Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv

Ustvari kratki URL


jures

Priporočeno sporočilo

pred 4 minutami je Boss napisal:

Pa noben na forumu še ni ćez Holoba udaril? Čedalje tršo kožo mate... opetnajstil vas je za 60 centov.

To je takrat, ko gre dol.... 😂🤣😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
WWW.24UR.COM

Opolnoči se bo ob nespremenjenih trošarinah na bencinskih servisih zunaj avtocest liter 95-oktanskega bencina podražil za 4,1 centa na 1,510 evra in liter dizelskega goriva za 2,9 centa...

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A zato so bile danes kar konkretne vrste na parih bencinskih servisih, ko sem šel mimo. Se mi je zdelo, da v tem grmu tiči zajec. Kakorkoli obrnemo, pri (popolnoma praznem) 50L rezervoarju torej teoretično privarčuješ celih 2 EUR, kdor je šel danes tankat. Teoretično sem napisal zato, ker če se je nekdo npr. namensko odpravil od doma in šel tankat, pa da ima do tja npr. 2km in še nazaj 2km do doma, potem je prihranka "kurckej", hehe.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Z M A J napisal:

A zato so bile danes kar konkretne vrste na parih bencinskih servisih, ko sem šel mimo. Se mi je zdelo, da v tem grmu tiči zajec. Kakorkoli obrnemo, pri (popolnoma praznem) 50L rezervoarju torej teoretično privarčuješ celih 2 EUR, kdor je šel danes tankat. Teoretično sem napisal zato, ker če se je nekdo npr. namensko odpravil od doma in šel tankat, pa da ima do tja npr. 2km in še nazaj 2km do doma, potem je prihranka "kurckej", hehe.


Ce vracunas cas ki ga porabis do tja in nazaj + cakanje na bencinski, pol lahko recemo da si v minusu :D

  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem pa tud sam legenda, ker se kar mim bencinske peljem. JBG sam napitnine pri eni pizzi dam več kot pa je tale podražitev.

 

 

Sem pa drugač v trendu dandanašnjega mindseta. Zakaj se reče bencinska pumpa, k da majo sam bencin. Osebno sem prizadet in jezen, ker se ne reče dizelska pumpa al pa vsaj bencinska in dizelska pumpa. sramezljiv

  • Haha 1
  • Začuden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Tole sem sprobal danes, samo da sem se izognil tisti cesti Dobrova-Horjul, ker je prenevarna, sem šel na Polhov Gradec pa potem čez hrib v Horjul in nato do Vrhnike ter nazaj v Lj. Je dobrih 50km pa moram rećt, da je zelo prijetna zadeva in zelo razgibana, da ni dolgočasna. Je zapisana v moji beležki, da bo tole destinacija za 50km krog. Edina zamera... lepo narejeno ampak na celi trasi ni niti enega počivališča/klopce za kolesarje. Sej ne da bi ne vem kako rabil ampak kolesarske v drugih krajih to imajo.   Aja pa kmetje imajo njive, da morajo direkt preko kolesarske. Da bi kdo očistil traktor je pač ZF in na določenih delih je blata na frišno narejeni kolesarki že kar precej.
    • Jaz sem kot kaže za letos zaključil. Včeraj bil od Portoroža do Grožnjana večino na kurčevem makedamu. Hrčki res ne znajo razločit med peskom in gruščem tko da ta del Paranzane je treba obvezno z MTB.jem. Vse ostalo odpade. Je pa drugače pokrajna zanimiva in zadeva razgibana, da ni dolgočasna in na Grožnjanu se dvigne skora do 300m nad morjem. Pogled na Mirensko dolino (ki bi lahko bila dejasnko meja med SLO in HR) pa res prečudovit.   Dogodek dneva: Starejša Italijanka s pobarvano frizuro in očitno možem (predvidevam, ker ga je nadirala kot malega cucka) se je zapeljala pri Grožnjanu skoraj v prvi tunel kolesarske predno je ugotovila, da je nekaj narobe. Ja takrat rata tud Panda velik avto in ga je hudič obrnit na ozki poti. Ampak bilo mi je zabavno in sem se naučil kar nekaj novih italijasnkih besed... sicer ne vem kaj pomenijo ampak bom izkoristil znanje ob prvi priliki, ko bom v Italiji.
    • Ker dizelsko pumpo maš že v avtu 🤦‍♂️
    • A ni to jasno pri vseh stvareh. Ljudem ne sme it predobro in kadarkoli bo prišla ugodna zadeva jo je treba spodnest. Pa naj bo to zbiranje plastičnih zamaškov, domača FV oskrba z elektriko, ugodne cene energentov itd itd. Vsepovsod najdejo način kako to zjebat, da ne bi slučajno kdo od navadnih ljudi profitiral vsaj malo.
    • Meni je vseeno čudno, da se ti je to zgodilo pri kilometrih, kjer avto sploh še ni niti dobro utečen. Je pa sklopka pri dizlu močnejša in če voznik ni konj bo zdržala tud 400.000km. Men je recimo do prodaja avta imela že skoraj 300.000 in je delovala kot bi bila nova.   Je pa res, da kot praviš v nadaljevanju kako gre dizel napram bencinu. Ja enostavno pri dizlu ne rabiš speljevat z drsečo sklopko al pa serpentine odvozit z zdrsavanjem sklopke. Če avto nima moči oziroma navora pri nizkih obratih je pa žal med prestavljanjem vse prevečkrat, da marsikdo sklopke ne spusti do konca, ker preveč padejo obrati in motor enostavno zaduši.   4x4 ipd zadevo samo še poslabšajo, ker bo več obremenitve na sklopki kot pa pri samo prednjem pogonu, kjer bo prej zdrsnilo kolo kot pa sklopka oziroma bo ASR preprečil in znižal navor.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.