Skoči na vsebino

Razni zanimivi posnetki in članki

Ustvari kratki URL


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Ko sem bil še zvesti navijač F1 in sem tole gledal v direktnem prenosu pa je Alešič tulil k zmešan.

 

No ja sej je tulil skos

 

 

  • Všeč 4
  • Ljubim 2

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

WWW.24UR.COM

Že več kot pol stoletja ves svet ve za jugoslovansko stevardeso Vesno Vulović, ki je čudežno preživela padec letala z 10.000 metrov. Šele...

 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj ne, da bi prav na veliko prebiral Žurnal, ampak tale test sem pa prebral...

 

WWW.ZURNAL24.SI

Kako čudno se v povezavi z dizlom sliši beseda posebnež. CX-60 je res posebnež. Mazda "lovi ribe" v ribniku, kjer ni veliko ribičev. A njena poteza, da na trg pripelje SUV z dizelskim šestvaljnikom, se zdi še...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

WWW.RTVSLO.SI

Pivovarna Union praznuje veličastno 160-letnico obstoja, kar je pomemben mejnik v zgodovini ene najstarejših slovenskih blagovnih...

 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Žalostna realnost. Sem tudi jaz tako mislil včasih, potem pa vidiš, da za večino nekih firm, ki pridejo v stanje za prodajo, ni drugega kupca kot tujec. Enostavno jih pri nas ni. Lahko bi za kaj poizkusili vztrajati, samo za večino zgodb ni kapitala in trga, ki pa s tujino pride, če je ta interes. Par takšnih zgodb poznam. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Agerg napisal:

Žalostna realnost. Sem tudi jaz tako mislil včasih, potem pa vidiš, da za večino nekih firm, ki pridejo v stanje za prodajo, ni drugega kupca kot tujec. Enostavno jih pri nas ni. Lahko bi za kaj poizkusili vztrajati, samo za večino zgodb ni kapitala in trga, ki pa s tujino pride, če je ta interes. Par takšnih zgodb poznam. 

Naši "kupci" imajo raje "zaslužen" denar shranjen v tujini. Tako, da ni interesa v Sloveniji za nakupe. Ker potem bi bilo potrebno zavihati rokave in s svojim znanjem kaj narediti. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fanta Slovenija je na vrhu kandidatk kar se tice kadra in industrije. Problem so dajatve v naši lepi. Zakaj so vsi servisni centri v Romuniji, Bolgariji, Turciji? Kader ni cenejsi...,nasi hrvatje in Romuni imajo neto veliko vecje place, bruto pa pride firmo izredno manj ce ma 100 ali vec ljidi tam...

  • Všeč 2
  • Zmeden 1

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sigurno je tudi to eden izmed problemov, ki jih ni malo. Hotel sem poudariti enega, ki je kar velik. Kot sem omenil, je tule pri nas podjetje Juteks, verjetno ga poznate, delajo talne obloge. Meni je bilo to vedno znano, kot neka zanikrna proizvodnja drugorazrednih talnih oblog, pa brez zamere.

Potem sem pa na neki lestvici videl, da to podjetje danes proizvede okrog 100.000€ dodane vrednosti na zaposlenega. Tu zdaj ne bom razlagal, kaj to pomeni, tisti ki veste, vam je jasno. Pa sem šel malo raziskati in ugotovim, da je bilo leta 2012 prodano tujcem. Ti so v firmo prinesli sistem, organizacijo, znanje je pa bilo že tu. Samo zaposleni so raje šrot proizvajali, pa še kaj za sebe pofušali, kot pa se ukvarjali s produktom. No, tujcem je jasno kaj morajo narediti in od takrat je izgleda nek red. Pa da ne pozabim, kakšen velik trg se je odprl pod novim lastnikom - prej so bile to samo sanje oz. potencialna desetletja truda, da ti podobna stvar uspe. Ne rečem, da ni možno, samo v bogih 30 letih odkar se je sesula prejšnja država, pač to ne gre.

Kot slišim je podobna zgodba s proizvodnjo mešalcev za beton (hruške) v Kočevju. Odkar so tujci prevzeli to laufa. Ni pa to več vrtec za jugoslovanske lenobe, ki čakajo na penzijo. Tačas pa fušajo po svojih kmetijah in hostah. Ker ni bilo nič posebnega, da v primeru lepega vremena, je pol proizvodnje vzelo fraj za košnjo.

Popravljeno od Agerg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Agerg napisal:

Sigurno je tudi to eden izmed problemov, ki jih ni malo. Hotel sem poudariti enega, ki je kar velik. Kot sem omenil, je tule pri nas podjetje Juteks, verjetno ga poznate, delajo talne obloge. Meni je bilo to vedno znano, kot neka zanikrna proizvodnja drugorazrednih talnih oblog, pa brez zamere.

Potem sem pa na neki lestvici videl, da to podjetje danes proizvede okrog 100.000€ dodane vrednosti na zaposlenega. Tu zdaj ne bom razlagal, kaj to pomeni, tisti ki veste, vam je jasno. Pa sem šel malo raziskati in ugotovim, da je bilo leta 2012 prodano tujcem. Ti so v firmo prinesli sistem, organizacijo, znanje je pa bilo že tu. Samo zaposleni so raje šrot proizvajali, pa še kaj za sebe pofušali, kot pa se ukvarjali s produktom. No, tujcem je jasno kaj morajo narediti in od takrat je izgleda nek red. Pa da ne pozabim, kakšen velik trg se je odprl pod novim lastnikom - prej so bile to samo sanje oz. potencialna desetletja truda, da ti podobna stvar uspe. Ne rečem, da ni možno, samo v bogih 30 letih odkar se je sesula prejšnja država, pač to ne gre.

Kot slišim je podobna zgodba s proizvodnjo mešalcev za beton (hruške) v Kočevju. Odkar so tujci prevzeli to laufa. Ni pa to več vrtec za jugoslovanske lenobe, ki čakajo na penzijo. Tačas pa fušajo po svojih kmetijah in hostah. Ker ni bilo nič posebnega, da v primeru lepega vremena, je pol proizvodnje vzelo fraj za košnjo.

Enako je z Fruktalom, pa Elanom, pa barcaffe, pa Tomos, pa Lama Dekani

... Skratka, v večini primerov tujec naredi čistko z presežniki delavci, ki v marsikaterem primeru sploh ne vedo, kaj je njihovo delo. Nato produkte, ki niso rentabilni ukine, ustavi nove produkte, po katerih je trenutno povpraševanje, hkrati modernizira proizvodnjo in gasa.

No, potem je pa tukaj naša predraga država z neugodno klimo za godpodarstvo in v mnogih primerih tujci obupajo nad mami po par letih in preselijo proizvodnjo južneje od nas. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej zaključek: vse v svetu priznane firme smo prodali tujcem, ki so pobrali, kar je bilo vrednega in zaprli... Sm kmet an s hribu doma, pei ne zastopm... Kej je to biznis stoletja? Mislm, prodaš en bot. An potlej nisi več gazda. Alora, vs čs smo teli jmat svoje, k smo to dobl, smo pa prodal tujcm... An zdej lohko spet jočemo dalje, kk smo bogi an de smo hlapci...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam, da so tudi drugi primeri tega, ki so bolj znani, samo mene je v primeru Juteksa presentil podatek, ki sem ga omenil, ki je res odstrelil v nebo. Takšne dodane vrednosti niti približno ne vidiš v vsaki firmi in je res kar razlika glede na prej.

 

Pa ne vem, če je v primeru Juteksa in omenjenega podjetja iz Kočevja imela kaj veliko politika zraven. Tu sta se firmi prodali in delata naprej s polno paro, drugje so drugi interesi zadaj in je vse samo malo manjše crkovanje kot je bilo prej...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je jures napisal:

Fanta Slovenija je na vrhu kandidatk kar se tice kadra in industrije. Problem so dajatve v naši lepi. Zakaj so vsi servisni centri v Romuniji, Bolgariji, Turciji? Kader ni cenejsi...,nasi hrvatje in Romuni imajo neto veliko vecje place, bruto pa pride firmo izredno manj ce ma 100 ali vec ljidi tam...

No ja. Hrvaške neto plače so za isto delovno mesto nižje.

Penzije krepko.

 

Pri nas je delavec obdavčen fejst, dobiček pa manj. Za to poznam kar nekaj tujih podjetij, ki dobiček ven vozijo preko Slovenije.

 

Tudi v Belgiji zapirajo tovarne. Zdaj VW, Ford je že zdavnaj. Žal se vse zaradi dobička seli na poceni trge, tu pa ostane in preživi višje tehnološka roba. Žal smo slovenci tako nori, da nič slovenskega ni dobro.

Sem dva poslušal pred leti v Bauhausu. Pravi prvi, kaj kupuješ Armalovo pipo, vzami Grohe je boljši, Armal ni več to to. In si obrnil Groheja, je delal Nemčija, Španija  Kitajska in Slovenija (Armal). Ampak naše žal za slovence ni dobro.

Imam še kar nekaj takih na zalogi.

Popravljeno od godlike
  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj Armal je tudi med tistimi, ki niso več v slovenski lasti… ;) 

 

WWW.DELO.SI

Armal je prestrukturiran, zdaj nov lastnik.

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Jest napisal:

Saj Armal je tudi med tistimi, ki niso več v slovenski lasti… ;) 

 

WWW.DELO.SI

Armal je prestrukturiran, zdaj nov lastnik.

 

To je bilo 15 let nazaj. Ko bi ga z zvestobo reševali.

Zdaj je pa v stečaju, če se ne motim.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tuji lastniki, ki tudi investirajo se vprašajo kaj in kako se nekaj dela in potem to z slo delavci delajo dobro (in pravilno oz.prave izdelke)...večina yu firm je pa delala nekaj zato da so delali (kompleks važno da delamo, četudi slabo ali nepravilno (nepravilne produkte, npr.primer planike, ki je delala top kvaliteto čevljev , ampak zgrešene linije ki jih noben ni kupoval...))  pol pa stečaj....veliko firm so pa t.i.kvazli politični managerji (=tajkuni) uničili in potem jim niti tuji investitorji ne morejo več pomagati (razni šroti, bavčarji, kordeži, šešoki, časarji in še in še.....) in zdaj smo kjer smo, politiki pa se kar svojo mantro naprej gonijo....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ni to jasno pri vseh stvareh. Ljudem ne sme it predobro in kadarkoli bo prišla ugodna zadeva jo je treba spodnest. Pa naj bo to zbiranje plastičnih zamaškov, domača FV oskrba z elektriko, ugodne cene energentov itd itd. Vsepovsod najdejo način kako to zjebat, da ne bi slučajno kdo od navadnih ljudi profitiral vsaj malo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Imaš dve slike od zunaj...ta izolacija je še od prej...baker z izolacijo,odtok kondenza (32mm fi kanalizacijska),odvod kondenza zunanje enote (samo če greješ pozimi pri minusu) in kabel za štrom je vse še od prej...Januar 2018 Izolacija pa ni nič preperela...povečaj😉  Vse je odvisno od tega,al je speljana pod pokrov al ne...k če ni,pol pada gor dež,zmrzuje,in jo razdrobi. Podobno je na moji toplotni črpalki...bom slikal,in objavil....tudi moram še zrihtati😅...ma. nikoli ni konec,zmeraj se kaj najde🥺 Si imel prav...midva sva dober tim😄😉👍   Ob priliki,če boš kaj preklopil,k sedaj se ponoči že malo ohladi...mal napisi kako greje...marsikdo je verjame,kako dobro to dela...
    • Tega sicer ne vem, je pa Simon poudaril, da so vse bistvene stvari zamenjane, tako da prevoženi kilometri mene niti ne bi skrbeli v primeru nakupa.
    • Kaj pa tista nova kolesarska v bližini BLOŠKE POLICE, je že kdo vozil tam okrog?
    • Nexen Winguard Snow G WH2 TL 205/60 R16 92H E 6-7mm profila DOT 2619   Cena za vse 4: 50€
    • Tole sem sprobal danes, samo da sem se izognil tisti cesti Dobrova-Horjul, ker je prenevarna, sem šel na Polhov Gradec pa potem čez hrib v Horjul in nato do Vrhnike ter nazaj v Lj. Je dobrih 50km pa moram rećt, da je zelo prijetna zadeva in zelo razgibana, da ni dolgočasna. Je zapisana v moji beležki, da bo tole destinacija za 50km krog. Edina zamera... lepo narejeno ampak na celi trasi ni niti enega počivališča/klopce za kolesarje. Sej ne da bi ne vem kako rabil ampak kolesarske v drugih krajih to imajo.   Aja pa kmetje imajo njive, da morajo direkt preko kolesarske. Da bi kdo očistil traktor je pač ZF in na določenih delih je blata na frišno narejeni kolesarki že kar precej.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.