko živ bog ne ve kaj se bo zgodilo takrat. Mogoče pridobit teh 5 let kot je zdaj stara šestka in potem čakat na 2045, ko naj bi bilo konec prodaje naftnih derivatov in bi bil današnji nov avto takrat star 20 let jaz pa v globoki penziji (upam vsaj) in mi bo verjetno takrat gladko vseeno a bom še imel kak avto al nič več.

 

Tko je tak pesimističen scenarij, optimističnega pa lahko vedno bolj z lahkoto zapopadem, če se bo zgodilo drugače kot zdaj napovedujejo.

 

Drugače pa popolnega denarnega limita nimam, sem računal sicer nekje do 40k€, ampak če bi bilo kaj res zanimivega pa lahko še bistveno čez.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.