Skoči na vsebino

LOGITECH Wingman Formula Force

Ustvari kratki URL


qwerty

Priporočeno sporočilo

Wingman Formula Force je volan?ek od firme LOGITECH ki ima force feedback in seveda je kompatibilen le do Windows-ov 98SE zaradi COM priklju?ka. Malo sem brskal po internetu in odkril ni? kaj novega le da ljudje ?alujejo ko bodo mogli odli?ne FF vr?ti v ko? in jih posodobiti z novimi. Jaz pa imam mojega ?e vrsto let in sem rekel zakaj bi mi stal ?e mi lahko dela.. Nekje na internetu sem na?el nepreizku?en diagram kako se kabl?ki zve?ejo, nato sem pregledoval karakteristike USB-ja in COM-a in sem se odlo?il da izgubiti ve? tako ne morem.. Iz diagrama in pomo?i iz interneta o karakteristikah (predvsem barvah priklju?nih kablov na USB) sem sestavil svoj na?rtek kako in kam kaj priklopiti in ne boste vrjeli kako preprosto je... Potrebujemo navaden USB podalj?ek, spajkalnik, po?irko in 9pin COM priklju?ek (mo?kega) z ohi?jem.

POSTOPEK:

Sedaj pa vzamemo USB podalj?ek in odre?emo konec tam kjer je vhodni priklju?ek (tam ko se usb klju?ek vklopi) ker drugi pa more ostati da se priklju?i v ra?unalnik. Olupimo podalj?ek in pridemo do 4ih ?i?k. Le te so RDE?A (5V), ?RNA (ground), ZELENA (D+) in BELA (D-). Iz vsake olupimo dol pribli?no 1mm izolacije. Sedaj vzamemo na? 9pin COM priklju?ek in si ogledamo kje ima ozna?ene pine (od 1 do 9), ker bomo potrebovali le to za vnaprej. Ko smo si zadevo ogledali z spajkalnikom prispajkamo RDE? kabel na pin z ?tevilko 1, nato prispajkamo ?RN kabel na pin z ?tevilko 5, ZELEN kabel prispajkamo na pin z ?tevilko 8 in BEL kabel na pin z ?tevilko 9. Ko smo kon?ali je zadeva kon?ana, vendar se moramo prepri?ati da ni nibenega kratkega stika, kajti to lahko povzro?i po?kodbe na na?i mati?ni plo??i. Vse skupaj je najbolj?e ?e zalepimo z teko?o plastiko in zapremo v ohi?je. Na koncu s piska?om preverimo ?e so vse povezave pravilne in ?e so lahko zadevo priklopimo, volan pa se bo namestil sam podobno kot USB klju?ek. Sedaj pa veselo igranje v Windows XP!!!

 

Za kaker?no koli morebitno ?kodo NE ODGOVARJAM, zadeva je preizku?ena in lavfa na mojem ra?unalniku. Nastala ?koda bo posledica zgolj malomarnosti ali neupo?tevanja navodil.

 

LINK:

Diagram (Ne upo?tevajte postavitve 9pin priklju?ka ker zavaja!!!! Upo?tevajte ?tevilke pinov!!!)

KLIK KLIK

 

SLIKE:

Kako izgleda moj

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

 

Made by QWERTY

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.