Skoči na vsebino

mazda 3 diesel - da/ne?


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

 

razmi?ljam o nakupu rabljene mazde 3, 1,6, diesel.

Avto ima 90.000 prevo?enih. ka?ne so va?e izku?nje, kaj pomenijo kilometri za motor? So kakr?ne koli 'obi?ajne' te?ave?

Vsakr?nega nasveta bom zelo vesela. Je potrebno biti ob nakupu na kaj posebej pozoren?

Hvala

 

Veronika

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odvisno koliko kilometrov prevozi? na leto, pa zakaj dizel ?

Ostali se zadr?ite !

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot sam sem lasnik M3 sicer bencinske izvetbe in kaj naj re?em kar se ti?e samega avta je uredu,prostora ima kar nekaj tako da mi ni ?al da sem jo kupil!

 

Kar se ti?e dizla poznam nekaj ljudi,in so zadovolni vsi!

Sam bi ti priporo?al mo?nej?o izvetbo (ima? 90 in pa 110) ?e se ti spla?a dizel bo? morala presodit sama kar ti najbol ustreza zavisi od kilometrine in pa samega stila!(seveda ?e ma? namen furati kako prikolico vzemi dizla) ?e je za normalno uporabo pa morda bolje bencinar.

 

Moje mnenje: ko sem sam kupoval M3 sem obrnil marsikaj okoli in pri?el do zaklju?ka da pridobi? ve? z dizlom. In ?e sam nebi takrat dobil te (2.0 bencin) bi zagotovo vzel 1.6. 110HP dizla.

 

Kilometrina pa ni stra?na za dizla,le da je bila redno vzdr?evana in pa da jo je vozil kolikor toliko normalen voznik.

 

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

40.000 je kar stevilka, a to ne bo dosti pomenilo razlike na bencinu (ce bo trend se tak kot je na cenah), pomenilo ti bo pa 2 servisa na leto in servis dizla je drazji.

Koliko naj ti uporabniki povedo + zelo kmalu bos (90k ze ima) pri velikem servisu z jermenom) medtem ko ima bencinar ketno.

 

Gledati moras celotno zgodbo....sam bencin bo prisparal recimo 2L/100km = max 800? na 40.000km ce res naredis tolko km.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

super!

Le predstavi se kmalu in nam poka?i svojo pridobitev :bravo:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odvisno koliko kilometrov prevozi? na leto, pa zakaj dizel ?

Ostali se zadr?ite !

 

Ah dej no zakaj pa se mormo vzdr?at - a zato, da lahko plina?i svojo gonte :ne vem:

 

1.6 motor pa 105KM pa ?e te?ek kestl zadi in napeljva za plin ?e dodatno ubijejo posko?nost motorja, ki ?e tako al tako ni na zavidljivem nivoju. ?e pa se radi vozijo ve? kot eden v tem avtu pa verjetno potovanje ne bo glih v u?itek, ?e bo avto zmatral vsak klanec na AC.

 

To se ji z dieslom ne bo dogajalo in ?e ?e predlagate plinsko instalacijo ji predlagajte vsaj izbiro mo?nej?ega motorja.

 

Pa ?e nekaj ne pozabit, da tale 1.6 mlin?ek ni ravno var?na izbira in s plinom bo ?e kake pol litr?ka do litr?ek ve? (predvsem zaradi dodatne te?e, ker je treba tud mal bolj prtisnt, da avtokam gre). Oziroma bom rekel tako da ve? je mestne in neenakomerne vo?nje ve?ja bo razlika pri porabi glede na dieselski motor.

 

 

?e to vr?emo na papir je nekje razlika v porabi vsaj cca 2,5 litra plina ve? kot ?e bi bil diesel in ?e ra?unamo 1000? za instalacijo plina se to povrne ?ele po 80.000 prevo?enih km. ?e pa je razlika 3,5 litra pa ?ele po ve? kot 150.000km.

 

Je pa res, da velja to, da servis je cca 100? dra?ji pri dieslu in da menjava jermenov pri 120.000 je tud konkreten stro?ek. Tako, da na koncu je vedno odlo?itev uporabnika kaj bo ali pa ne bo kupil sam vseeno ne bi vedno gledal na stro?ke ampak tudi na tokoliko u?itkov prinese posamezen motor.

 

Moja izbira bi sicer bila MPS ampak verjetno bi bil zadovoljen tudi z 2.0 bencinarjem in plinom ali pa z 1.6 dieslom oziroma ?e raje z 2.0 dieslom.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cena dizla pri nakupu je dra?ja za pribli?no toliko kot stane vgradnja LPG (oba 1.6). Tako da se ceneje vozi? od samega za?etka. Servisi bencinarja so cenej?i. ?e ima avto 90.000 in ti dela? 40.000 letno bo imel avto po 5. letih 300.000km. Koliko stanejo vse redni servisi do 300-350km pri obeh in koliko gorivo? Dizel je veliko bolj kompliciran motor...kaj se lahko pokvari na bencinarju in kaj na dizlu do toliko km in koliko stane tako popravilo?

Tiste 'mo?ke' (beri fantovske) razprave o konjih pa navoru pa klancih pa kestlih pa kr presli? - moja sestra ima 1.4 pa je ?ist zadovljna (pa? umirjen voznik). ?e si bolj ?portno naravnana, rada hitro pospe?i?, prehiteva? pa je bolj?a varijanta mo?nej?i bencinar + LPG.

Pa to je samo moje skromno mnenje. V vsakem primeru upam, da ti bo dobro slu?il ;)

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cena dizla pri nakupu je dra?ja za pribli?no toliko kot stane vgradnja LPG (oba 1.6). Tako da se ceneje vozi? od samega za?etka. Servisi bencinarja so cenej?i. ?e ima avto 90.000 in ti dela? 40.000 letno bo imel avto po 5. letih 300.000km. Koliko stanejo vse redni servisi do 300-350km pri obeh in koliko gorivo? Dizel je veliko bolj kompliciran motor...kaj se lahko pokvari na bencinarju in kaj na dizlu do toliko km in koliko stane tako popravilo?

Tiste 'mo?ke' (beri fantovske) razprave o konjih pa navoru pa klancih pa kestlih pa kr presli? - moja sestra ima 1.4 pa je ?ist zadovljna (pa? umirjen voznik). ?e si bolj ?portno naravnana, rada hitro pospe?i?, prehiteva? pa je bolj?a varijanta mo?nej?i bencinar + LPG.

Pa to je samo moje skromno mnenje. V vsakem primeru upam, da ti bo dobro slu?il ;)

 

Bom ?e jaz gonil svoje - a o?itno se ?e vedno dr?i predsodek pri vseh....

40.000km na bencin ali dizel je ob porabi 7L = 2800 Litrov

2800L = 2800?

2800L plina = 1400? prihranek LETNO 1400? oziroma vgradnja prvo leto. + cenejsi servisi

 

teza dodatnega goriva se ne pozna! pa ne ker vozim 260konjsko masino ampak ker sem peljal tudi 75 konjsko na plin

 

Torej:

ce bencinar potem se spla?a ?e posebej ob teh kilometrih definitivno plin. ?e slu?ajno dobiva? ?e kilometrino potem je to cela zmaga

 

drugace pa samo med bencinom in dizlom danes ni VE? RAZLIKE!

 

boss moji prej?nji 4je avti so bli dizli pa ne grem ve? nazaj ker ni prihranka...mogo?e malo na bencinu, a danes so se cene izena?ile, cene servisov pa so veliko ve?je.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

drugace pa samo med bencinom in dizlom danes ni VE? RAZLIKE!

 

boss moji prej?nji 4je avti so bli dizli pa ne grem ve? nazaj ker ni prihranka...mogo?e malo na bencinu, a danes so se cene izena?ile, cene servisov pa so veliko ve?je.

 

 

eeeeee what?

 

Cene ?esa so se izena?ile? :ne vem:

 

Cene servisov so veliko ve?je... kolk je to veliko? 60? je veliko? OK, jaz sem pri?el pri 20.000km ceneje skoz kot je bil servis za 2,5 ma?inco :jezicek: Edino pri menjavi jermenov bom pa? kar lepo odkartal :(

 

Druga? pa tvoja ra?unica je precej bosa ker pri 40.000km s porabo 7 litrov nafte je cena cca 3.000?... enako mo?an bencinar na plin bo pri istem re?imu vo?nje porabil 3 litre plina ve? tako, da je izra?un 2.400?. Razlika je torej 600? na leto in rabi? ve? kot dve leti, da pokrije?.

 

Pa sej ni va?no in prav je da zagovarjate plin sam vseeno ne zavajat ljudi.

 

Pa ?e neki, pri 75KM se 60 dodatnih kil kar po?teno ?uti... ?e pri mo?nej?ih motorjih se ?uti razlika al se sam vozi? al je ?e kdo zraven tebe pa ?etud ima sam 60kg.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kdor ?eli prihraniti, naj se vozi z javnim prometom :P

 

vsi ostali bomo ?e naprej denar skozi okno metali, in dr?avo podpirali... nekateri ve?, nekateri manj...

 

jaz pri 3ki v vsakem primeru predlagam dizel, ker se la?je pelje 1.6 dizel kot 1.6 bencinc !!

 

dizel je pri potovalnih hitrostih noter manj sli?en, po mestu se da v ni?jih vrtljajih peljat skoraj isto, pri pospe?evanju pa ima dizel spet prednost, ker 1.6 bencinca mora? skoraj na 4.000 vrtljajev pognat, da se kaj zgodi...

 

takoj iti na testno vo?njo, ter oceniti svoje ob?utke, in primerjati svoje potrebe, pa bo odlo?itev la?ja, nikakor pa se ne odlo?ati po tem, kar mi na forumu napi?emo... na?a pisarija naj bo samo izto?nica na poti do testiranja in la?je odlo?itve ;)

 

tisti redni servis pa pa? potem ne naredi? na poobla??encu, pa pri?para? pol denarja, pa je... ?e je ?e temu tako...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ti tudi predlagam,da sam preizkusi? oba.?eprav menim,da se dizla pelje lep?e-navor pa to. :P

Sam se verjetno ne bom vrnil na bencinarje,ker za isti ob?utek mo?i in navora rabi? veliko konji?ev pod havbo.

?e bom bogat :rolleyes: ,bom nabavil kako bencinsko be?tijo.Druga?e pa diesel. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

eeeeee what?

 

Cene ?esa so se izena?ile? :ne vem:

 

Cene servisov so veliko ve?je... kolk je to veliko? 60? je veliko? OK, jaz sem pri?el pri 20.000km ceneje skoz kot je bil servis za 2,5 ma?inco :jezicek: Edino pri menjavi jermenov bom pa? kar lepo odkartal :(

 

Druga? pa tvoja ra?unica je precej bosa ker pri 40.000km s porabo 7 litrov nafte je cena cca 3.000?... enako mo?an bencinar na plin bo pri istem re?imu vo?nje porabil 3 litre plina ve? tako, da je izra?un 2.400?. Razlika je torej 600? na leto in rabi? ve? kot dve leti, da pokrije?.

 

Pa sej ni va?no in prav je da zagovarjate plin sam vseeno ne zavajat ljudi.

 

Pa ?e neki, pri 75KM se 60 dodatnih kil kar po?teno ?uti... ?e pri mo?nej?ih motorjih se ?uti razlika al se sam vozi? al je ?e kdo zraven tebe pa ?etud ima sam 60kg.

 

Js nobenega ne prepri?ujem v ni?, samo glede na to da je razlika med mojim mopedom(LPG) in dizlom v porabi cca 3 litre, pri tem da se meni VEDNO mudi (vsi veste kaj to pomeni,Guliko?a bo tud lahko povedal ker sva se nekaj minut naza malo popeljala), recimo Boss pa ima nekaj ve? mestne vo?nje.

 

Diesel (6,5l/100km) X 1,068? = 6,942?/100km

na servisni interval 6,5l/100km X 20000km = 1300l Diesla x 6,942? = 1389,4 ?

+ Redni servis

 

 

Bencin (8,5l/100km) X 1,135 = 9,647 ? /100km

na servisni interval 8,5l/100km X 20000km = 1700l x 1,135? = 1929,5 ?

+Redni servis

 

 

Benz LPG (9,5l/100km) X 0,605? = 5,747?/100 km

na servisni interval 9,5l/100km X 20000km = 1900l LPG x 0,605? = 1149,5 ?

+ Redni servis + plinski filter cca 10? z menjavo+ ni?ja ekolo?ka obremenitev.

 

 

 

Tolk sem na hitro izra?unal kar se porabe ti?e, potem so pa ?e detajli kot so veliki servis, deli ki lahko odpovedo, poleg zaribanja, interkulerja,turbine DPF :angry2: ,poraba olja,.... tako ali pa tako da smo si na jasnem kvarijo se vsi, samo cene crknjenih delov pa sp precej razli?ne, recimo ene ?oba za dizla stane ve? kot vse 4 za bencinarja, za katere pa ?e nikoli v ?ivljenju nisem sli?al da bi odpovedale, pri nobeni znamki avtomobila. Samo to so ?e detajli, na kater noben ne ra?una ?e pa te doletijo je p aitaq sranje.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj pravim kakor komu pa?e, meni osebno niti na misel ne pride dizl?ek, pa ?e nekaj mojih kolegov ki so avtomehaniki(nekateri naredijo po ve? kot 40 kkm letno <_< ), pa? imamo razloge za to. Najbolj pa me moti ropot ko zadevo po?ene? in je motor hladen. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj pravim kakor komu pa?e, meni osebno niti na misel ne pride dizl?ek, pa ?e nekaj mojih kolegov ki so avtomehaniki(nekateri naredijo po ve? kot 40 kkm letno <_< ), pa? imamo razloge za to. Najbolj pa me moti ropot ko zadevo po?ene? in je motor hladen. :ne vem:

 

To zjutraj,ko je mraz je res anti-zvok za lepoto motorja. :D

Samo,ko se pelje? po avtocesti in samo malo pohodi? v peti gas in gre? je pa tudi nekaj. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kva ste bedni s tem pregovarjanjem!!!!!! :angry:

 

Vsak pa? kupi kar mu pa?e in seveda vsak kova? svojo kobilo hvali :jezicek:

So seveda povsot + in - tako kot pri dieslu ali bencinarju.

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kva ste bedni s tem pregovarjanjem!!!!!! :angry:

 

Vsak pa? kupi kar mu pa?e in seveda vsak kova? svojo kobilo hvali :jezicek:

So seveda povsot + in - tako kot pri dieslu ali bencinarju.

 

Kwa si pa ti glasn k ima? 1 kilometer do đoba pa bi imel dizla ? :harhar:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To o porabi je vse mogo?e res,samo jaz osebno nisem kupil diesla zaradi pri?paranja na gorivu.

Enostavno lep?e mi gre. :P

 

E to je pa kon?no en dober argument. Navor je pa? navor. Navadit se je treba malo zvok in konstantno masa?o a ?e ?lovek rad vozi brez obratov potem dizel.

 

Tle imamo sedaj ekonomi?no in stilsko debato :)

 

Pred CX-7 sem vozil

Toleto TDI

Leon TDI

Mondeo TDCI

P 407 SW HDI

Mazda 5 CD

 

Na nobenem nisem pretirano prihranil na gorivu ker so imeli mo?ne motorje, Mazda pa tudi veliko upora.

 

Vsi dizli vsi dolgoproga?i, a ko sem ?el na CX-7 je pa? bencin in predenje zame bolj uglajeno.

Zaradi ekonomi?nosti pa pri cX7 skorajda ne sme? razmi?ljati druga?e kot LPG.

 

Sedaj z dizlom je drugace ampak ne bi menjal....

 

Torej vprasanje je ali kupec isce povra?ilo investicije ali vozne uzitke. Ponavadi mora biti kompromis.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha, ?e ima? diesla pa voznih u?itkov ni, al kako? Sorry Jure ampak tale izjava je pa res kr neki :whatever:

 

 

Aja pa kako to naredi?, da te stoli v dieslu masirajo, ker jaz bi to rad imel pa pr men o?itno ne deluje :ne vem: :dudek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha, ?e ima? diesla pa voznih u?itkov ni, al kako? Sorry Jure ampak tale izjava je pa res kr neki :whatever:

Aja pa kako to naredi?, da te stoli v dieslu masirajo, ker jaz bi to rad imel pa pr men o?itno ne deluje :ne vem: :dudek:

 

bu?man - ravno o tem pravim, da ?e ti je v?e? vo?nja pri nizkih obratih in ?altanje pol ja.

 

Tako ti povem Mazda 5 je orng rukala....tresla, da naj omenim Mondeota...tk tk tk tk tk

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.