Skoči na vsebino

Glasna nastavitev sauga

Ustvari kratki URL


Guest 2.3benz

Priporočeno sporočilo

Zdravo!

 

Zanima me, ?e je imel kdo podoben primer, da nekaj v motorju zaropota, ko dam kontakt. Najvrjetneje gre za loputo za regulacijo zraka, ki se nastavi ko dam kontakt. Ob?asno se zgodi, da je zvok podoben, kot da bi bil pesek v sistemu, ki bi ga loputa drgnila ob steno ohi?ja (plastike). Zvok ni vedno sli?en, nisem pa ?e ugotovil, kaj bi lahko vplivalo na njega (zunanja temp, hladen/topel motor...). Predvidevam, da gre za okvaro motor?ka ali mehanizma, ki proizvaja podoben zvok, za katerega upam, da bo deloval brezhibno po temeljitem ?i??enju ali kaj podobnega. Preden pa se podam v razstavljanje me zanima va?e mnenje in izku?nje. Gre pa za mazdo 6 2,3i.

 

Hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo!

 

Zanima me, ?e je imel kdo podoben primer, da nekaj v motorju zaropota, ko dam kontakt. Najvrjetneje gre za loputo za regulacijo zraka, ki se nastavi ko dam kontakt. Ob?asno se zgodi, da je zvok podoben, kot da bi bil pesek v sistemu, ki bi ga loputa drgnila ob steno ohi?ja (plastike). Zvok ni vedno sli?en, nisem pa ?e ugotovil, kaj bi lahko vplivalo na njega (zunanja temp, hladen/topel motor...). Predvidevam, da gre za okvaro motor?ka ali mehanizma, ki proizvaja podoben zvok, za katerega upam, da bo deloval brezhibno po temeljitem ?i??enju ali kaj podobnega. Preden pa se podam v razstavljanje me zanima va?e mnenje in izku?nje. Gre pa za mazdo 6 2,3i.

 

Hvala

 

?e letnik pa ti bom-o svetovali.

Tisti "pesek" je verjrtno takrat ko ti avto koplje ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Letnik je 2004, hrup pa se pojavi ko dam kontakt in se pri?ne saug nastavljat, torej preden zalaufam ma?ino.

 

Ni panike, meni tudi malo po?kloca pod haubo, probaj izklopit klimo,ventilacijo in poizkusi, druga?e loputa prostega teka narahlo bren?i ampak to se sli?i samo ?e dvigne? pokrov motorja.

Se pa vedno sli?ijo tudi motor?ki za nastavitev vi?ine ?erometov, to je ?e najbolj verjetno.

Naredi test pri?gi lu?i in potem daj kontakt in bo? sli?al tisti zvok ki te moti, potem pa vzemi kontakt in po?akaj malo in ?e enkrat daj kontakt in bo? videl da tega ropotanja takrat ne bo ve?.

Lu?i pusti pri?gane ko vzame? kontakt !

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
Guest 2.3benz

Zdravo!

 

Zadnje ?ase sem bil veliko odsoten, ?ez praznike, ko sem bil doma pa mi internet ni delal :( . Hvala za nasvete, sm probal tole z lu?mi in res v drugo ne ropota, tako da je zgleda glasen motor?ek za lu?i :D . Sem si kar oddahnil, ker sem mislil, da je kaj narobe z loputo za zrak, kar pa verjetno nebi bilo poceni. ?e ankrat hvala YavarYe X6V6.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo!

 

Zadnje ?ase sem bil veliko odsoten, ?ez praznike, ko sem bil doma pa mi internet ni delal :( . Hvala za nasvete, sm probal tole z lu?mi in res v drugo ne ropota, tako da je zgleda glasen motor?ek za lu?i :D . Sem si kar oddahnil, ker sem mislil, da je kaj narobe z loputo za zrak, kar pa verjetno nebi bilo poceni. ?e ankrat hvala YavarYe X6V6.

 

Loputa za zrak je na zajlo in ni elektri?na in sploh ne more ropotat, ?e pa bi crknila(kar se ne bo zgodilo) pa ja super duper pocen ker NI elektri?na. :danzoman:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.