Skoči na vsebino

Pohvalite se,...

Ustvari kratki URL


Allyssa

Priporočeno sporočilo

Danes sem dobil poračun za 3 mesece 40% penzije k plači. 😊

Ne da se mi še v penzijo, ker ljubim svoje delo 🤗 in rad delam gužvo večina proti Ljubljani 😁🫣😉

Kako dolgo bom pa to gužvo trpel🤔 kakšno leto mogoče.... :nevem:

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Bini napisal:

Danes sem dobil poračun za 3 mesece 40% penzije k plači. 😊

Ne da se mi še v penzijo, ker ljubim svoje delo 🤗 in rad delam gužvo večina proti Ljubljani 😁🫣😉

Kako dolgo bom pa to gužvo trpel🤔 kakšno leto mogoče.... :nevem:

 

Če maš voljo še delat se ti splača tri leta potegnit. Dobivaš skozi 40% penzije dodatno k plači pa vsako leto še 3% dodatka pol ko boš polno v penziji. V treh letih torej do 9% kar sploh ni tako malo, če računaš, da je to potem dodatno za vedno.

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je FuManchu napisal:

Če bi delal v tovarni nekje bi pa komaj čakal, da greš pomoje...

 

To je žal dejstvo. Pa ni vse samo to kaj si počenjal, ampak kako zdrav si še mentalno in fizično, kako te v teh letih obremenjujeo na šihtu in ali razumejo, da si že "upokojenski pripravnik". V glavnem res vse ima svoje faktorje, tako da je nasilno povečevanje starostne dobe do upokojitve bolj negativna zadeva, kot bi v primeru pozitivnih ukrepov spodbujali, da bi ljudje še kakih par let potegnili kot aktivni delavci.

 

Sej se da... zmanjšaš tedenskuo urno obveznosti za take delavce pred penzionom vsako leto po 62 letu starosti za recimo 4 ure, tako da do 67 leta pridejo na minimalni 4 urni delovnik. Sem prepričan, da bi ob takih pogojih marsikdo vstrajal naprej in ne bi silili na predčasna čakanja na zavod ipd.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Boss napisal:

 

Če maš voljo še delat se ti splača tri leta potegnit. Dobivaš skozi 40% penzije dodatno k plači pa vsako leto še 3% dodatka pol ko boš polno v penziji. V treh letih torej do 9% kar sploh ni tako malo, če računaš, da je to potem dodatno za vedno.

 

 

Vem ja nadaljne 2leti pa potem 20%😉Bom sproti videl kako in kaj.... 🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 10. 10. 2024 ob 11:46 je Boss napisal:

V treh letih torej do 9% kar sploh ni tako malo, če računaš, da je to potem dodatno za vedno.

 

To Boss je pa s tvoje strani čisto zavajanje. Tudi ti ga ne boš dobil za vedno, ne nakazujejo v pekel.

 

Mojemu bratu so na ve mile viže v službi težili, naj še ne gre v penzijo. Pa jim je razložil, da ima do konca življenja relativno malo časa. In ker je časa malo, je zato toliko bolj dragocen.  Toliko bolj, da ga ne morejo toliko več plačati. 

  • Všeč 3
  • Ljubim 2

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

So mi odpeljali iz ropotarnice/drvarnice cisterno za nafto sm vse spucal, snel vse segnite deske, šel po nove, prebarval komplet vse s sandolin-om,..spucal vse. Zdej ko bo čas zabit nazaj vse gor in spravit šaro notri :D Mam od renovacije ploščice, kite, lepila...

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Mraušk Mčk napisal:

 

To Boss je pa s tvoje strani čisto zavajanje. Tudi ti ga ne boš dobil za vedno, ne nakazujejo v pekel.

 

Mojemu bratu so na ve mile viže v službi težili, naj še ne gre v penzijo. Pa jim je razložil, da ima do konca življenja relativno malo časa. In ker je časa malo, je zato toliko bolj dragocen.  Toliko bolj, da ga ne morejo toliko več plačati. 

Ja to je pa čisto res, meni tisti procenti nič ne pomenijo, ker mi itak ni problem denar ampak bolj to kako ga rentabilno zapravit... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je Bini napisal:

Ja to je pa čisto res, meni tisti procenti nič ne pomenijo, ker mi itak ni problem denar ampak bolj to kako ga rentabilno zapravit... 😉

Res je. Jaz tudi nisem podaljšal zato, da bi imel tistih par procentov več, ampak zato ker smo v službi dobra klapa. 

Bom pa definitivno podaljšal samo do konca maja drugegs leta. Potem pa bo celo poletje uživancija. In naprej tudi, seveda. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Mraušk Mčk napisal:

To Boss je pa s tvoje strani čisto zavajanje. Tudi ti ga ne boš dobil za vedno, ne nakazujejo v pekel.

 

Mojemu bratu so na ve mile viže v službi težili, naj še ne gre v penzijo. Pa jim je razložil, da ima do konca življenja relativno malo časa. In ker je časa malo, je zato toliko bolj dragocen.  Toliko bolj, da ga ne morejo toliko več plačati. 

 

Ok če hočeš bit grim... dokler boš živ pa brcal. Sem mislil, da ne rabim tega razlagat, ker je kristalno jasno pa vidim, da je to tud treba. :whatever:

 

Še enkrat, da se ne bo kdo počutil orizadetega. Vsak se sam odloča, kot si je tudi vsak sam postlal skozi življenje. Če si znal razmišljat in bit racionalen so absolutno več vredna ta leta od tistih 9%. Če pa se je ves čas živelo iz rok v usta pa teh 9% lahko pomeni, al boš živel še vedno samo iz rok v usta ob penzionu, al pa boš lahko nekajkrat mesečno šel tudi kam na lepše.

 

Ljudje nismo enaki, ampak žal poznam kar nekaj "pametnih", ki so nategovali državo nevedoč, da nategujejo samega sebe, čez življenje zelo malo razmišljali, kaj bo ob upokojitvi, zdaj pa jim je edina rešitev Rupar in njegove sektaške pravljice o velikih penzijah. Ja takim bi danes 9% bilo krvavo potrebnih.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

Res je. Jaz tudi nisem podaljšal zato, da bi imel tistih par procentov več, ampak zato ker smo v službi dobra klapa. 

Bom pa definitivno podaljšal samo do konca maja drugegs leta. Potem pa bo celo poletje uživancija. In naprej tudi, seveda. 😊

Super, tu jaz imam plan do tam nekje, potem se pa lahko penzionisti mal dobimo.... :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pohane marele za večerjo, AMPAK s kajmakom. To morate poskusit, ker odpre novo dimenzijo okusov! :)

  • Všeč 2
  • Začuden 1
  • Ljubim 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Bini napisal:

Kaj narediš pa s špicami.... 🤔

Kajmak je kot dodatek na krožniku, kot kadar jemo čevape, ki jih zelo nerad jem brez kajmaka, varianta samo ajvar ali gorčica, mi nista toliko všeč.

 

Kakorkoli, pred par dnevi mi je znanec omenil, da oni pa so prejšnji dan ocvrli "polnjene marele", da so dali noter sir in pršut, AMPAK ko sem vprašal kako, je povedal, da se uporabi tiste, ki se še niso v celoti odprle, torej so še bolj  zaprte in se jih tako lažje "nafila" z dobrotami. Tole mora biti zanimiva zadeva, edino potem marele verjetno precej izgubijo na svojem okusu, jih drugo "preglasi" :)

 

Želim vam lušten začetek tedna, vreme bo pravo in zakaj pa ne; še po kakšne gobe popoldne? :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Z M A J napisal:

Kajmak je kot dodatek na krožniku, kot kadar jemo čevape, ki jih zelo nerad jem brez kajmaka, varianta samo ajvar ali gorčica, mi nista toliko všeč.

 

Kakorkoli, pred par dnevi mi je znanec omenil, da oni pa so prejšnji dan ocvrli "polnjene marele", da so dali noter sir in pršut, AMPAK ko sem vprašal kako, je povedal, da se uporabi tiste, ki se še niso v celoti odprle, torej so še bolj  zaprte in se jih tako lažje "nafila" z dobrotami. Tole mora biti zanimiva zadeva, edino potem marele verjetno precej izgubijo na svojem okusu, jih drugo "preglasi" :)

 

Želim vam lušten začetek tedna, vreme bo pravo in zakaj pa ne; še po kakšne gobe popoldne? :)

Ja take mi tudi žena naredi, filane kot ti praviš ali pa s faširanim mesom in sirom, bomba.... 👌😉

  • Všeč 2
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes je bil precej lušten dan, na vseh področjih, no pa med drugim sem kupil svojega prvega Merkla; R171. Po 3eh mesecih odkar nimam več Z-ja sem pogrešal zadnji pogon in roadstar-ja. :)

  • Všeč 1
  • Začuden 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.