Skoči na vsebino

Slovenski avto leta

Ustvari kratki URL


BOBI

Priporočeno sporočilo

Jst se strinjam z izjavo bossa, siriusa in gregata! Danes skoraj da ni avta ki mi usaj k?na malenkost ne bi crknila ampak so ponavadi to take malenkosti da se avto ?e zmeri vozi (bossova trditev) kar je sevda posledica globalizacije in pa da proizvajalci dobijo malo ve? zaslu?ka (siriusova trditev) ?e zmer so pa stari avti za moje pojme dale? najbolj zanesljivi((gregatova trditev (pravilno vzdr?evani seveda-moja trditev :P )). Sam sem glasoval za Santa Feja ker se mi zdi velik korak pr Hyundaiju pa ?e poleg tega folk preve? podcenjuje korejske znamke avtomobilov! Ne me lin?at! :hohoho:

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 59
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Jst se strinjam z izjavo bossa, siriusa in gregata! Danes skoraj da ni avta ki mi usaj k?na malenkost ne bi crknila ampak so ponavadi to take malenkosti da se avto ?e zmeri vozi (bossova trditev) kar je sevda posledica globalizacije in pa da proizvajalci dobijo malo ve? zaslu?ka (siriusova trditev) ?e zmer so pa stari avti za moje pojme dale? najbolj zanesljivi((gregatova trditev (pravilno vzdr?evani seveda-moja trditev :P )). Sam sem glasoval za Santa Feja ker se mi zdi velik korak pr Hyundaiju pa ?e poleg tega folk preve? podcenjuje korejske znamke avtomobilov! Ne me lin?at! :hohoho:

 

sva ?e dva za Santa Feja :D

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e je tako, ima ?e od mene pol to?ke. Zakaj ne celo, ker nisem preri?an, da je to slovenska smer za avto leta, ker pa se ?e nekaj ?asa spogledujem s plazilci, verjeto to ne bi bil slab izbor.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No lepo da se nas ?e ene par strinja za Hyundaija! Sicer pa mogo?e res ni tapravi kandidat za avto leta (usaj po namembnosti ne) ker mam ob?utek da bodo bodo?e leto najve? zaznamovali enoprostorci (tukaj bi ?el moj glas Citroenu C4 picasso ker so res Citroeni zelo udobni) ampak mislm da se je Hyundai res potrudil in si zalu?i malo glasov od ljudi.

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na tega sumim tudi jaz. Enoprostorci po?asi prevzemajo vodilno mesto in, ?e je tako, je potem C4 picasso najve?, kar se na tem podro?ju v tem razredu ponuja. Delov preizku?evalec je sicer takoj na za?etku preizkusa pojamral na dokaj anemi?en bencinski motor, vendar ga je Francoz v nadaljevanju polo?il na hrbet z drugimi kvalitetami, udobje, prostranost, razli?ne mo?nosti "pohi?tva" in predvsem preglednost od neba pa do okolice. Mislim, da bo varianta z motorjem dualturbo dizlom z 170 KM blestela z voznimi lastnostmi, se pa pri?akujejo marsikatera te?ava z elektroniko. Vse sistem v novej?ih citoenih nadzoruje ra?unalnik, ki pa zna v?asih pome?ati nekatera opravila. Izku?nja iz C5 2,2 HDI: enostavno si zamisli, da ne bo samodejno ugasnil lu?i, kar zna biti zelo neprijetno. Ne bo te pustil nekje na cesti, lahko pa ti ne dovoli oditi zaradi praznega akumulatorja, ?e si slu?ajno spregledal njegovo"muho".

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

- ker ni bilo xenon-a v originalu kupi? kitajski xenon kit za 60t SIT in ni? ne utripa (vsaj do zdej ni :bravo: )

 

Ni kitajski ampak od PHILPS-a, kdo je ?e to ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni kitajski ampak od PHILPS-a, kdo je ?e to ?

 

Ziher ma? veliko ve? izku?enj s HID kiti kot jaz, ampak a ni tako, da Phillips (?e seveda res govorimo o tej firmi) izdeluje zgolj HID komplete za prvo vgradnjo - tako, da skoraj ne verjamem, da si dobil Phillipsovo zadevo ampak bi preje rekel, da je neka kitajska roba, ki se la?no skriva za zvene?im imenom :ne vem:

 

Pa mislim, da tudi ostali ve?ji priznani proizvajalci kot recimo Hella, Osram pa ?e kdo se verjetno ravno tako ne ukvarjajo s kit zadevami.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tisti ki boste stare zanesljive Mazde menjali z novimi, boste lahko v dolo?enem trenutku nekoliko razo?arani, ker od "svoje" blagovne znamke ne pri?akujete, da bi se kaj kvarilo.

:bravo:

Tega me je najbolj strah :ph34r:

 

Drga? gre pa moj glas Civic-u.

P.S. Alfa 159 je dale? najlep?a limo (brez notranjosti seveda), Picasso je tudi estetsko zelo v?e?en

in mislim, da bo le-ta tudi zmagal.

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ziher ma? veliko ve? izku?enj s HID kiti kot jaz, ampak a ni tako, da Phillips (?e seveda res govorimo o tej firmi) izdeluje zgolj HID komplete za prvo vgradnjo - tako, da skoraj ne verjamem, da si dobil Phillipsovo zadevo ampak bi preje rekel, da je neka kitajska roba, ki se la?no skriva za zvene?im imenom :ne vem:

 

Pa mislim, da tudi ostali ve?ji priznani proizvajalci kot recimo Hella, Osram pa ?e kdo se verjetno ravno tako ne ukvarjajo s kit zadevami.

 

Poslikam in pripopam slike, pa bomo ocenval je al ni res. :blink:

Pa polko bo? z garancije ti jih bom zamenu pa bo? sam povedal so al niso ok. ;)

Smo jih pa ?e zamenjali na opel vectri on saabu 93 ker so originalne xsenon ?arnice crknile, z temi "kao phipsovimi sramezljiv " in delajo bp, kljub temu da je elektronika ostala originalna. Cenovno pa je 2 philpsovi cena tam do 28 ksit na servisu pa vsaka 70 ksit(komplet 140 ksit, ?e to ni nateg pol tud ne vem :whatever: ), povrh tega pa lahko ?e izbira? "barvo" svetlobe. :)

 

Orng sem off topic. sramezljiv

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Moje pripombe na doti?nik model:

- ima (skoraj) vse,

- absolutno preve? komand na volanu,

- exclusive, pa nima ledra?,

- cena 9,18 MIO SIT ?zmeden? (a big NO NO)

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ena pripomba na zgoraj navedeni model....Citroen je.... :(:P

 

Pocky to si pa lepo napisal, vsak si lahko prebere po svoje. Zanimivo je to kako imajo nekateri odpor do neke blagovne znamke, ?eprav, po navadi, nimajo izku?enj z njo. Zana?ajo se pa? na govorice. Moje izku?nje z C****ni so tako tako, bom v vremenarskem jeziku povedal, prete?no dobre... :P:angry::):)

Za to ceno pa se ta C tudi z mano ne bo dru?il :hohoho::hohoho:

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pocky to si pa lepo napisal, vsak si lahko prebere po svoje. Zanimivo je to kako imajo nekateri odpor do neke blagovne znamke, ?eprav, po navadi, nimajo izku?enj z njo. Zana?ajo se pa? na govorice. Moje izku?nje z C****ni so tako tako, bom v vremenarskem jeziku povedal, prete?no dobre... :P:angry::):)

Za to ceno pa se ta C tudi z mano ne bo dru?il :hohoho::hohoho:

 

 

saj bi se vse nekak slo sam potem cena rezervnih delov je pa res katastrofalna!!!

pa ko se vsaj nebi kvarlo!!! :hohoho::hohoho:

podpisrqrf.jpg

mazda teka teka in se razspaca

lite feltne pa ostanejo doma!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zame zadnji dober citroen je bil xm....ta je bil pa res poseben, znanstvena fantastika, pa mehek, pa lep zvok (V6), pa gumbi na nepricakovanih mestih...ti novi citroeni so sterilni in ne ponujajo take extravagance kot prejsnji (nisem se peljal C6, mogoce je ta tud poseben)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

saj bi se vse nekak slo sam potem cena rezervnih delov je pa res katastrofalna!!!

pa ko se vsaj nebi kvarlo!!! :hohoho::hohoho:

 

?e misli? na C-je, cena rez. delov niso hude. So pa bile, ko jih je ?e v davnih ?asih prodajala druga firma. Sedaj pa so precej ni?je od Japoncev in, da se razumemo, ne kvari se toliko kolikor nekateri mislijo, saj bi jaz prav gotovo pobegnil drugam. Je pa cena popravila odvisna tudi od serviserja. Nekateri ni? preve? ne razmi?ljajo, kako popraviti del, ki je v sestavi ve?je celote, npr. merilec hitrosti. V mojem slu?aju je ta odpovedal in nekje, kjer se na serviseranje "razumejo", bi zamenjali celotno armaturno plo??o, pri mojem pa so pogruntali, da se da zamenjati samo navitje merilca in tako popravilo stane "samo" 25.000SIt (104,32Eur), kar pa je kljub temu dale? od cene cele plo??e.

To ni nobena reklama za C-je, to je samo mnenje.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sirius,res,da nimam svojih izku?enj z Cji,govorim pa iz izku?enj kolegov in znancev,ki jih ali jih so vozili,pa morem re?t,da ma samo 1. pozitivne izku?nje! :whatever: Ta edini je pa res pravi C. freak. :P

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sirius, pr mojmu kolegu so mel v?asih ?abo, pol beiksa, zdej santio, no pa so skoz neke citroenovske scene, da ne re?m da je ?e pr vsakmu kdaj hidravlia guznla in je pol cela jeeeba, ko se auspuh po tleh vle?e!

:hohoho:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sirius, pr mojmu kolegu so mel v?asih ?abo, pol beiksa, zdej santio, no pa so skoz neke citroenovske scene, da ne re?m da je ?e pr vsakmu kdaj hidravlia guznla in je pol cela jeeeba, ko se auspuh po tleh vle?e!

:hohoho:

 

Da zaklju?imo te inserte s Cji.

Najbolj?e od vsega je pri visokuh Cjih je prav hidravlika. To da kdaj kaj odpove je vglavnem posledica nepravilne uporabe in nerednega vzdr?evanja, ko pa kaj crkne pa pomaga lahko samo pravi mojster, poznavalec sistema. ?muglanje pri raznoraznih "poznavalcih" pa lahko res postane drago, tudi znotraj sistema Cjevih servisiv (na?alost je to je zgodbo o serviserjih, ki velja za vse blagovne znamke). Pri starej?ih sistemih, gre ?e posebej za enostavne stvari, vse je mehani?no in v?asih je za spu??eno rit ali nos vzrok preprosta medeninasta pu?a, nekoliko mlaj?ih plasti?na. Famozne krogle pre?ivijo vsak amortizer, ?e se du?ik izprazni se jo dofila tolikokrat kolikor zdr?i membrana. Pri najnovej?ih visokih Cjih pa gre tudi za elektroniko, ki pa je tako sigurna, da tovarna daje za celoten sistem 5 let garancije, oziroma 200.000 km brez vzdr?evanja!!!!!! Tista pu?a pa je pri "poznavalcih" lahko zelo draga, ker se lotijo menjave posameznih ventilov, ki pa pnavadi pre?ivijo ?ivljenjsko dobo avtomobila. ?e pa res kaj "crkne" je na voljo ?irok asortiman rabljenih delov.

Toliko o fami hidravlika.... OWER ;););)

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.