Skoči na vsebino

Razni zanimivi posnetki in članki

Ustvari kratki URL


Z M A J

Priporočeno sporočilo

pred 34 minutami je Shrek napisal:

Važno je, da so subvencije in da imajo posamezniki korist. 

Posamezniki?zmeden?, vsi penzjonisti, dijaki študenti, skoraj vsi.... 😉

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Posamezniki pri subvencijijah... 

Penzionisti so pa tak moteči na vlaku. Največjo zdraho delajo. Pa gužvo na vlakih, s katerimi se delavci vozijo v službo in domov... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 33 minutami je Shrek napisal:

Posamezniki pri subvencijijah... 

Penzionisti so pa tak moteči na vlaku. Največjo zdraho delajo. Pa gužvo na vlakih, s katerimi se delavci vozijo v službo in domov... 

Bolje, da na vlaku kot na cesti.... 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Shrek napisal:

Posamezniki pri subvencijijah... 

Penzionisti so pa tak moteči na vlaku. Največjo zdraho delajo. Pa gužvo na vlakih, s katerimi se delavci vozijo v službo in domov... 

Ne bom rekel,da so mi moteči,k imajo pravico se peljati...a drži 100%...so nestrpni,tečni,glasni,se prerivajo,mislijo,da se jim vsi moramo "klanjati",da imajo oni " komando"....in še veliko bi lahko naštel...a kar mene najbolj moti-se obnašajo,kot da je njim dovoljeno vse.

Redno vozim "pohorca" do Kopra,in gor je cca.80% penzionerjev...in da vidiš kako svinjarijo za sabo pustijo...smetišče z veliko začetnico...pa je na Stadlerjih več kot dovolj smetnjakov....se mi cistilke zmeraj smilijo...morajo včasih tudi 2x odnesti tiste vreče z smetmi...

Je pogosto lahko mladina vzor njim.

 

Si nebi nikoli mislil,da bom kaj takega napisal.. samo ko to enkrat vidiš.....in vedno znova,in znova,in znova....

 

Kar se pa zastonj karte tiče-jaz bi jim dal 4 vožnje na mesec,ostalo pa plačaj polno karto-dost imajo.

  • Všeč 2
  • Ljubim 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je skritikrt napisal:

Ne bom rekel,da so mi moteči,k imajo pravico se peljati...a drži 100%...so nestrpni,tečni,glasni,se prerivajo,mislijo,da se jim vsi moramo "klanjati",da imajo oni " komando"....in še veliko bi lahko naštel...a kar mene najbolj moti-se obnašajo,kot da je njim dovoljeno vse.

Redno vozim "pohorca" do Kopra,in gor je cca.80% penzionerjev...in da vidiš kako svinjarijo za sabo pustijo...smetišče z veliko začetnico...pa je na Stadlerjih več kot dovolj smetnjakov....se mi cistilke zmeraj smilijo...morajo včasih tudi 2x odnesti tiste vreče z smetmi...

Je pogosto lahko mladina vzor njim.

 

Si nebi nikoli mislil,da bom kaj takega napisal.. samo ko to enkrat vidiš.....in vedno znova,in znova,in znova....

 

Kar se pa zastonj karte tiče-jaz bi jim dal 4 vožnje na mesec,ostalo pa plačaj polno karto-dost imajo.

Ni problem v zastonj kartah za upokojence, problem je v ljudeh in vedno večjo nekulturo in neprimernim obnašanjem pri nas. 

Tudi v Italiji imajo upokojenci zastonj določen javni prevoz, a so vsaj v večini na avtobusih in vlakih daleč bolj kulturni kort pri nas. 

Podobno je na plažah pri nas na obali. Med tednom, ko so letos večinoma le domačini na plažah, tujcev je letos bolj za vzorec, je med tednom v redu. Za vikende, ko pa pridejo cele horde ljudi iz notranjosti z autobusi, avtomobili in ostalimi prevoznimi sredstvi, ostanejo za njimi na plažah  cela smetišča (prazne piksne od piv, čiki, papirčki...) 

Tukaj je glavni problem. Vemo, zakaj je tako, a ne? 

 

  • Všeč 5
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Alex napisal:

Ni problem v zastonj kartah za upokojence, problem je v ljudeh in vedno večjo nekulturo in neprimernim obnašanjem pri nas. 

Tudi v Italiji imajo upokojenci zastonj določen javni prevoz, a so vsaj v večini na avtobusih in vlakih daleč bolj kulturni kort pri nas. 

Podobno je na plažah pri nas na obali. Med tednom, ko so letos večinoma le domačini na plažah, tujcev je letos bolj za vzorec, je med tednom v redu. Za vikende, ko pa pridejo cele horde ljudi iz notranjosti z autobusi, avtomobili in ostalimi prevoznimi sredstvi, ostanejo za njimi na plažah  cela smetišča (prazne piksne od piv, čiki, papirčki...) 

Tukaj je glavni problem. Vemo, zakaj je tako, a ne? 

 

+100

 

Za karte sem napisal max.4,ker so naši klošarji-penzionerji pogruntali,da lahko zimo preživijo na vlaku...najslabsi primer je ravno vlak 604/605...se naguzijo na vlak z vozičkom in vso kramo vred...se vležejo v nizkem podu na tiste sedeže,ki se dvignejo...in zasedejo 5 ali več sedežev,in z tem tudi kolesa tja ne morejo obesiti...in se furajo Lj/Kp...samo na končni postaji mora dol do 20min. do odhoda,in točno vedo,kdaj mora strojevodja odblokirati vrata...se naguzijo prvi na vlak in "jovo na novo".

Zasmradijo oba končna oddelka (1/2 Stadlerja),da gre potnikom na bruhanje, in se nimajo kam umakniti...a dol jih ne moreš zmetati,ker ima veljavno "zastonj" vozovnico...

Je teh smrduhov že enih 12-13...in se med sabo menijo kdaj bo kdo in kam...

Pozimi se cel dan furajo,poleti pa bolj čez dan,da so na klimi,ponoci pa poležavajo po parkih...

 

Kot sem rekel-4 vozovnice na mesec in to je to...jaz nebi dal več.

  • Všeč 2
  • Ljubim 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Joj nisem vedel,da so taki packi,ker se redko vozim z vlakom,ko pa se se vozim od doma do zasavja in ne vidim takih primerov. Za take bi uvedli plačilo dodatne prtljage in bi rešili problem. Za svinjače pa velike kazni (100€) povsod ne samo na vlakih,pa je problem rešen.....:nevem:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bini napisal:

Joj nisem vedel,da so taki packi,ker se redko vozim z vlakom,ko pa se se vozim od doma do zasavja in ne vidim takih primerov. Za take bi uvedli plačilo dodatne prtljage in bi rešili problem. Za svinjače pa velike kazni (100€) povsod ne samo na vlakih,pa je problem rešen.....:nevem:

 

 

Ne vidiš jih,ker se ne voziš z regionalci.. oni ciljajo na take,kjer je ziher Stadler,da lahko leži čez 5-6 poklopnih sedežev,in kjer vožnja brez prestopanja traja čim dlje...najboljše brzi Maribor-Koper ali Hodoš-Koper in nazaj.

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko se žena z vlakom vozi med šol.letom v službo jo jezi, ko sedijo šolaji čez dva sedeža ali imajo noge na sosednjem sedežu... 🥴

Ko jim reče za prostor jo skoraj ubijejo s pogledom.... 🤣

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je Bini napisal:

Ko se žena z vlakom vozi med šol.letom v službo jo jezi, ko sedijo šolaji čez dva sedeža ali imajo noge na sosednjem sedežu... 🥴

Ko jim reče za prostor jo skoraj ubijejo s pogledom.... 🤣

To pa sem tako alergičen,če z čevlji...takoj rečem,da se naj presede tja,kjer je imel čevlje gor...

Tud če brez čevljev...mi ni lih higijenično...

Če pa gre za en sedež...torba na sedežu ipd...jaz bi samo dol vrgel,al pa se mu samo vsedem na noge...bo takoj kričal🤣.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Shrek napisal:

Ha ha... Jaz sem samo grdo pogledu, pa se je torba sama umaknila... 

Saj niso vsi isti, eni dajo prostor tudi, če jih lepo pogledaš.... 😁

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je g.Wankel napisal:

LPP ma skor isto shemo kot 50 let nazaj, postaje so pa na 100m.

 

Iz Viča v Nove Jarše cca 7,5km z LPP in enim prestopanjem imam do službe od 40-50min. Z avtom po obvoznici 15km pa 15minut. Torej kdo mi bo pri takem super javnem prevozu plačal tisto uro več izgubljenega časa dnevno? Nihče, torej če kolikor toliko cenim svoj čas pač ni druge kot z avtom.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni interesa novo mrežo avtobusnega prevoza po LJ naredit... Pokasirajo ohoho, zakaj bi si nove potnike iskali. 

Subvencije na prevožen km, ne pa na prepeljan potnik... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Shrek napisal:

Ni interesa novo mrežo avtobusnega prevoza po LJ naredit... Pokasirajo ohoho, zakaj bi si nove potnike iskali. 

Subvencije na prevožen km, ne pa na prepeljan potnik... 


Pa samo del bi bil na novo linije uvest. Raziskavo narest, pa risat na novo, pa folk obvescat o spremenjenih linijah, kdo pa ma cajt vse to delat

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je g.Wankel napisal:

Kako to misliš, treba ni? 🙂

Pol tudi ni potrebe po tretjem pasu in drugem tiru. Sej stvar funkcionira, samo počasi 🙂

 

A kdo igra Cities Skylines btw? 🤣

 

Mam instalirano, samo ne
Ce me kaj takega prime, mam rajs transport tycoon :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je g.Wankel napisal:

Kako to misliš, treba ni? 🙂

Pol tudi ni potrebe po tretjem pasu in drugem tiru. Sej stvar funkcionira, samo počasi 🙂

 

Ja, mislim da za tiste na LPP ni treba, ker imajo šihte brez da kaj posebnega naredijo in niso dodatno plačani od uspešnosti prevoza. Tako kot javni sektor, itd. Zato mislim da ni treba. Za ljudi se jim pa jebe. Je tudi eden izmed razlogov, da sem iz življenja zbrisal dnevne migracije in idejo, da bi živel v nekih hribih...

Popravljeno od Agerg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bi samo prosil,da ne vse javne uslužbence metati v isti koš...vemo kje sedijo odgovorni...

Jaz npr. (strojevodja na SŽ za tiste,ki tega še ne vedo)...se vsak šiht,ko vozim potniški vlak trudim,da bi zmanjšal zamudo...mi je žal potnikov...res.....pol pa dobiš v roke dokument P-13 za počasne vožnje...npr. pred lih enim tednom,ko sem peljal "Pihorca" v Koper, in našteješ od Hodoša do Kopra 57 počasnih voženj...od teh večina 50 in 30km/h...nekatere tudi večkilometerske...se lahko strojevodja "na popek meče"...in gas/bremza,da letijo kufri po glavah potnikov,pa ni šanse,da nebi bila katastrofalna zamuda.

Pa če not dobiš npr. par minut...pa čakaš na uvozu Lj.,ker te prometnik ne more "not vzeti",ker mu varnostna naprava še iz "socializma" ne pusti zaradi gužve...

Prej 35 let nič v železnice vloženo,sedaj pa so zavohali denar in "vse naenkrat"...

Lahko se dobesedno raztrgaš na dva kosa,pa je vseeno "katastrofa'...žal🥺

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej ne jemat to tako osebno, da je to napad nate kot strojevodjo ampak je to splošno nezadovoljstvo z železnico, avtobusi in drugo.

 

Gre za to, da ljudje tudi cenimo svoj čas in pač dokler bom iz Lj v Koper potoval 3 ure z vlakom tega pač ne bom koristil, ker enostavno s svojim prevozom to narediš v dobri uri. Štartaš, kot želiš, od doma, iz službe, lahko imaš s sabo več prtljage itd itd.

 

To je problem današnjega časa v Sloveniji - silijo in silijo v uporabo javnega prevoza, ampak ta razen cenovno ni konkurenčen osebnemu prevozu pa če se vsi na glavo obrnjejo, breakdencajo po trepalnicah in si zobe brusijo na keramiki.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mojih 5 centov... 

Do službe imam z avtom teoretično 1 uro, praktično pa uro pa pol. Z vlakom pa, če ni zamude v službo uro 40, domov pa uro pa pol... Vozim se z vlakom. Ja, zgubim uro na dan... Ampak. 

Če v službi delaš, si po osmih urah utrujen... Da bi se pol še uro in pol vozil z avtom...ne, hvala. Zadremaš tik tak...pa vroče, pa hladno, pa radar, pa sneg, pa dež... 

Drugače je za tiste, ki se pridejo odpočit v službo. 

Vozim se z vlakom, ker imam možnost. 4 km do železniške postaje, od vlaka do službe pa 50 metrov... 

Tisti, ki pa potujejo v službo z avtom, so pa egoisti. Vsem se mudi v trgovino in gostilno, da bi se pa 5 ali 10 minut počakali in se trije ali štirje v avtu vozili, to pa ne... 

Popravljeno od Shrek
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.