Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi

Ustvari kratki URL


jures

Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je Scr3am napisal:

Čestitke. Imel isto lupinico, vendar z 360 bazo :)

Sva kupovala rabljeno, pa je bilo potem treba naredit par kompromisov - vseeno sem zadovoljen, dobil set z vozičkom vred za pol cene novega. Gospa prodala zato, ker bo imela dvojčke, pa jim nič več ne nuca. Je ponudila tudi Passata :lol:

 

Bom pa stolček verjetno kupil nov, pa da bo tist imel 360 nastavek.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej 360 baza je res top. Sem na zacetku mislil, da je to krneki, ampak dokler ne probas neves :D. Tamala je sicer ze prerasla lupinico in imam ze nekaj casa otroski stolcek (isto nuna), ampak sem bazo 360 obdrzal, ker je itq kompatibilna in je res zakon, ko dajes otroka notri in ven. Je vredna svojega denarja :).

Sem pa recimo komplet vozicek nuna demi grow riveted + kosara za novorojencka in lupinico + vsi ostali dodatki k pridejo poleg prodal za 700€. Je bil pa res lepo ohranjen.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Čestitke ... zdaj bo pa treba večji avto nabavit :P ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je NevLado napisal:

Mazda dobila nekaj dodatne opreme... z njo včeraj domov uspešno pripeljal svojega prvega otroka, malo štručko :dudek:

 

 

 

null

 

image.png

Čestitke! 🎉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Menjava filtra zraka motorja in kabine:

 

IMG-5089.jpg
 

Filtr zraka motorja, po 1letu, nekaj manj kot 20K kms:

IMG-5091.jpg
 

Pri 20eurih za oba filtra...😅 ma kakšni servisni intervali nekaj, ni kaj tuhtat. Filtr za kabino zamenjam 2x na leto in imam kabino brez pikice praha! ;) Filtr zraka motorja 1x na leto. Pa da se ne menmo kako enostavno in hitro je to na Mazdi zamenjat. Moj nasvet, filtr zraka motorja po dihtungi z obeh strani povsem na tanko namažem s silikonsko mastjo. Tko sm zihr da se pokrov airboxa res lepo/pravilno usede nazaj na nov filtr. Airbox posesam in spucam z mikrokrpo. :)  

 



 

  • Všeč 5
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 urami je Scr3am napisal:

Ej 360 baza je res top. Sem na zacetku mislil, da je to krneki, ampak dokler ne probas neves :D. Tamala je sicer ze prerasla lupinico in imam ze nekaj casa otroski stolcek (isto nuna), ampak sem bazo 360 obdrzal, ker je itq kompatibilna in je res zakon, ko dajes otroka notri in ven. Je vredna svojega denarja :).

Sem pa recimo komplet vozicek nuna demi grow riveted + kosara za novorojencka in lupinico + vsi ostali dodatki k pridejo poleg prodal za 700€. Je bil pa res lepo ohranjen.

Evo to je super slišat iz prve roke - je pa tko, da je pri teh stvareh bolš mal drago opazovat kaj dela ob inštalaciji pa pol vidiš kje si :lol:

 

Jajaja sej so take cene, midva sva dala mislim da 640 za mix next? Isto komplet vse z bazo. Top roba. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 6. 10. 2024 ob 19:15 je NevLado napisal:

Mazda dobila nekaj dodatne opreme... z njo včeraj domov uspešno pripeljal svojega prvega otroka, malo štručko :dudek:

 

 

 

null

 

image.png

Uuuu-šele sedaj videl😯...čestitke tudi od mene😃👍...in mirne noči ti želim!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preobul M3 v zimsko opravo.

Zakaj? Ker sem imel čas in voljo, mesec gor ali dol.  

Prvič do zdaj bom na kateremkoli avtu imel 5 let stare gume. Michelin alpin PA4, z DOT-om 4919. Ponavadi sem srečen, da gume zdržijo 4 sezone, te Michelinke pa se še kar ne dajo, imajo dovolj profila. Pa da vidimo kako bodo lesene po mokrem...

 

Je pa zanimivo, letne Goodyear imam drugo leto in so pobrane po zunanji strani. Bi rekel, da je optika kriva, ampak Michelinke so po petih letih še vedno enakomerno obrabljene. Goodyear slabša guma (kot Michelin), prevroč asfalt, prehitra vožnja? Drugo leto jih bom še uporabil (zadnje naprej, sprednje pa nazaj), ampak štiri leta pa ne bodo dočakale.

Mogoče je res boljša računica da vsake 2 leti kupim pol cenejše Nexen. Sem jih že imel in so bile dobre za 2 sezoni (25-30.000 km).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Goodyerka verjetno nima ojačane bočnice (XL) pa je zato mehkejša in jo pobira po robovih, ponavadi zunanjem.... :nevem:

Dobro je vzeti XL gumo pa ni ponavadi problema. 😉Daš malo več kot za Nexenko in kupiš Falken, Hankook, Kumho ali kaj podobnega za cca 110-120€...😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je Bini napisal:

Goodyerka verjetno nima ojačane bočnice (XL) pa je zato mehkejša in jo pobira po robovih, ponavadi zunanjem.... :nevem:

Dobro je vzeti XL gumo pa ni ponavadi problema. 😉Daš malo več kot za Nexenko in kupiš Falken, Hankook, Kumho ali kaj podobnega za cca 110-120€...😉

 

Kot XL oznako misliš "extra load", torej pnevmatika z višjim indeksom nosilnosti? 

Drugače pa hvala za info, vzeto na znanje! 💪

 

Letne Nfera SU4, ki sem jih imel, so imele to oznako. Pa so komaj zvozile dve sezoni oziroma 23-25.000 km.

Te Goodyearke ki jih imam sedaj, res nimajo XL oznake. Pomoje vseeno bolje vsaki dve leti nove Nexen, kot pa 4 leta iste Goodyear.

 

Bom pa malce menjal prihodnjič, imam Hankook in Kleber nagledano že za zimske gume drugo leto. Pa bom verjetno tudi letne vzel isto firmo. Mislim da si ravno ti hvalil zimske in sem si potem napisal v beležko da moram sprobat. Čeprav te Michelin alpin PA4 so res zakon, ampak je zakon tudi cena.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Jaka32 napisal:

Čeprav te Michelin alpin PA4 so res zakon, ampak je zakon tudi cena.

PA5 sem lani dal gor in so tudi svoja kategorija....

Cena tudi ja. Čeprav tem ranku Pirelli Winter 2 ni cenejši, niti Conti.

GY UG P2 pa je do 10€ cenejši.

 

Če sva že v UHP segmentu zimskih gum.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je Jaka32 napisal:

 

Kot XL oznako misliš "extra load", torej pnevmatika z višjim indeksom nosilnosti? 

Drugače pa hvala za info, vzeto na znanje! 💪

 

Letne Nfera SU4, ki sem jih imel, so imele to oznako. Pa so komaj zvozile dve sezoni oziroma 23-25.000 km.

Te Goodyearke ki jih imam sedaj, res nimajo XL oznake. Pomoje vseeno bolje vsaki dve leti nove Nexen, kot pa 4 leta iste Goodyear.

 

Bom pa malce menjal prihodnjič, imam Hankook in Kleber nagledano že za zimske gume drugo leto. Pa bom verjetno tudi letne vzel isto firmo. Mislim da si ravno ti hvalil zimske in sem si potem napisal v beležko da moram sprobat. Čeprav te Michelin alpin PA4 so res zakon, ampak je zakon tudi cena.

Ja na CX-30 imam Kleberce zimse, na 3ki sem pa imel Falken. Oboje so bile, ene so pa še dobre... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Scr3am napisal:

Jest imam vedno nexen tako zimske, kot letne pa vedno zdrzijo 4 sezone gladko. Na leto delam 20-25k km.

Na službenem Passatu sem zimske zlizal po robovih pri 30kkm,so komaj zržale do letnih... :nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Katerekoli sem do sedaj imel. Trenutno so gor N'fera sport 18" (letne) in winguard sport 2 WU 7 17" (zimske). Letne so 2 sezoni stare in so letos na tehnicnem namerili 6 mm profila. Boljsa polovica ima pa winguard snow G WH2.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Žena pravi da pri Mazdi CX-5 nekaj škripa oziroma cvili na ovinkih in naj pogledam kaj je narobe. 😳

Po mojih izkušnjah samo z gledanjem v avto ne da rezultatov! 😁

Se gremo peljat par kilometrov - in res enkrat v ovinku nekaj zaškriplje (zdelo se mi je da spredaj desno).

 

Ni drugega kot avto na dvigalo, kolo dol in pogledat zavore in vse okrog koles. 

No, napaka je bila hitro ugotovljena - izrabljene ploščice do "indikatorja ki cvili" 🤣 😂

 

Še dobro da sem imel nove ploščice doma že od marca 2023!!!

 

IMG_20241009_172123.jpg

 

IMG_20241009_172140.jpg

 

IMG_20241009_172213.jpg

28811_2.png

l.jpg.png28811_2.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdaj bo šele cvililo :D Sem montiral tale Bemrbo Prime Line začasno na Nissana, pa mi cvili pri ustavljanju spredaj desno (torej zadnjih 10m pred zaustavitvijo). Ampak ja, vrjetno sem prenežn :D

Popravljeno od 50keda
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.