Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi

Ustvari kratki URL


jures

Priporočeno sporočilo

Autodoc.

Trenutna cena za mazda 6 GH  textar je : zadnji diski 280mm 40€ na kos in pa 29.90€ so ploscice. Torej komplet zadnja dva diska + ploscice je 130€. Se vedno 3x ceneje, kot uradni servis. 

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po današnji makadamski vožnji je bila potrebna temeljitega pranja in še natankal sem ji 100tko po - 12c/l da vidim kako bo trgala... 😁

(41 l tankal, prevozil 680km) in poraba je dobrih 6 lit/100km.... 🤗

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je SpEkTr napisal:

Tisti ki imate recimo cx30 bencin, kakšni olje dajete notri, če ga kupite sami recimo? Gledam na autodoc pa neke blazne izbire ni?

Nimam CX30, ampak v dinozavra gre tole olje:

MOTORNAOLJA.COM

Kvalitetno sintetično motorno olje Mobil 1 ESP 5W-30 omogoča izjemno zaščito sodobnih motorjev v vseh pogojih ter povečuje moč in...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je SpEkTr napisal:

Tisti ki imate recimo cx30 bencin, kakšni olje dajete notri, če ga kupite sami recimo? Gledam na autodoc pa neke blazne izbire ni?

Odvisno če je X motor, verjetno rabi X motor že 0w20 župco

 

V ostale mazda bencinarje pa 5w30 ACEA A5 ali API SL (ali več, torej SM, SN,..)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je SpEkTr napisal:

Obicn je, ni X.

No, potem natoči kar hočeš s specifikacijo A5 ali SN.

 

Jaz sem vzel Castrol Magnatec A5, na autodoc (https://www.autodoc.si/castrol/21499923), 5 litrov 45,55 eur... pazi ker obstaja tudi 4 litre pakunga

 

Drugače pa @Janez007 kot pravi jemlje original mazdino tukaj (https://olje-dg.si/trgovina/mazda-dexelia-ultra-5w-30/) in je 5 litrov 47,5 eura

 

 

pred 11 minutami je dvorjan napisal:

Nimam CX30, ampak v dinozavra gre tole olje:

MOTORNAOLJA.COM

Kvalitetno sintetično motorno olje Mobil 1 ESP 5W-30 omogoča izjemno zaščito sodobnih motorjev v vseh pogojih ter povečuje moč in...

 

Po specifikacijah je tole olje recimo precej bolj vztrajno kot Castrolov A5 Magnatec oziroma po domače povedano še boljše :)

 

Važno, da ga redno menjaš na 15kkm :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naši M2 so točli tovarniško 10w40

al nekaj podobnega.

 

Ker so bile težave z variabilno jermenico sem šel na Shell.

 

Težave pa je 100% odpravil Ravenol HCL 5w30.

Žal ga v Sloveniji ni več. Sem zadnji 2 leti jemal na Autodocu.

 

Meni so Ravenol olja top. Se pa žal toči trenutno Castrol in Shell/Mobil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je SpEkTr napisal:

Tisti ki imate recimo cx30 bencin, kakšni olje dajete notri, če ga kupite sami recimo? Gledam na autodoc pa neke blazne izbire ni?

Vzemi preverjeno Mazdino 5w-30 in si brez skrbi. Notri gre pa cca 4.3 litra 👍

"Molj1" olja glej na netu! 

IMG_20240806_153258.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 6. 8. 2024 ob 14:16 je dvorjan napisal:

Nimam CX30, ampak v dinozavra gre tole olje:

MOTORNAOLJA.COM

Kvalitetno sintetično motorno olje Mobil 1 ESP 5W-30 omogoča izjemno zaščito sodobnih motorjev v vseh pogojih ter povečuje moč in...

 

To stavim jaz v mojga dizla po priporočilu na formu

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je NevLado napisal:

Priznej da te Mobil sponzorira !!!!!!!!!!

Med drugimi tudi...nexen, premium motorčki ogledal, mobil, zimmerman.. če kej nucaš povej

  • Všeč 1
  • Haha 2

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spet sem jo opral, mi je pa, ko sem zategnil elektronsko ročno, mi je ni do konca. 

 

Svetila je lučka na ročni (utripala), in na armaturni oranžna je utripala ((P)).

 

Ko sem avto ugasnil in ponovno zagnal, pritisnil tipko da jo je odtisnilo in potem ponovno zatisnil je vse delovalo normalno.

 

Kakšna ideja?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Hixxy napisal:

Spet sem jo opral, mi je pa, ko sem zategnil elektronsko ročno, mi je ni do konca. 

 

Svetila je lučka na ročni (utripala), in na armaturni oranžna je utripala ((P)).

 

Ko sem avto ugasnil in ponovno zagnal, pritisnil tipko da jo je odtisnilo in potem ponovno zatisnil je vse delovalo normalno.

 

Kakšna ideja?

Ali pa samo malce hitrejša vožnja vzvratno in pohodiš zavoro (do zaustavitve). Bo očistilo zadnje diske. 😃 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sva se šla včeraj malo ohladit :P ... 

 

image.jpeg

  • Všeč 1
  • Žalosten 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Koliko je slo zavarovanje spet gor?
En kolega je pri triglavu lani imel 1800, letos so mu pa 2400 ponudil. Mi je kr slabo ratal k sem to vidu, tako da bo on 100% sel stran od triglava

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.