Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi

Ustvari kratki URL


jures

Priporočeno sporočilo

pred 20 urami je Haxballer napisal:

Kakšne so kaj vaše izkušnje z GRAWE zavarovalnico? Do zdaj sem bil pri Triglavu, za katerega pravijo, da najmanj komplicirajo, ko do česa pride. Svojo M3 bom moral zavarovati in je GRAWE letos 70€ cenejši (839€), Triglav 910€.

Sicer nisi napisal, kaj boš zavaroval, ali je npr. pri obeh ponudbah enaka odbitna franšiza... Ima pa Triglav več kritij škod pri delnih kaskih od Graweja, kar sigurno ni nepomembno, sploh če delaš več km.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

En komentar bi tule podal, kj sicer nima veze s % popusta za katere se spogajaš. Opažam pa, da v primerjavah cen polic ljudje pozabijo povedati v katerem premijskem razredu so po bonus malus sistemu. Hudičeva razlika je ali je to 1. ali 14. Verjetno kar vsi sklepajo, da so vsi v 1., pa potem v nadaljevanju debate vidim da velikokrat ni tako.

 

To je to slovensko primerjanje cen, glavno da je ceneje kot sosed, pa smo zadovoljni, brez da se da stvari na enak skupni imenovalec. Kot pri bajti kdo koliko pokuri, pozabi se pa najprej pogovarjati o neto m2 in kakšno temperaturo ima kdo rad. Eden, ki pri 21°C špara je lahko večji siromak kot tisti s 24°C v hiši, če bi oba nastavila na 24°C.

Popravljeno od Agerg
  • Všeč 7
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem se pa kar ukvarjal z njo. Najprej sem pomislil, da bi jo opral. Nato sem jo odpeljal na tehnični. Kar je bila zgolj formalnost. Normalno, saj ima komaj 15 let in komaj 220.000 km. Potem sem zanjo plačal še zavarovanje in registracijo. Nazadnje sem ji pa še rezervoar napolnil prav do čepa.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer ze par tednov nazaj, ampak zamenjal zadnje diske, ploscice, celjusti in zavorno olje. Sem ze pozabil kaksen je obcutek, ko zategnes rocno 🤣. Sedaj jo veselo lahko zategujem kaksno leto, dve :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Servis na ženini trojki.

Zadnji diski ( Textar ) so zdržali 60 000km od leta 2019.. in so primerni za menjavo pri naslednjem servisu.

 

 

viber_image_2024-07-30_10-42-44-352.jpg

  • Všeč 2
  • Začuden 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Čeljust ti lepo ne laufa. Zastonj si menjal diske, če nisi tudi čeljusti oz. vodila očistil ali zamenjal.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ob menjavi so bile očiščene vse čeljusti. . Potem še 1x, ko se je pojavilo štekanje. Sedaj pa spet pri servisu čiščenje vseh čeljusti, ker je še bolj štekala sprednja desna. Pa saj to je edina omembe vredna težava Mazde :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je toto89 napisal:

Servis na ženini trojki.

Zadnji diski ( Textar ) so zdržali 60 000km od leta 2019.. in so primerni za menjavo pri naslednjem servisu.

 

 

viber_image_2024-07-30_10-42-44-352.jpg

Ista zgodba pri bivši moji, 3ki mislim.... 😊

1 Mesec nazaj menjane pr.ploščice pri 70kkm(100€ komplet) ,izrabljene do 3/4, za zadnje diske pa bo menjava, ko ne bodo več zadovoljivo zavirali. So pa enaki kot na sliki le leto starejši. Cena pa je 400€ na pooblaščenem servisu..... 🥴

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa zakaj kupujete na uradnem servisu?

 

Evo diski spredaj in zadaj + ploscice ATE. Textar je se cenejsi.

Steka ti cilinder v celjusti tako da lahko vsak dan pucas pa bo isto. Notri pride voda in zarjavi. Klasicna mazdina "greška" al kako bi rekl.

Screenshot_20240802_133809.jpg

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam, da se da ceneje kot na uradnem servisu.

Tale tvoja slika pa ma cene od kdaj?

Treutno je disk +20€ po kosu.

Pa še delo, zavorna tekočina..

 

 

ate.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je toto89 napisal:

Se strinjam, da se da ceneje kot na uradnem servisu.

Tale tvoja slika pa ma cene od kdaj?

Treutno je disk +20€ po kosu.

Pa še delo, zavorna tekočina..

 

 

ate.jpg

.😉 Je za 6ko samo je mal cenej, kje pa kupuješ? 

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja slika je za sestko (mk2). Za trojko je vrjetn se ceneje. Tudi jaz sem menjal zavorno tekocino. Za delo sem jaz dal 70€. Menjava zadnjih diskov, ploscic, celjusti in komplet zavorno olje. Menjal sem 2 tedna nazaj.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je toto89 napisal:

Se strinjam, da se da ceneje kot na uradnem servisu.

Tale tvoja slika pa ma cene od kdaj?

Treutno je disk +20€ po kosu.

Pa še delo, zavorna tekočina..

 

 

ate.jpg

Predlagam, da izdelke shraniš na seznam želja in potem kupiš preko mobilne aplikacije, ker imajo nižje cene

 

 

IMG_1972.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Bini napisal:

kje pa kupuješ?

Autodoc

pred 3 urami je Scr3am napisal:

Za trojko je vrjetn se ceneje

Manj kot 5€

 

Cene na autodoc "zelo nihajo". Če se ne mudi je res dobro shranit pa malo spremljat

pred 3 urami je NevLado napisal:

Predlagam, da izdelke shraniš na seznam želja in potem kupiš preko mobilne aplikacije, ker imajo nižje cene

Ja.. moja slika je pač isti izdelek - ista št. izdelka kot od @Scr3am

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.