Skoči na vsebino

Razni zanimivi posnetki in članki


Z M A J

Priporočeno sporočilo

pred 2 urama je godlike napisal:
VECER.COM

Vožnja od Dutovelj proti Komnu se za 43-letnega voznika iz Hrušice na Gorenjskem včeraj ni...

Na štop je izgleda šel....

 

Nekaj podobnega je uspelo mojemu kolegu pred 25 leti. Je pa srna šla skozi vetrobransko steklo, polomila sopotnikov sedež in umrla na zadnji klopi Suzuki Swifta. Njemu na srečo nič.

  • Začuden 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je godlike napisal:
VECER.COM

Vožnja od Dutovelj proti Komnu se za 43-letnega voznika iz Hrušice na Gorenjskem včeraj ni...

Na štop je izgleda šel....

 

Evo ni imel piščavke.... 😁🥴😉

  • Haha 2
  • Začuden 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Boss napisal:

Joj Bini... zdaj pa že mal usodo izivaš. :hudicek:

Ko se najde kateri, ki ima piskača in povozi srno mu dam za pir... 😉

  • Haha 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Bini napisal:

Ko se najde kateri, ki ima piskača in povozi srno mu dam za pir... 😉

 

Če si že tolk siguren mu pa škodo poravnaj. 😁

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Bini napisal:

Od gorenjca še za pir nebi dobil... 😁

A za pir bo dal, če še piščalke noče kupit.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo novinarji pa so pojave...

 

WWW.ROBIN.SI

Okoli 7.30 zjutraj so koprski policisti dobili obvestilo, da se je na cesti od Dutovelj proti Komnu srnjak zaletel v vozilo in pristal na sedežu. Ugotovljeno je

 

Pravkar sem zvedel, da je tole na sliki srnjak. Sveto sem bil prepričan, da je jelen...

 

Me pa to spominja na dogodek izpred let, ko sem stal na pašniku, na katerem so se pasle moje koze. Pa pride mimo ženska z otrokom in me vpraša:

- "Oprostite, si lahko malo ogledamo? Veste, otrok še nikoli ni videl krave v živo..."

 

Sem samo odgovoril, da lahko ampak naj se ne dotika ograje, ker je električni pastir pa da koga ne strese. In sem šel...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz pa menim, da je prišlo do trka z jelenom iz dveh razlogov.

Prvi: tako kot pravi Bini, človek na kombiju ni imel piščali.

Drugi: na obcestnih stebričkih ni bilo nameščenih modrih odsevnikov ki enako učinkovito preprečujejo trke z divjadjo.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Slivka napisal:

Samo novinarji pa so pojave...

 

WWW.ROBIN.SI

Okoli 7.30 zjutraj so koprski policisti dobili obvestilo, da se je na cesti od Dutovelj proti Komnu srnjak zaletel v vozilo in pristal na sedežu. Ugotovljeno je

 

Pravkar sem zvedel, da je tole na sliki srnjak. Sveto sem bil prepričan, da je jelen...

 

Me pa to spominja na dogodek izpred let, ko sem stal na pašniku, na katerem so se pasle moje koze. Pa pride mimo ženska z otrokom in me vpraša:

- "Oprostite, si lahko malo ogledamo? Veste, otrok še nikoli ni videl krave v živo..."

 

Sem samo odgovoril, da lahko ampak naj se ne dotika ograje, ker je električni pastir pa da koga ne strese. In sem šel...

Ni čudno, da gre svet v k****c....

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 urami je Slivka napisal:

Aaaa, ne, ne in ne! Že od nekdaj je zmeraj za vse kriv Janša. A zdaj bo pa kar naenkrat pa Golob za nekaj kriv? To pa ne gre tako...

Ja zdej je Golob, pol k se bo zamenjalo bo pa spet Janša... delo je treba deliti.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Treba se bo navaditi na tako sranje. Sploh dokler bo vodilna banda forsirala prehod na el. sranja...

 

WWW.24UR.COM

Obsežen kolaps elektroenergetskega sistema, kot ga na območju še ne pomnijo, je prizadel dele Hrvaške...

 

  • Všeč 2
  • Žalosten 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

WWW.RTVSLO.SI

22. junija 1974 sta se edinkrat srečali reprezentanci Zvezne republike Nemčije in Nemške demokratične republike. V 3. krogu skupinskega...

 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse gre v maloro res... 

 

WWW.DNEVNIK.SI

Kako težko je bilo pričakovano odprtje prve restavracije s hitro prehrano KFC v Ljubljani dokazuje dolga kolona...

 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 22. 6. 2024 ob 14:03 je FuManchu napisal:

Treba se bo navaditi na tako sranje. Sploh dokler bo vodilna banda forsirala prehod na el. sranja...

 

WWW.24UR.COM

Obsežen kolaps elektroenergetskega sistema, kot ga na območju še ne pomnijo, je prizadel dele Hrvaške...

 

Točno zaradi toplotnih črpalkarjev in EV-jev, je vedno več UPS-ov pri hiši.

 

Včasih je bil izpad ob nevihti. 1-2x na leto. Zdaj pa so tak 3x na mesec.

 

Pozimi je sosed ugotovil, da ena faza ne dela. Črpalkarji so jo prekurili in pol kraja je bilo brez tiste faze. Na srečo naša panzerka ni na tisti fazi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tukaj malo mešate še TČ zraven v debato, ker projektanti in inštalaterji niso sposobni zdimenzionirati ene TČ optimalno in nabijejo moč v višave, čeprav ni treba. To pa zato, ker so vsi nesposobni lenuharji, ki se jim ne ljubi ukvarjati s podrobnostmi objekta.

Pri avto polnilnici težko kaj optimiraš. Če imaš 50 kWh baterijo in bi jo rad čez noč napolnil, je vse skupaj kristalno jasno.

 

Za primer: Sam ogrevam 230 m2 na 24°C preko talnega s toplotno črpalko voda-voda z ogrevalno močjo 6 kW, električna moč cca. 2 kW, pa vse supaj je neodvisno od zunanje temperature!! Si kdo še to upa v Sloveniji? Če greš pa k severnjakom je pa to standard, samo znati je kaj treba in se malo pomujati. Pa nimam po modernih standardih izoliranega objekta. Pa še hladim se poleti pasivno s skoraj nič električne porabe. Za redundanco pa 10 kW tolpozračni kamin z razpihi toplega zraka po celi hiši, ki ga lepo kurim zraven tudi za gušt pozimi pri odprtem oknu, če je prevroče. Če je pa res prevroče pozimi pa še hlajenje vklopim. 😁

 

Pa preden dobim, da nimajo vsi možnosti voda-voda TČ, bom rekel samo, da jih kar nekaj ima in se ne odloči za to opcijo, ker je začetna investicija višja in malo več je dela. Marsikdo, ki pa nima, bi lahko šel pa na zemlja-voda, pa vsi raje gonijo zrak-voda, kjer pa vsi vemo kaj se zgodi ko zunanja temperatura pade k nižjim vrednostim.

 

Je pa res, da sem sistem sam zasnoval in zoptimiral do skrajnosti, pa marsikaj naredil sam - verjetno ni za vsakega. Takšne sisteme bi za ogromne denarje prodali v nekih inštalaterskih firmah. Hočem pa povedati, da če bi se v le-teh malo spravili zraven z glavo, bi se mariskaj dalo narediti za pameten denar, pa še zaslužiti zraven. Gledajo pa vsi samo na marže pri ventilih...

Popravljeno od Agerg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da, seveda. Saj sem napisal da je izjema. Pa ni treba, da bi bila. To je bil pomen mojega odgovora.

 

Drugače pa je še vse en kup porabnikov, ki si jih danes ljudje navlečejo v hiše in nič ne razmišljajo o konični priključni moči in faktorju souporabe, kot pa samo avto in TČ. En kup grelcev vsepovsod, pa vsak po 1 kW. Potem pa imaš... Že indukcije v kuhinjah so glede na včasih ohoho. Pa če je bil prej plin, zdaj je pa povsod skoraj indukcija, je že tudi kar razlika. In tako dalje...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.