Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

Bom tukaj vprašal. So tepihi za avto enako veliki za limuzino in karavana? Gre se za mazdo6, letnik 2009. Gledring ima na strani samo za karavana, samo dvomim, da je potniški prostor kaj drugačen med karavanom in sedanom oz 5.vratno verzijo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je FuManchu napisal:

The more you look the worse it gets 🤣

 

Ma, ni take hude sile. Jaz ne vozim na Tri Krone, tako da ni neke hude rjavine...

 

Mislim, saj od začetka sem tudi jaz vozil v Tri Krone po dvakrat na leto pa več kot so sprejali tisto olje, bolj je rjavelo. In me je mož prepričeval, da so Mazde nagnjene k rjavenju.

Potem je en model v Čepovanu štalo predelal v delavnico in septembra leta 2018 sem peljal k njemu na protikorozijsko zaščito. Sicer je računal 140€, kar je bilo precej več, kot pri Treh kronah, ampak pri Treh kronah sem bil dvakrat na leto, BTjka pa vedno bolj rejnata. Tu sem plačal pa enkrat. In glej ga zlomka, od takrat naprej Mazda ni več nagnjena k rjavenju...

Sem bil malo po Novem letu spet pri tem modelu, da bi on spet malo pogledal podvozje. Pa je postavil termin kot da sem v bolnici: november 2026. In še najraje vidi, če peljem kam drugam, ker ima preveč dela...

  • Haha 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj torej priporočate, da se preventivno naredi na podvozju, če bi rad Mazdo 6 letnik 2019 še imel nekaj časa brez večjega rjavenja? Pri Meganu sem opazil, da je karoserija prav lepo rjavela tam, kjer so bile zaščitne folije nalepljene, zato mi to ni več všeč, ker ima paradoksalni učinek. Enako pri raznih plastičnih obrobah avtov, ki so neka kvazi off-road izvedba. Najraje tam zadaj za tisto plastiko rjavi vse skupaj, pa še vidiš ne.

Zdaj pri Mazdi, ki je že 5 let stara, ni nikakršnih znakov rjavenja zunaj, za podvozje sem pa pripravljen kaj narediti, če imate kakšen prakičen nasvet.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 urami je Janez007 napisal:

Ko je 10-12 let stara, prodat in kupit mlajšo.

Vsaj na 15 let starosti sem štartal. Vse skupaj je verjetno povezano tudi s količino prevoženih kilometrov pozimi in slanimi cestami. Bomo videli...

Popravljeno od Agerg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 urami je Agerg napisal:

Kaj torej priporočate, da se preventivno naredi na podvozju, če bi rad Mazdo 6 letnik 2019 še imel nekaj časa brez večjega rjavenja? Pri Meganu sem opazil, da je karoserija prav lepo rjavela tam, kjer so bile zaščitne folije nalepljene, zato mi to ni več všeč, ker ima paradoksalni učinek. Enako pri raznih plastičnih obrobah avtov, ki so neka kvazi off-road izvedba. Najraje tam zadaj za tisto plastiko rjavi vse skupaj, pa še vidiš ne.

Zdaj pri Mazdi, ki je že 5 let stara, ni nikakršnih znakov rjavenja zunaj, za podvozje sem pa pripravljen kaj narediti, če imate kakšen prakičen nasvet.

tri krone + met avto zunaj pod nadstreškom

 

ostalo pa samo vozi

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.