Skoči na vsebino

Pohvalite se,...


Allyssa

Priporočeno sporočilo

pred 3 urami je g.Wankel napisal:

Mogoče @skritikrt? 😀

 

20240620095019_IMG_1385.JPG

Tokrat nisem...imam sicer izpit tudi za to "škrpeto",a le za asistenta strojevodje. Torej teoretično bi lahko bil gor,a tokrat kot rečeno ne.

 

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 urami je g.Wankel napisal:

Mogoče @skritikrt? 😀

 

20240620095019_IMG_1385.JPG

 

pred 20 urami je Slivka napisal:

@g.Wankel, si še tu, od koder je ta slika?

 

@g.Wankel, veš, saj lopata je dobra tudi za flaše piva odpirat, tako da ni treba biti tako prestrašen, da sploh ne odgovoriš... 

 

In itak sem bil tam okoli z dvokolesnikom, tako da lopate tokrat izjemoma sploh nisem imel s seboj...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni ravno v moji naravi, da se kej preveč hvalim, ampak tole pa vseeno lahko omenim.

 

Pozimi sem se odločil, da grem za pogodbenega rezervista v SV in sem potem od marca dalje 3 mesece na temeljnem vojaškem usposabljanju. Zadeva zgleda v stilu služenja vojaškega roka, ko je le-ta še bil obvezen - torej red in disciplina, drkanje v glavo, konstantno dretje, psihični in fizični napori od zgodnjega jutra do poznega večera. Prva 2 vikenda smo ostali notri brez možnosti izhoda, potem pa smo lahko hodili domov od petka popoldne do nedelje zvečer.

 

Tik pred začetkom sem dopolnil 40 let (bolj star bolj nor) in sem bil tretji najstarejši, večina sokandidatov pa je bila tam na prostovoljnem služenju, kar pomeni, da so bili stari 19-20 let. To pa je v praksi pomenilo, da sem moral slediti tempu mladih, v fizičnem smislu, v mentalnem pa so oni morali meni, haha... je pa bilo potrebno konstantno paziti na poškodbe, saj časa za rehabilitacijo enostavno ni bilo, tako da so bili tudi dnevi, ko so kolena, križ, kolki zahtevali malce prilagoditve tempa - ampak tu pride do izraza tudi moj ego, ki ne pusti, da bi se telo ustavilo. 

 

Skratka, tole štejem kot eno boljših izkušenj v lajfu, saj sem od tu odnesel ogromnooo novega znanja, novih poznanstev in pa videl sem koliko sem zmožen (seveda, če je glava nora, potem celo telo trpi). 

Prav tako sem na zaključnem testiranju pokazal, da sem bolj pripravljen kot marsikater zaposlen v vojski...

 

Definitivno bi to zadevo morali vpeljati nazaj kot obvezno naborništvo, če želimo, da še bo kej iz današnje mladine. :P 

 

 
 
Popravljeno od pob
  • Všeč 5
  • Haha 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah je tri mesece 😂 Ta pravi dedci smo tole počenjal eno leto.

 

 

Mal te prcam, ampak drugače pa vsa čast, da si se lotil tega, sploh, ker ni obvezno. 😉

 

Jaz sem še vedno pristaš, da se naredijo krajša ampak intenzivna usposabljanja za vse v roku meseca in pol. To je dovolj vsaj za osnovno znanje.

  • Všeč 2
  • Ljubim 2

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala! :) Eno leto je kar dolga doba, ja... To si sedaj niti v sanjah neb mogel privoščiti, haha... Bi pa bil filing, jebemu. :D 

Sicer me pa drugo leto čaka še nadaljnje usposabljanje, ki pa traja različno dolgo, odvisno od specializacije - recimo če greš za pehoto, bi blo cca 8 tednov. Potem pa vsako nadaljnje leto vsaj 10 dni usposabljanj na leto, poleg nalog, ki jih bo treba opravljati. Torej se bo v 5 letih opravljanja službe rezervista nabralo za ene pol leta usposabljanj. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A se ti vsaj finančno izplača? A ti odsotnos iz dela štejejo kot dopust al imaš kakšen odpustek pri delodajalcu?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Finančno je meka. Bil sem odsoten 3 mesece in za vse 3 mesece mi je služba nakazala osnovno plačo (brez prevoza in malice) - dobi povrnjeno od države do zadnjega centa, poleg tega pa mi je vojska plačevala dnevnice za vsak dan, ko sem bil zaprt notri plus potne stroške od doma do MS in nazaj, ko sem imel vikend izhode.

Izplačilo za maj še čakam, ker izplačujejo zadnji dan meseca za pretekli mesec, ampak za marec in april sem skupaj pobral 1100+ eur. 

Ko se vsa ta izplačila za nazaj končajo, mi bodo pa mesečno izplačevali 360 eur naslednjih 5 let oz za čas trajanja pogodbe. In glede na to, da je še pred novim letom bilo mesečno izplačilo 290 in so ga nato povišali zaradi dviga minimalne plače, predvidevam, da se bo ta znesek v teh letih še dvigoval.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Napredujemo..

 

20240509_153506.jpg

20240621_163746.jpg

20240621_163845.jpg

20240621_163833.jpg

Krive zidove bo treba pokitat in sfiniširat u nulo poleg letvic(okvirja),.. pa akrilni kit pa pobelit... to be continued

  • Všeč 6
  • Ljubim 1

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem se odločil, da bom popoldne preživel kar pod prižgano domačo klimo. DeSUS life style, hehe

  • Všeč 2
  • Haha 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je sportman333 napisal:

zadnja fotka je "stanje pred prenovo", lepo urejeno....a tendo (streho) sedaj odpiraš in zapiraš, kadar želiš ?

Ja res je, malo fines še dodam in bo tipi topi.... :ouje:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Bini napisal:

Evo, zaključena dela po cca 14dneh zajebancije na soncu in prej po dežju, ki bi mi sicer trenutno pasal.... :danzoman:

 

IMG_20240623_150850.jpg

IMG_20240623_150817.jpg

IMG_20240606_083327.jpg

Lepooooo...👍👍👍😉😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je Bini napisal:

Evo, zaključena dela po cca 14dneh zajebancije na soncu in prej po dežju, ki bi mi sicer trenutno pasal.... :danzoman:

 

IMG_20240623_150850.jpg

IMG_20240623_150817.jpg

IMG_20240606_083327.jpg


To so ti “na ključ” postavili? Koliko € te je to olajšalo, če ni skrivnost?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tokrat pa ne bom pohvalil sebe,ampak nekoga drugega. Gre za člana tega foruma,ki se očitno ne zna pohvaliti...je še mlad in mogoče malce sramrežljiv😂🤣😉....pa ga bom za to jaz,ker to,kar je dosegel ni "mačji kašelj".

@Scr3am je moj novi sodelavec-samostojni strojevodja na SŽ (enota Jesenice).Vsa čast in še enkrat čestitam😃👍

Sva se predvčerajšnjim malce bolje spoznala in rekla nekaj "strokovnih"...prijeten dečko😊

 

Veliko brezskrbnih kilometrov in čim manj težav v službi...in še enkrat-dobrodošel med nami.

  • Všeč 6
  • Ljubim 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Mraušk Mčk napisal:

Obeta se nam nova tema z naslovom: Kaj ste pa danes naredili na svoji lokomotivi.:D

Upam, da bo ta tema čimbolj prazna :D

 

  • Haha 3
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.