Skoči na vsebino

Pohvalite se,...

Ustvari kratki URL


Allyssa

Priporočeno sporočilo

Obeta se mi lušten wikend, za uvod ju3 družinski piknik, še najbolj bodo otroc užival, da se malo družijo po dolgem času. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Totalno navdušen po luštnem wikendu in piki na I, katero je danes postavil Tadej Pogačar, s tem ko je postal svetovni prvak. Jaz pa njegov veliki navijač, ki ne zamudi nobene njegove dirke. :)

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

... so me kljub temu v ČETARI postregli, čeprav sem povedal, da nimam ničesar pri sebi in je natakar rekel; "saj se poznamo, boš že naslednjič, če se boš spomnil" :) (nadaljujem iz Jamralnika).

  • Všeč 4
  • Ljubim 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 urami je Z M A J napisal:

... so me kljub temu v ČETARI postregli, čeprav sem povedal, da nimam ničesar pri sebi in je natakar rekel; "saj se poznamo, boš že naslednjič, če se boš spomnil" :) (nadaljujem iz Jamralnika).

Če tebe ne, koga pa... 🤗😂😉

  • Všeč 2
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes prvič prečkal celotno Menino, vmes našel veliko orjaških dežnikov, katere smo potem v Planinskem domu jih ocvrli in razdelili med vse obiskovalce, zvečer pa še poravnal dolg v Četari. :)

 

Če si dober, si dober! :)

IMG_20241006_112859.jpg

  • Všeč 1
  • Ljubim 2

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem imel nekaj težav z bolečinami v vratu, pa pred par dnevi kupil v Šparu vzglavnik Dormeo octa smart (zelo trda podlaga) in je bolečina izginila. Špar ima zadevo v akciji in se splača teh 25€. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je samuel napisal:

Fedex po 9 dneh odobrili mednarodno pošiljko za uvoz v kateri sta 2 skromna ležaja 😛

koyo.jpg

Fedex je za en drek...vsaj sedaj,dokler niso bolj razširjeni pri nas...

Imam en procesor naročen,in je že tretji dan na Brniku,pa še kar nič 🤨👎

Vse od kitajca bo prej prišlo...

Pri drugih če pride zjutraj na Brnik-isti dan dostava,ti pr Fedex-u pa lepo "počasi"....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je g.Wankel napisal:

Kaj pa napaja ta termometer? 😀

"Built in large capacity battery, long battery life, no need to replace, can automatically shut down when not in use, 3-4 seconds each time, very power saving."

 

Tko piše. Če zdrži eno leto bo OK za to ceno. Potem bo pa na otip temperatura 😂

28811_2.png

l.jpg.png28811_2.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 6. 10. 2024 ob 20:59 je Z M A J napisal:

Danes prvič prečkal celotno Menino, vmes našel veliko orjaških dežnikov, katere smo potem v Planinskem domu jih ocvrli in razdelili med vse obiskovalce, zvečer pa še poravnal dolg v Četari. :)

 

 

Potem smo pa mi tvoje gobe jedli. (glede na to da to pišem danes, so bile užitne)

Bile so odlične.:bravo:

 

 

 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je skritikrt napisal:

Fedex je za en drek...vsaj sedaj,dokler niso bolj razširjeni pri nas...

Imam en procesor naročen,in je že tretji dan na Brniku,pa še kar nič 🤨👎

Vse od kitajca bo prej prišlo...

Pri drugih če pride zjutraj na Brnik-isti dan dostava,ti pr Fedex-u pa lepo "počasi"....

Meni je pa bil top.

So pred kratkim so mi kafe vozli iz Berlina (zdaj so šli na UPS). To je pri nas šlo na TNT in to je prišlo promtno, mojster je kljub občasni pošiljki točno vedel kje sem doma in kdo sem.

 

Jaz imam vedno težave z GLS-om.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uspešno opravil še eno krvodajalsko akcijo (od 50-ič dalje ne štejem več, kolikokrat sem bil). :)

  • Všeč 3
  • Ljubim 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Z M A J napisal:

Uspešno opravil še eno krvodajalsko akcijo (od 50-ič dalje ne štejem več, kolikokrat sem bil). :)

Pohvale 👍, sam še čakam, da prilezem do 50, še ene 3-4 leta (odvisno kolk bom priden). Običajno mi nikoli ne znese 4x letno, čeprav sem imel plan, da pridem do 100, kot jih je pred kratkim obrnil naš sokrajan 🙏

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je samuel napisal:

Pohvale 👍, sam še čakam, da prilezem do 50, še ene 3-4 leta (odvisno kolk bom priden). Običajno mi nikoli ne znese 4x letno, čeprav sem imel plan, da pridem do 100, kot jih je pred kratkim obrnil naš sokrajan 🙏

Jaz sem prilezel do številke 45. 

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Pitao sam AI Google Gemini Kako deluje samonastavljajoča sklopka in zakaj bi zdrsnila? Samonastavljajoča sklopka je posebna vrsta sklopke, ki ima mehanizem, ki omogoča, da se samodejno zategne pod določenimi pogoji, kot sta povečana temperatura ali tlak. To pomeni, da bi se v teoriji morala prilagajati različnim pogojem vožnje in ohranjati optimalen oprijem. Zakaj bi sklopka zdrsnila? Zdrs sklopke, tudi samonastavljajoče, lahko povzroči več dejavnikov:  * Obraba materiala: S časom se material sklopke obrabi, kar zmanjša trenje in sposobnost prenosa moči.  * Prevelika temperatura: Če se sklopka pregreje, lahko material izgubi svoje lastnosti in začasno zmanjša oprijem.  * Okvara mehanizma za zategovanje: Če je mehanizem za zategovanje poškodovan ali ne deluje pravilno, se sklopka ne bo mogla dovolj zategniti.  * Nepravilna nastavitev: Nepravilno nastavljena sklopka lahko povzroči zdrs.  * Druge težave: Druge težave, kot so poškodovan vztrajnik ali potisna plošča, lahko prav tako privedejo do zdrsa. Ali lahko sklopka zdrsne le občasno? Da, možno je, da sklopka zdrsne le občasno, zlasti če je težava povzročila prevelika temperatura. Ko se sklopka ohladi, se lahko material obnovi in začasno povrne svoje lastnosti. Vendar pa je to le začasna rešitev in težava se bo verjetno ponavljala. Kaj storiti, če sklopka zdrsne? Če opazite, da ima vaše vozilo težave z zdrsom sklopke, je najbolje, da se obrnete na strokovnjaka. Avtomehanik bo lahko diagnosticiral težavo in priporočil potrebna popravila. Pomembno je omeniti:  * Ne poskušajte sami popraviti sklopke. To je zapleten mehanski sistem, ki zahteva specializirano znanje in orodje.  * Nadaljevanje vožnje z zdrsajočo sklopko lahko povzroči dodatne poškodbe. Zaključek Čeprav ima samonastavljajoča sklopka določene prednosti, ni neuničljiva in se lahko obrabi ali poškoduje. Če opazite kakršne koli težave s sklopko, je najbolje, da se čim prej obrnete na strokovnjaka. Opomba: Ta odgovor je informativne narave in ne nadomešča nasveta strokovnjaka. Želite izvedeti več o katerem drugem vidiku sklopke ali avtomobila? Lahko se pogovarjamo o naslednjih temah:  * Vrste sklopk  * Razlika med suho in mokro sklopko  * Kako podaljšati življenjsko dobo sklopke  * Znaki, da je sklopka obrabljena  * Cena zamenjave sklopke Samo vprašajte!
    • sam že nekaj let lovim AIO grafo, samo so dost dražje in težko je sploh kako dobit ker jih kar hitro poberejo. Kar se tiče pa CPU, sem menjal nhd15 cromax black z EK AIO 360 elete pa imam temperature cca 10-15C° nižje pri višji frekvenci. Je pa zelo veliko odvisno od ohišja in konfiguracije. noctuo še vedno imam če bi mi zatajil AIO in je še vedno top hladilnik, težava je samo ker zraven vleče vroč zrak zaradi grafične in je potem hlajenje manj uspešno. Za AIO imam pa konfiguriran kot intake. Predno se nekdo vžge ima grafična svoj intake spodaj na ohiišju (3x120mm + 3 svoje ventilatorje) Glede na razvoj ohišji ki imajo napajalnik v ločeni komori, čakam nato še da bo imela grafična tudi ločeno komoro :).   Kot si že rekel je Grafična tista ki glede na trenutno situacijo, če gledamo gaming pc najbolj greje in je najbolj glasna. Tako da če že kdo dela custom loop mora bit grafa zraven, pa čeprav to pomeni cca 300€ dodanih stroškov (tu je dodaten hladilnik (če bi bil potreben), cevi, fitingi, cold plate,...)   drugače nima smisla.  ko sem pri sebi računal kolk pride custom loop sem bil kr hitro na 1000€. 2x360mm hladilnika, distro plate, cevi, fitingi, CPU+GPU block,...
    • V naseljih še najboljše naštimat tempomat, na recimo 56 in potem naj se jebejo razna medobčinska redarstva, v mojem primeru Cerknica, hehe
    • Neki dan u temi: "Sajla kuplunga pukla u garatnom roku"   napisao sam 65.000. Ali zmotal sam se. U stvari ima 62.000. Kuku nemam. Vozim se uglavnom sam bez putnika i tereta. E sad. Kaj se ustvari događa moram ponovo analizirat. Resetirao sam mazda entertainment (kroz koj se poštelava sigurnost vozila). I sada, vjerovali ili ne, kod naglog ubrzavanja po mokrij cesti, pali se lampica proklizavanja. Prije dan ili dva nikako nisam mogao dobiti da se upali. Još nisam radi gužve u gradskoj vožnji mogao ispitati kaj se događa u situaciji kao na video snimci. Dok vozim kontinuiranom brzinom i naglo stisnem gas. Gume su original Yokohama Geolander dobivene sa mazdim prije 5 godina. U grubo imaju 35.000  do 40.000 km. Pol godine se peljam s zimskim gumama.   Dodatak Kako radi samo zatezajuča kuplung lamela? Može li ona jednu vožnju ili dvije djelobično proklizavat. Pa kad se ohladi, zategne se i sve je opet u redu?  
    • To so na hrvaškem delali. Set speed ti je kazal in ne izmerjeno.   Jaz pa sem vozil 94 km/h, kjer je 70km/h omejitev. S -5km/h tolerance, sem imel 89km/h. Torej tik pod mejo 10-20 prekoračitve. Ker je bilo izven naselja, ni bilo pik. No vsaj takrat ne.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.