Skoči na vsebino

Mitja MX6&T

Ustvari kratki URL


poky

Priporočeno sporočilo

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Ja, pri bojlerjih ga je prejšnja vlada res polomila. Lahko bi v pravilnik zapisali:   "4) Ne glede na prejšnji odstavek je raba električne energije za direktno pripravo TSV iz javnega električnega omrežja dovoljena, če se TSV pripravlja z napravo z električno močjo, manjšo od 2 kWel, ki ni večja od 2 kWel ali z grelniki, s katerimi se zagotavlja manjša količina TSV, kot je opredeljena v Delegirani uredbi Komisije (EU) št. 812/2013 z dne 18. februarja 2013 o dopolnitvi Direktive 2010/30/EU Evropskega parlamenta in Sveta o zahtevah glede energijskega označevanja grelnikov vode, hranilnikov tople vode ter kompletov grelnika vode in sončne naprave (UL L 239, 6. 9. 2013, str. 83), zadnjič spremenjeni z Delegirano uredbo Komisije (EU) 2018/543 z dne 23. januarja 2018 o popravku španske jezikovne različice Delegirane uredbe Komisije (EU) št. 812/2013 o dopolnitvi Direktive 2010/30/EU Evropskega parlamenta in Sveta o zahtevah glede energijskega označevanja grelnikov vode, hranilnikov tople vode ter kompletov grelnika vode in sončne naprave (UL L št. 90 z dne 6. 4. 2018, str. 63) in imajo prostornino, manjšo od 15 litrov." Podobno kot pri avtih se "eko" zahteve zaostrujejo tudi pri stavbah. Kam to pelje, pa vidimo.   Ampak, ali veste, kako to gre? EPBD direktiva (o energetski učinkovitosti stavb) določa zahteve, ki jih morajo države članice vključiti v svojo zakonodajo. V našem primeru to pomeni Pravilnik o učinkoviti rabi energije, ki je bil dolga leta zastarel (mislim, da iz leta 2010) in ni sledil zahtevam direktive. Zato ga je prejšnja vlada posodobila. Spomnim se, kako se je že leta 2017 govorilo, da bo kmalu sprejet nov pravilnik … trajalo je od Bratuškove, Cerarja, preko Šarca do Janše 2022, da je bil končno sprejet. Nobena vlada se s tem zares ni ukvarjala (ni bila prioriteta), ukvarjali so se strokovnjaki na ministrstvih, kolikor jih je še ostalo. Celo poznam glavne “avtorje” … in ni bilo lahko. Podobno kot ni bilo lahko prejšnji vladi pri protikoronskih ukrepih – karkoli so sprejeli, smo se ljudje pritoževali.   Zato mi je navijaštvo za eno ali drugo vlado, kdo je zaslužen ali kriv, smešno. Se spomnite projekta 2. tira? Ali TEŠ 6, ali kanala C0? Projekti so potekali pod paleto različnih vlad, minirali so se pa samo takrat, ko določena stran ni bila na oblasti - ko je bila na oblasti, jih je peljala lepo naprej.     Energy Performance of Buildings Directive ENERGY.EC.EUROPA.EU The directive sets out a range of measures to help boost the energy efficiency of buildings across Europe.  
    • Kar na bicikl, pa gasa. Poraba bi bila majhna, ker bi se v dolino pelu... 🫣
    • V svojem stanovanju imaš lahko tudi 100 bojlerjev če hočeš. Nepriklučene  seveda. Lahko tudi priključenih, ampak zaporedno vezanih.  
    • Fak, pa ravno sem jutri  nameraval  odmontirati bojler in ga vreči skozi okno. In montirati staro peč na drva. Tako, ki greje hkrati tudi vodo. Nič ne bo. 
    • @Bini?   Ej, tudi jzt sm mel že 6l na Miati  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.